Torneig de Roland Garros 2019 − Dobles femenins
Tipus | esdeveniment de tennis |
---|---|
Part de | Torneig de Roland Garros 2019 |
Localització i Dates | |
Localització | estadi Roland Garros (16è districte de París) 48° 50′ 47″ N, 2° 14′ 58″ E / 48.84628°N,2.24937°E / 48.84628; 2.24937 |
Estat | França |
Número d'edició | 118 (2019) |
Competició | |
Primer lloc | Tímea Babos juntament amb Kristina Mladenovic |
← 2018 2020 → |
Barbora Krejčíková i Kateřina Siniaková són la parella defensora del títol.
Siniaková, Barbora Strýcová, Kristina Mladenovic, Elise Mertens, Demi Schuurs, Ashleigh Barty i Zhang Shuai lluitaven per ser número 1 del rànquing de dobles. La combinació de resultats va permetre a la francesa Mladenovic esdevenir número 1 per primera vegada en superar la mateixa Mertens en semifinals.[1]
La parella femenina formada per l'hongaresa Tímea Babos i la francesa Kristina Mladenovic van guanyar el segon títol de Grand Slam conjuntament. Per Mladenovic aquest era el segon títol de Roland Garros, ja que l'havia aconseguit l'any 2016.[2]
Caps de sèrie
|
|
Quadre
- Llegenda
|
|
|
Fase final
Quarts de final | Semifinals | Final | ||||||||||||||||
15 | Kirsten Flipkens Johanna Larsson | 3 | 7 | 6 | ||||||||||||||
7 | Nicole Melichar Květa Peschke | 6 | 64 | 1 | 15 | Kirsten Flipkens Johanna Larsson | 4 | 4 | ||||||||||
4 | Gabriela Dabrowski Xu Yifan | 2 | 7 | 5 | Duan Yingying Zheng Saisai | 6 | 6 | |||||||||||
Duan Yingying Zheng Saisai | 6 | 5 | 7 | Duan Yingying Zheng Saisai | 2 | 3 | ||||||||||||
6 | Elise Mertens Arina Sabalenka | 7 | 6 | 2 | Tímea Babos Kristina Mladenovic | 6 | 6 | |||||||||||
Liudmila Kitxenok Jeļena Ostapenko | 5 | 2 | 6 | Elise Mertens Arina Sabalenka | 2 | 1 | ||||||||||||
5 | Samantha Stosur Zhang Shuai | 6 | 1 | 63 | 2 | Tímea Babos Kristina Mladenovic | 6 | 6 | ||||||||||
2 | Tímea Babos Kristina Mladenovic | 3 | 6 | 7 |
Part alta
Secció 1
1a ronda | 2a ronda | 3a ronda | Quarts de final | ||||||||||||||||||||||
1 | B. Krejčíková K. Siniaková | 2 | 4 | ||||||||||||||||||||||
N. Kitxenok A. Spears | 6 | 6 | N. Kitxenok A. Spears | 6 | 2 | 6 | |||||||||||||||||||
WC | E. Cascino E. Lechemia | 3 | 4 | M.J. Martínez S. Sorribes Tormo | 2 | 6 | 3 | ||||||||||||||||||
M.J. Martínez S. Sorribes Tormo | 6 | 6 | N. Kitxenok A. Spears | 3 | 2 | ||||||||||||||||||||
M. Minella A. Van Uytvanck | 7 | 2 | 2 | 15 | K. Flipkens J. Larsson | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
V. Diatchenko N. Dzalamidze | 5 | 6 | 6 | V. Diatchenko N. Dzalamidze | 2 | 0 | |||||||||||||||||||
M. Adamczak J. Moore | 2 | 6² | 15 | K. Flipkens J. Larsson | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
15 | K. Flipkens J. Larsson | 6 | 7 | 15 | K. Flipkens J. Larsson | 3 | 7 | 6 | |||||||||||||||||
10 | L. Hradecká A. Klepač | 6 | 6 | 7 | N. Melichar K. Peschke | 6 | 64 | 1 | |||||||||||||||||
B. Andreescu F. Stollár | 4 | 2 | 10 | L. Hradecká A. Klepač | 6 | 3 | 6 | ||||||||||||||||||
S. Kenin A. Petkovic | 6 | 6 | S. Kenin A. Petkovic | 4 | 6 | 3 | |||||||||||||||||||
D. Cibulková L. Šafářová | 4 | 0 | 10 | L. Hradecká A. Klepač | 3 | 2 | |||||||||||||||||||
E. Alexandrova V. Zvonariova | 6 | 7 | 7 | N. Melichar K. Peschke | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
A. Pavliutxénkova A. Sevastova | 2 | 6⁵ | E. Alexandrova V. Zvonariova | 7 | 4 | 4 | |||||||||||||||||||
J. Brady A. Riske | 2 | 6 | 2 | 7 | N. Melichar K. Peschke | 5 | 6 | 6 | |||||||||||||||||
7 | N. Melichar K. Peschke | 6 | 4 | 6 |
Secció 2
1a ronda | 2a ronda | 3a ronda | Quarts de final | ||||||||||||||||||||||
4 | G. Dabrowski Y. Xu | 6 | 1 | 6 | |||||||||||||||||||||
I. Bara D. Jakupović | 1 | 6 | 2 | 4 | G. Dabrowski Y. Xu | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
WC | L. Bencheikh C. Gauff | 2 | 3 | X. Han Y. Wang | 1 | 1 | |||||||||||||||||||
X. Han Y. Wang | 6 | 6 | 4 | G. Dabrowski Y. Xu | 6 | 7 | |||||||||||||||||||
A. Sasnovich T. Townsend | 4 | 5 | WC | F. Ferro D. Parry | 1 | 6⁵ | |||||||||||||||||||
WC | F. Ferro D. Parry | 6 | 7 | WC | F. Ferro D. Parry | 7 | 4 | 6 | |||||||||||||||||
P. Hercog E. Rodina | 2 | 2 | 13 | A. Rosolska Z. Yang | 5 | 6 | 4 | ||||||||||||||||||
13 | A. Rosolska Z. Yang | 6 | 6 | 4 | G. Dabrowski Y. Xu | 2 | 7 | 5 | |||||||||||||||||
9 | A-L. Grönefeld D. Schuurs | 4 | 6 | 7 | Y. Duan S. Zheng | 6 | 5 | 7 | |||||||||||||||||
RP | M. Kato S. Sanders | 6 | 4 | 6⁶ | 9 | A-L. Grönefeld D. Schuurs | 3 | 2 | |||||||||||||||||
S. Aoyama L. Marozava | 4 | 7 | 5 | Y. Duan S. Zheng | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Y. Duan S. Zheng | 6 | 6² | 7 | Y. Duan S. Zheng | 5 | 7 | 6 | ||||||||||||||||||
A. Mitu Y. Putintseva | 4 | 1 | D. Kassàtkina A. Kontaveit | 7 | 5 | 4 | |||||||||||||||||||
D. Kassàtkina A. Kontaveit | 6 | 6 | D. Kassàtkina A. Kontaveit | 3 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
K. Kozlova A. Panova | 8 | H-c. Chan L. Chan | 6 | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||
8 | H-c. Chan L. Chan | w/o |
Part baixa
Secció 3
1a ronda | 2a ronda | 3a ronda | Quarts de final | ||||||||||||||||||||||
6 | E. Mertens A. Sabalenka | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
T. Maria H. Watson | 3 | 2 | 6 | E. Mertens A. Sabalenka | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
WC | A. Droguet S. Janicijevic | 2 | 2 | O. Kalashnikova R. Peterson | 4 | 3 | |||||||||||||||||||
O. Kalashnikova R. Peterson | 6 | 6 | 6 | E. Mertens A. Sabalenka | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
V. Golubic K. Muchová | 68 | 5 | D. Krawczyk J. Pegula | 5 | 2 | ||||||||||||||||||||
R. Atawo K. Srebotnik | 7 | 7 | R. Atawo K. Srebotnik | 5 | 3 | ||||||||||||||||||||
D. Krawczyk J. Pegula | 4 | 6 | 7 | D. Krawczyk J. Pegula | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
12 | E. Hozumi M. Ninomiya | 6 | 2 | 5 | 6 | E. Mertens A. Sabalenka | |||||||||||||||||||
14 | I-C. Begu M. Buzărnescu | 7 | 3 | 4 | L. Kitxenok J. Ostapenko | ||||||||||||||||||||
L. Kitxenok J. Ostapenko | 6⁶ | 6 | 6 | L. Kitxenok J. Ostapenko | w/o | ||||||||||||||||||||
M. Rybáriková M. Vondroušová | 2 | 6 | 6 | M. Rybáriková M. Vondroušová | |||||||||||||||||||||
WC | A. Hesse J. Ponchet | 6 | 3 | 3 | L. Kitxenok J. Ostapenko | 7 | 6 | ||||||||||||||||||
D. Gavrilova M. Sakkari | 4 | 7 | 6⁵ | 3 | S-w. Hsieh B. Strýcová | 5 | 1 | ||||||||||||||||||
RP | M. Puig S. Rogers | 6 | 63 | 7 | RP | M. Puig S. Rogers | 2 | 5 | |||||||||||||||||
A. Muhammad M. Sanchez | 0 | 1 | 3 | S-w. Hsieh B. Strýcová | 6 | 7 | |||||||||||||||||||
3 | S-w. Hsieh B. Strýcová | 6 | 6 |
Secció 4
1a ronda | 2a ronda | 3a ronda | Quarts de final | ||||||||||||||||||||||
5 | S. Stosur S. Zhang | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
V. Kudermétova G. Voskoboeva | 3 | 0 | 5 | S. Stosur S. Zhang | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
WC | J. Belgraver M. Halemai | 2 | 3 | D. Collins S. Santamaria | 4 | 4 | |||||||||||||||||||
D. Collins S. Santamaria | 6 | 6 | 5 | S. Stosur S. Zhang | 4 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
WC | C. Paquet P. Parmentier | 5 | 7 | 4 | 11 | V. Azàrenka A. Barty | 6 | 3 | 2 | ||||||||||||||||
B. Bencic V. Kužmová | 7 | 5 | 6 | B. Bencic V. Kužmová | 6 | 6⁶ | 1 | ||||||||||||||||||
A. Krunić A. Tomljanović | 1 | 1 | 11 | V. Azàrenka A. Barty | 4 | 7 | 6 | ||||||||||||||||||
11 | V. Azàrenka A. Barty | 6 | 6 | 5 | S. Stosur S. Zhang | 6 | 1 | 63 | |||||||||||||||||
16 | D. Jurak M. Buzărnescu | 2 | 3 | 2 | T. Babos K. Mladenovic | 3 | 6 | 7 | |||||||||||||||||
RP | A-L. Friedsam L. Siegemund | 6 | 6 | RP | A-L. Friedsam L. Siegemund | 5 | |||||||||||||||||||
A. Anisimova X. Knoll | 7 | 4 | 6 | A. Anisimova X. Knoll | 0 | r | |||||||||||||||||||
K. Christian G. Olmos | 5 | 6 | 3 | RP | A-L. Friedsam L. Siegemund | 6 | 3 | 3 | |||||||||||||||||
A. Cornet P. Martić | 6 | 6 | 2 | T. Babos K. Mladenovic | 4 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
A. Guarachi T. Zidanšek | 1 | 0 | A. Cornet P. Martić | 5 | 1 | ||||||||||||||||||||
X. Jiang Q. Wang | 2 | 2 | 2 | T. Babos K. Mladenovic | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
2 | T. Babos K. Mladenovic | 6 | 6 |
Referències
Enllaços externs
- Quadre dobles femenins PDF