Seznam medailistů na mistrovství světa v dráhové cyklistice
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Toto je seznam medailistů v dráhové cyklistice na mistrovství světa kterou pořádá Mezinárodní cyklistická unie (UCI).
Sprint
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
1895 | Robert Protin (BEL) | George A. Banker (USA) | Emile Huet (BEL) |
1896 | Paul Bourillon (FRA) | Charley Barden (GBR) | Edmond Jacquelin (FRA) |
1897 | Willy Arend (GER) | Charley Barden (GBR) | Paul Masson (FRA) |
1898 | George A. Banker (USA) | Franz Verheyen (GER) | Edmond Jacquelin (FRA) |
1899 | Major Taylor (USA) | Tom Butler (USA) | Gaston Courbe D'outrelon (FRA) |
1900 | Edmond Jacquelin (FRA) | Harie Meyers (NED) | Willy Arend (GER) |
1901 | Thorvald Ellegaard (DEN) | Edmond Jacquelin (FRA) | Guus Schilling (NED) |
1902 | Thorvald Ellegaard (DEN) | Harie Meyers (NED) | Pietro Bixio (ITA) |
1903 | Thorvald Ellegaard (DEN) | Willi Arend (GER) | Harie Meyers (NED) |
1904 | Iver Lawson (USA) | Thorvald Ellegaard (DEN) | Henri Mayer (GER) |
1905 | Gabriel Poulain (FRA) | Thorvald Ellegaard (DEN) | Henri Mayer (GER) |
1906 | Thorvald Ellegaard (DEN) | Gabriel Poulain (FRA) | Emile Friol (FRA) |
1907 | Emile Friol (FRA) | Henri Mayer (GER) | Walter Rütt (GER) |
1908 | Thorvald Ellegaard (DEN) | Gabriel Poulain (FRA) | Charles Louis Van Den Born (BEL) |
1909 | Victor Dupre (FRA) | Gabriel Poulain (FRA) | Walter Rütt (GER) |
1910 | Emile Friol (FRA) | Thorvald Ellegaard (DEN) | Nebyla udělena |
1911 | Thorvald Ellegaard (DEN) | Léon Hourlier (FRA) | Nebyla udělena |
1912 | Frank L. Kramer (USA) | Alfred Grenda (AUS) | André Perchicot (FRA) |
1913 | Walter Rütt (GER) | Thorvald Ellegaard (DEN) | André Perchicot (FRA) |
1920 | Bob Spears (AUS) | Ernst Kaufmann (SUI) | William J. Balley (GBR) |
1921 | Piet Moeskops (NED) | Bob Spears (AUS) | Pierre Sergent (FRA) |
1922 | Piet Moeskops (NED) | Bob Spears (AUS) | Alois Degraeve (BEL) |
1923 | Piet Moeskops (NED) | Gabriel Poulain (FRA) | Ernst Kaufmann (SUI) |
1924 | Piet Moeskops (NED) | Ernst Kaufmann (SUI) | Maurice Schilles (FRA) |
1925 | Ernst Kaufmann (SUI) | Maurice Schilles (FRA) | Lucien Michard (FRA) |
1926 | Piet Moeskops (NED) | César Moretti (ITA) | Lucien Michard (FRA) |
1927 | Lucien Michard (FRA) | Ernst Kaufmann (SUI) | Lucien Faucheux (FRA) |
1928 | Lucien Michard (FRA) | Lucien Faucheux (FRA) | Ernst Kaufmann (FRA) |
1929 | Lucien Michard (FRA) | Piet Moeskops (NED) | Ernst Kaufmann (SUI) |
1930 | Lucien Michard (FRA) | Piet Moeskops (NED) | Orlando Piani (ITA) |
1931 | Willy Falck Hansen (DEN) | Lucien Michard (FRA) | Jef Scherens (BEL) |
1932 | Jef Scherens (BEL) | Lucien Michard (FRA) | Mathias Engel (GER) |
1933 | Jef Scherens (BEL) | Lucien Michard (FRA) | Albert Richter |
1934 | Jef Scherens (BEL) | Albert Richter | Louis Gérardin (FRA) |
1935 | Jef Scherens (BEL) | Albert Richter | Louis Gérardin (FRA) |
1936 | Jef Scherens (BEL) | Louis Gérardin (FRA) | Albert Richter |
1937 | Jef Scherens (BEL) | Arie Van Vliet (NED) | Albert Richter |
1938 | Arie Van Vliet (NED) | Jef Scherens (BEL) | Albert Richter |
1939 | Nebyla udělena | Nebyla udělena | Albert Richter |
1946 | Jan Derksen (NED) | Georges Senfftleben (FRA) | Arie Van Vliet (NED) |
1947 | Jef Scherens (BEL) | Louis Gérardin (FRA) | Georges Senfftleben (FRA) |
1948 | Arie Van Vliet (NED) | Louis Gérardin (FRA) | Georges Senfftleben (FRA) |
1949 | Reg Harris (GBR) | Jan Derksen (NED) | Arie Van Vliet (NED) |
1950 | Reg Harris (GBR) | Arie Van Vliet (NED) | Jan Derksen (NED) |
1951 | Reg Harris (GBR) | Jacques Bellenger (FRA) | Sid Patterson (AUS) |
1952 | Oscar Plattner ( SUI) | Georges Senfftleben (FRA) | Jan Derksen (NED) |
1953 | Arie Van Vliet (NED) | Enzo Sacchi (ITA) | Reg Harris (GBR) |
1954 | Reg Harris (GBR) | Arie Van Vliet (NED) | Enzo Sacchi (ITA) |
1955 | Antonio Maspes (ITA) | Oscar Plattner (SUI) | Arie Van Vliet (NED) |
1956 | Antonio Maspes (ITA) | Reg Harris (GBR) | Oscar Plattner (SUI) |
1957 | Jan Derksen (NED) | Arie Van Vliet (NED) | Roger Gaignard (FRA) |
1958 | Michel Rousseau (FRA) | Enzo Sacchi (ITA) | Antonio Maspes (ITA) |
1959 | Antonio Maspes (ITA) | Michel Rousseau (FRA) | Jan Derksen (NED) |
1960 | Antonio Maspes (ITA) | Oscar Plattner (SUI) | Jos De Bakker (BEL) |
1961 | Antonio Maspes (ITA) | Michel Rousseau (FRA) | Jos De Bakker (BEL) |
1962 | Antonio Maspes (ITA) | Sante Gaiardoni (ITA) | Oscar Plattner (SUI) |
1963 | Sante Gaiardoni (ITA) | Antonio Maspes (ITA) | Jos De Bakker (BEL) |
1964 | Antonio Maspes (ITA) | Ron Baensch (AUS) | Jos De Bakker (BEL) |
1965 | Giuseppe Beghetto (ITA) | Patrick Sercu (BEL) | Ron Baensch (AUS) |
1966 | Giuseppe Beghetto (ITA) | Ron Baensch (AUS) | Sante Gaiardoni (ITA) |
1967 | Patrick Sercu (BEL) | Giuseppe Beghetto (ITA) | Angelo Damiano (ITA) |
1968 | Giuseppe Beghetto (ITA) | Patrick Sercu (BEL) | Giovanni Pettenella (ITA) |
1969 | Patrick Sercu (BEL) | Robert Van Lancker (BEL) | Sante Gaiardoni (ITA) |
1970 | Gordon Johnson (AUS) | Sante Gaiardoni (ITA) | Leijn Loevesijn (NED) |
1971 | Leijn Loevesijn (NED) | Robert Van Lancker (BEL) | Giordano Turrini (ITA) |
1972 | Robert Van Lancker (BEL) | Gordon Johnson (AUS) | Giordano Turrini (ITA) |
1973 | Robert Van Lancker (BEL) | Giordano Turrini (ITA) | Ezio Cardi (ITA) |
1974 | Peder Pedersen (DEN) | John Nicholson (AUS) | Robert Van Lancker (BEL) |
1975 | John Nicholson (AUS) | Peder Pedersen (DEN) | Ryoij Abe (JPN) |
1976 | John Nicholson (AUS) | Giordano Turrini (ITA) | Yoshikazu Sugata (JPN) |
1977 | Koiči Nakano (JPN) | Yoshikazu Sugata (JPN) | John Nicholson (AUS) |
1978 | Koiči Nakano (JPN) | Dieter Berkmann (FRG) | Yoshikazu Sugata (JPN) |
1979 | Koiči Nakano (JPN) | Dieter Berkmann (FRG) | Michel Vaarten (BEL) |
1980 | Koiči Nakano (JPN) | Masahiko Ozaki (JPN) | Daniel Morelon (FRA) |
1981 | Koiči Nakano (JPN) | Gordon Singleton (CAN) | Kenji Takahashi (JPN) |
1982 | Koiči Nakano (JPN) | Gordon Singleton (CAN) | Yavé Cahard (FRA) |
1983 | Koiči Nakano (JPN) | Yavé Cahard (FRA) | Ottavio Dazzan (ITA) |
1984 | Koiči Nakano (JPN) | Ottavio Dazzan (ITA) | Yavé Cahard (FRA) |
1985 | Koiči Nakano (JPN) | Yoshiyuki Matsueda (JPN) | Ottavio Dazzan (ITA) |
1986 | Koiči Nakano (JPN) | Hideyuki Matsui (JPN) | Nobuyuki Tawara (JPN) |
1987 | Nobuyuki Tawara (JPN) | Hideyuki Matsui (JPN) | Claudio Golinelli (ITA) |
1988 | Stephen Pate (AUS) | Nebyla udělena | Nobuyuki Tawara (JPN) |
1989 | Claudio Golinelli (ITA) | Yuichiro Kamiyama (JPN) | Hideyuki Matsui (JPN) |
1990 | Michael Hübner (GER) | Claudio Golinelli (ITA) | Stephen Pate (AUS) |
1991 | Nebyla udělena | Fabrice Colas (FRA) | Nebyla udělena |
1992 | Michael Hübner (GER) | Frédéric Magné (FRA) | Eric Schoefs (BEL) |
1993 | Gary Neiwand (AUS) | Michael Hübner (GER) | Eyk Pokorny (GER) |
1994 | Marty Nothstein (USA) | Darryn Hill (AUS) | Michael Hübner (GER) |
1995 | Darryn Hill (AUS) | Curt Harnett (CAN) | Frédéric Magné (FRA) |
1996 | Florian Rousseau (FRA) | Marty Nothstein (USA) | Darryn Hill (AUS) |
1997 | Florian Rousseau (FRA) | Jens Fiedler (GER) | Darryn Hill (AUS) |
1998 | Florian Rousseau (FRA) | Jens Fiedler (GER) | Laurent Gané (FRA) |
1999 | Laurent Gané (FRA) | Jens Fiedler (GER) | Florian Rousseau (FRA) |
2000 | Jan van Eijden (GER) | Laurent Gané (FRA) | Nebyla udělena |
2001 | Arnaud Tournant (FRA) | Laurent Gané (FRA) | Florian Rousseau (FRA) |
2002 | Sean Eadie (AUS) | Jobie Dajka (AUS) | Florian Rousseau (FRA) |
2003 | Laurent Gané (FRA) | Jobie Dajka (AUS) | René Wolff (GER) |
2004 | Theo Bos (NED) | Laurent Gané (FRA) | Ryan Bayley (AUS) |
2005 | René Wolff (GER) | Mickaël Bourgain (FRA) | Jobie Dajka (AUS) |
2006 | Theo Bos (NED) | Craig MacLean (GBR) | Stefan Nimke (GER) |
2007 | Theo Bos (NED) | Grégory Baugé (FRA) | Mickaël Bourgain (FRA) |
2008 | Chris Hoy (GBR) | Kévin Sireau (FRA) | Mickaël Bourgain (FRA) |
2009 | Grégory Baugé (FRA) | Azizul Hasni Awang (MAS) | Kévin Sireau (FRA) |
2010 | Grégory Baugé (FRA) | Shane Perkins (AUS) | Kévin Sireau (FRA) |
2011 | Jason Kenny (GBR) | Chris Hoy (GBR) | Mickaël Bourgain (FRA) |
2012 | Grégory Baugé (FRA) | Jason Kenny (GBR) | Chris Hoy (GBR) |
2013 | Stefan Bötticher (GER) | Děnis Dmitrijev (RUS) | François Pervis (FRA) |
2014 | François Pervis (FRA) | Stefan Bötticher (GER) | Děnis Dmitrijev (RUS) |
2015 | Grégory Baugé (FRA) | Děnis Dmitrijev (RUS) | Quentin Lafargue (FRA) |
2016 | Jason Kenny (GBR) | Matthew Glaetzer (AUS) | Děnis Dmitrijev (RUS) |
2017 | Děnis Dmitrijev (RUS) | Harrie Lavreysen (NED) | Ethan Mitchell (NZL) |
2018 | Matthew Glaetzer (AUS) | Jack Carlin (GBR) | Sebastien Vigier (FRA) |
2019 | Harrie Lavreysen (NED) | Jeffrey Hoogland (NED) | Mateusz Rudyk (POL) |
2020 | Harrie Lavreysen (NED) | Jeffrey Hoogland (NED) | Azizulhasni Awang (MAS) |
2021 | Harrie Lavreysen (NED) | Jeffrey Hoogland (NED) | Sébastien Vigier (FRA) |
2022 | Harrie Lavreysen (NED) | Matthew Richardson (AUS) | Matthew Glaetzer (AUS) |
2023 | Harrie Lavreysen (NED) | Nicholas Paul (TTO) | Jack Carlin (GBR) |
1 km s pevným startem
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
1993 | Florian Rousseau (FRA) | Shane Kelly (AUS) | Jens Glücklich (GER) |
1994 | Florian Rousseau (FRA) | Erin Hartwell (USA) | Shane Kelly (AUS) |
1995 | Shane Kelly (AUS) | Florian Rousseau (FRA) | Erin Hartwell (USA) |
1996 | Shane Kelly (AUS) | Sören Lausberg (GER) | Jan van Eijden (GER) |
1997 | Shane Kelly (AUS) | Sören Lausberg (GER) | Stefan Nimke (GER) |
1998 | Arnaud Tournant (FRA) | Shane Kelly (AUS) | Erin Hartwell (USA) |
1999 | Arnaud Tournant (FRA) | Shane Kelly (AUS) | Stefan Nimke (GER) |
2000 | Arnaud Tournant (FRA) | Sören Lausberg (GER) | Jason Queally (GBR) |
2001 | Arnaud Tournant (FRA) | Sören Lausberg (GER) | Grzegorz Krejner (POL) |
2002 | Chris Hoy (GBR) | Arnaud Tournant (FRA) | Shane Kelly (AUS) |
2003 | Stefan Nimke (GER) | Shane Kelly (AUS) | Arnaud Tournant (FRA) |
2004 | Chris Hoy (GBR) | Arnaud Tournant (FRA) | Theo Bos (NED) |
2005 | Theo Bos (NED) | Jason Queally (GBR) | Chris Hoy (GBR) |
2006 | Chris Hoy (GBR) | Ben Kersten (AUS) | François Pervis (FRA) |
2007 | Chris Hoy (GBR) | François Pervis (FRA) | Jamie Staff (GBR) |
2008 | Teun Mulder (NED) | Michaël D'Almeida (FRA) | François Pervis (FRA) |
2009 | Stefan Nimke (GER) | Taylor Phinney (USA) | Mohd Rizal Tisin (MAS) |
2010 | Teun Mulder (NED) | Michaël D'Almeida (FRA) | François Pervis (FRA) |
2011 | Stefan Nimke (GER) | Teun Mulder (NED) | François Pervis (FRA) |
2012 | Stefan Nimke (GER) | Michaël D'Almeida (FRA) | Simon van Velthooven (NZL) |
2013 | François Pervis (FRA) | Simon van Velthooven (NZL) | Joachim Eilers (GER) |
2014 | François Pervis (FRA) | Joachim Eilers (GER) | Simon van Velthooven (NZL) |
2015 | François Pervis (FRA) | Joachim Eilers (GER) | Matt Archibald (NZL) |
2016 | Joachim Eilers (GER) | Theo Bos (NED) | Quentin Lafargue (FRA) |
2017 | François Pervis (FRA) | Tomáš Bábek (CZE) Quentin Lafargue (FRA) | Nebyla udělena |
2018 | Jeffrey Hoogland (NED) | Matthew Glaetzer (AUS) | Theo Bos (NED) |
2019 | Quentin Lafargue (FRA) | Theo Bos (NED) | Michaël D'Almeida (FRA) |
2020 | Sam Ligtlee (NED) | Quentin Lafargue (FRA) | Michaël D'Almeida (FRA) |
2021 | Jeffrey Hoogland (NED) | Nicholas Paul (TTO) | Joachim Eilers (GER) |
2022 | Jeffrey Hoogland (NED) | Melvin Landerneau (FRA) | Alejandro Martínez (ESP) |
2023 | Jeffrey Hoogland (NED) | Matthew Glaetzer (AUS) | Thomas Cornish (AUS) |
Stíhací závod – jednotlivci
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
1946 | Gerard Peters (NED) | Roger Piel (FRA) | Arne W. Pedersen (DEN) |
1947 | Fausto Coppi (ITA) | Antonio Bevilacqua (ITA) | Hugo Koblet (SUI) |
1948 | Gerrit Schulte (NED) | Fausto Coppi (ITA) | Antonio Bevilacqua (ITA) |
1949 | Fausto Coppi (ITA) | Lucien Gillen (LUX) | Wim van Est (NED) |
1950 | Antonio Bevilacqua (ITA) | Wim van Est (NED) | Paul Matteoli (FRA) |
1951 | Antonio Bevilacqua (ITA) | Hugo Koblet (SUI) | Kay Werner Nielsen (DEN) |
1952 | Sid Patterson (AUS) | Antonio Bevilacqua (ITA) | Lucien Gillen (LUX) |
1953 | Sid Patterson (AUS) | Kay Werner Nielsen (DEN) | Antonio Bevilacqua (ITA) |
1954 | Guido Messina (ITA) | Hugo Koblet (SUI) | Lucien Gillen (LUX) |
1955 | Guido Messina (ITA) | René Strehler (SUI) | Wim van Est (NED) |
1956 | Guido Messina (ITA) | Jacques Anquetil (FRA) | Kay Werner Nielsen (DEN) |
1957 | Roger Rivière (FRA) | Albert Bouvet (FRA) | Guido Messina (ITA) |
1958 | Roger Rivière (FRA) | Leandro Faggin (ITA) | Franco Gandini (ITA) |
1959 | Roger Rivière (FRA) | Albert Bouvet (FRA) | Jean Brankart (BEL) |
1960 | Rudi Altig (FRG) | Willy Trepp (SUI) | Ercole Baldini (ITA) |
1961 | Rudi Altig (FRG) | Willy Trepp (SUI) | Leandro Faggin (ITA) |
1962 | Henk Nijdam (NED) | Leandro Faggin (ITA) | Peter Post (NED) |
1963 | Leandro Faggin (ITA) | Peter Post (NED) | Henk Nijdam (NED) |
1964 | Ferdinand Bracke (BEL) | Leandro Faggin (ITA) | Ercole Baldini (ITA) |
1965 | Leandro Faggin (ITA) | Ferdinand Bracke (BEL) | Dieter Kemper (FRG) |
1966 | Leandro Faggin (ITA) | Ferdinand Bracke (BEL) | Dieter Kemper (FRG) |
1967 | Tiemen Groen (NED) | Hugh Porter (GBR) | Leandro Faggin (ITA) |
1968 | Hugh Porter (GBR) | Ole Ritter (DEN) | Leandro Faggin (ITA) |
1969 | Ferdinand Bracke (BEL) | Hugh Porter (GBR) | Peter Post (NED) |
1970 | Hugh Porter (GBR) | Lorenzo Bosisio (ITA) | Charly Grosskost (FRA) |
1971 | Dirk Baert (BEL) | Charly Grosskost (FRA) | Hugh Porter (GBR) |
1972 | Hugh Porter (GBR) | Ferdinand Bracke (BEL) | Dirk Baert (BEL) |
1973 | Hugh Porter (GBR) | René Pijnen (NED) | Ferdinand Bracke (BEL) |
1974 | Roy Schuiten (NED) | Ferdinand Bracke (BEL) | René Pijnen (NED) |
1975 | Roy Schuiten (NED) | Knut Knudsen (NOR) | Dirk Baert (BEL) |
1976 | Francesco Moser (ITA) | Roy Schuiten (NED) | Knut Knudsen (NOR) |
1977 | Gregor Braun (FRG) | Knut Knudsen (NOR) | Steve Heffernan (GBR) |
1978 | Gregor Braun (FRG) | Roy Schuiten (NED) | Jean-Luc Vandenbroucke (BEL) |
1979 | Bert Oosterbosch (NED) | Francesco Moser (ITA) | Herman Ponsteen (NED) |
1980 | Tony Doyle (GBR) | Herman Ponsteen (NED) | Hans-Henrik Ørsted (DEN) |
1981 | Alain Bondue (FRA) | Hans-Henrik Ørsted (DEN) | Bert Oosterbosch (NED) |
1982 | Alain Bondue (FRA) | Hans-Henrik Ørsted (DEN) | Maurizio Bidinost (ITA) |
1983 | Steele Bishop (AUS) | Robert Dill-Bundi (SUI) | Hans-Henrik Ørsted (DEN) |
1984 | Hans-Henrik Ørsted (DEN) | Tony Doyle (GBR) | Jean-Luc Vandenbroucke (BEL) |
1985 | Hans-Henrik Ørsted (DEN) | Tony Doyle (GBR) | Gregor Braun (FRG) |
1986 | Tony Doyle (GBR) | Hans-Henrik Ørsted (DEN) | Jesper Worre (DEN) |
1987 | Hans-Henrik Ørsted (DEN) | Jesper Worre (DEN) | Tony Doyle (GBR) |
1988 | Lech Piasecki (POL) | Tony Doyle (GBR) | Jesper Worre ( DEN) |
1989 | Colin Sturgess (GBR) | Dean Woods (AUS) | Régis Clere (FRA) |
1990 | Vjačeslav Jekimov (RUS) | Francis Moreau (FRA) | Armand de Las Cuevas (FRA) |
1991 | Francis Moreau (FRA) | Shaun Wallace (GBR) | Colin Sturgess (GBR) |
1992 | Mike McCarthy (USA) | Shaun Wallace (GBR) | Arturas Kasputis (LTU) |
1993 | Graeme Obree (GBR) | Philippe Ermenault (FRA) | Chris Boardman (GBR) |
1994 | Chris Boardman (GBR) | Francis Moreau (FRA) | Jens Lehmann (GER) |
1995 | Graeme Obree (GBR) | Andrea Collinelli (ITA) | Stuart O'Grady (AUS) |
1996 | Chris Boardman (GBR) | Andrea Collinelli (ITA) | Francis Moreau (FRA) |
1997 | Philippe Ermenault (FRA) | Alexej Markov (RUS) | Andrea Collinelli (ITA) |
1998 | Philippe Ermenault (FRA) | Francis Moreau (FRA) | Robert Bartko (GER) |
1999 | Robert Bartko (GER) | Jens Lehmann (GER) | Mauro Trentini (ITA) |
2000 | Jens Lehmann (GER) | Stefan Steinweg (GER) | Rob Hayles (GBR) |
2001 | Oleksandr Symonenko (UKR) | Jens Lehmann (GER) | Stefan Steinweg (GER) |
2002 | Brad McGee (AUS) | Luke Roberts (AUS) | Jens Lehmann (GER) |
2003 | Bradley Wiggins (GBR) | Luke Roberts (AUS) | Sergi Escobar (ESP) |
2004 | Sergi Escobar (ESP) | Luke Roberts (AUS) | Robert Bartko (GER) |
2005 | Robert Bartko (GER) | Sergi Escobar (ESP) | Levi Heimans (NED) |
2006 | Robert Bartko (GER) | Jens Mouris (NED) | Paul Manning (GBR) |
2007 | Bradley Wiggins (GBR) | Robert Bartko (GER) | Sergi Escobar (ESP) |
2008 | Bradley Wiggins (GBR) | Jenning Huizenga (NED) | Alexej Markov (RUS) |
2009 | Taylor Phinney (USA) | Jack Bobridge (AUS) | Dominique Cornu (BEL) |
2010 | Taylor Phinney (USA) | Jesse Sergent (NZL) | Jack Bobridge (AUS) |
2011 | Jack Bobridge (AUS) | Jesse Sergent (NZL) | Michael Hepburn (AUS) |
2012 | Michael Hepburn (AUS) | Jack Bobridge (AUS) | Westley Gough (NZL) |
2013 | Michael Hepburn (AUS) | Martyn Irvine (IRL) | Stefan Küng (SUI) |
2014 | Alex Edmondson (AUS) | Stefan Küng (SUI) | Marc Ryan (NZL) |
2015 | Stefan Küng (SUI) | Jack Bobridge (AUS) | Julien Morice (FRA) |
2016 | Filippo Ganna (ITA) | Domenic Weinstein (GER) | Andy Tennant (GBR) |
2017 | Jordan Kerby (AUS) | Filippo Ganna (ITA) | Kelland O'Brien (AUS) |
2018 | Filippo Ganna (ITA) | Ivo Oliveira (POR) | Alexandr Jevtušenko (RUS) |
2019 | Filippo Ganna (ITA) | Domenic Weinstein (GER) | Davide Plebani (ITA) |
2020 | Filippo Ganna (ITA) | Ashton Lambie (USA) | Corentin Ermenault (FRA) |
2021 | Ashton Lambie (USA) | Jonathan Milan (ITA) | Filippo Ganna (ITA) |
2022 | Filippo Ganna (ITA) | Jonathan Milan (ITA) | Ivo Oliveira (POR) |
2023 | Filippo Ganna (ITA) | Daniel Bigham (GBR) | Jonathan Milan (ITA) |
Stíhací závod – družstva
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
1993 | Stuart O'Grady Brett Aitken Billy Shearsby Tim O'Shannessy Austrálie Austrálie | Andreas Bach Guido Fulst Jens Lehmann Torsten Schmidt Německo Německo | Jimmi Madsen Jan Bo Petersen Lars Otto Olsen Klaus Kynde Nielsen Dánsko Dánsko |
1994 | Guido Fulst Andreas Bach Jens Lehmann Danilo Hondo Německo Německo | Adam Laurent Dirk Copeland Mariano Friedick Carl Sundqvist USA USA | Tim O'Shannessy Rodney McGee Stuart O'Grady Brett Aitken Austrálie Austrálie |
1995 | Stuart O'Grady Bradley McGee Rodney McGee Tim O'Shannessy Austrálie Austrálie | Dmitrij Tolstenkov Bohdan Bondarev Serhij Matvejev Oleksandr Symonenko Ukrajina Ukrajina | Mariano Friedick Dirk Copeland Conrad Zach Matt Hamon USA USA |
1996 | Adler Capelli Cristiano Citton Andrea Collinelli Mauro Trentini Itálie Itálie | Francis Moreau Jean-Michel Monin Philippe Ermenault Cyril Bos Francie Francie | Guido Fulst Danilo Hondo Thorsten Rund Heiko Szonn Německo Německo |
1997 | Adler Capelli Cristiano Citton Mario Benetton Andrea Collinelli Itálie Itálie | Oleksandr Symonenko Oleksandr Fedenko Oleksandr Klymenko Serhij Matvejev Ukrajina Ukrajina | Franck Perque Jérôme Neuville Philippe Ermenault Carlos Da Cruz Francie Francie |
1998 | Oleksandr Symonenko Serhij Matvejev Oleksandr Fedenko Oleksandr Klymenko Ukrajina Ukrajina | Christian Lademann Daniel Becke Robert Bartko Guido Fulst Německo Německo | Andrea Collinelli Adler Capelli Cristiano Citton Mario Benetton Itálie Itálie |
1999 | Guido Fulst Robert Bartko Jens Lehmann Daniel Becke Německo Německo | Cyril Bos Francis Moreau Jérôme Neuville Philippe Ermenault Francie Francie | Edouard Gritsoun Alexej Markov Vladislav Borisov Děnis Smyslov Rusko Rusko |
2000 | Guido Fulst Sebastian Siedler Daniel Becke Jens Lehmann Německo Německo | Bradley Wiggins Jonathan Clay Chris Newton Paul Manning Spojené království Spojené království | Damien Pommereau Jérôme Neuville Philippe Gaumont Cyril Bos Francie Francie |
2001 | Oleksandr Symonenko Serhij Čerňavskij Ljubomyr Polatajko Oleksandr Fedenko Ukrajina Ukrajina | Bradley Wiggins Chris Newton Bryan Steel Paul Manning Spojené království Spojené království | Sebastian Siedler Christian Bach Jens Lehmann Guido Fulst Německo Německo |
2002 | Peter Dawson Brett Lancaster Stephen Wooldridge Luke Roberts Austrálie Austrálie | Jens Lehmann Christian Bach Sebastian Siedler Guido Fulst Německo Německo | Paul Manning Bradley Wiggins Chris Newton Bryan Steel Spojené království Spojené království |
2003 | Graeme Brown Peter Dawson Brett Lancaster Luke Roberts Austrálie Austrálie | Bradley Wiggins Bryan Steel Paul Manning Rob Hayles Spojené království Spojené království | Franck Perque Fabien Sanchez Jérôme Neuville Fabien Merciris Francie Francie |
2004 | Ashley Hutchinson Luke Roberts Peter Dawson Stephen Wooldridge Austrálie Austrálie | Chris Newton Paul Manning Rob Hayles Bryan Steel Spojené království Spojené království | Asier Maeztu Carlos Torrent Sergio Escobar Carlos Castaño Španělsko Španělsko |
2005 | Chris Newton Steve Cummings Rob Hayles Paul Manning Spojené království Spojené království | Niki Terpstra Peter Schep Jens Mouris Levi Heimans Nizozemsko Nizozemsko | Mark Jamieson Matthew Goss Ashley Hutchinson Stephen Wooldridge Austrálie Austrálie |
2006 | Peter Dawson Matthew Goss Mark Jamieson Stephen Wooldridge Austrálie Austrálie | Geraint Thomas Paul Manning Rob Hayles Steve Cummings Spojené království Spojené království | Volodymyr Djudja Roman Kononenko Maksym Poliščuk Ljubomyr Polatajko Ukrajina Ukrajina |
2007 | Ed Clancy Geraint Thomas Paul Manning Bradley Wiggins Spojené království Spojené království | Vitalij Šedov Vitalij Popkov Maksym Poliščuk Lyubomyr Polatajko Ukrajina Ukrajina | Casper Jørgensen Jens-Erik Madsen Michael Mørkøv Alex Rasmussen Dánsko Dánsko |
2008 | Ed Clancy Geraint Thomas Paul Manning Bradley Wiggins Spojené království Spojené království | Michael Færk Christensen Casper Jørgensen Jens-Erik Madsen Alex Rasmussen Dánsko Dánsko | Mark Jamieson Graeme Brown Bradley McGee Luke Roberts Austrálie Austrálie |
2009 | Casper Jørgensen Jens-Erik Madsen Michael Færk Christensen Alex Rasmussen Michael Mørkøv Dánsko Dánsko | Jack Bobridge Rohan Dennis Leigh Howard Cameron Meyer Austrálie Austrálie | Westley Gough Peter Latham Marc Ryan Jesse Sergent Nový Zéland Nový Zéland |
2010 | Jack Bobridge Rohan Dennis Michael Hepburn Cameron Meyer Austrálie Austrálie | Steven Burke Ed Clancy Ben Swift Andy Tennant Spojené království Spojené království | Sam Bewley Westley Gough Peter Latham Jesse Sergent Nový Zéland Nový Zéland |
2011 | Jack Bobridge Rohan Dennis Michael Hepburn Luke Durbridge Austrálie Austrálie | Alexej Markov Jevgenij Kovaljov Ivan Kovaljov Alexandr Serov Rusko Rusko | Steven Burke Peter Kennaugh Andy Tennant Sam Harrison Spojené království Spojené království |
2012 | Ed Clancy Peter Kennaugh Steven Burke Geraint Thomas Andrew Tennant Spojené království Spojené království | Glenn O'Shea Jack Bobridge Rohan Dennis Michael Hepburn Austrálie Austrálie | Aaron Gate Sam Bewley Westley Gough Marc Ryan Nový Zéland Nový Zéland |
2013 | Glenn O'Shea Alex Edmondson Michael Hepburn Alexander Morgan Austrálie Austrálie | Steven Burke Ed Clancy Samuel Harrison Andrew Tennant Spojené království Spojené království | Lasse Norman Hansen Casper Folsach Mathias Moller Rasmus Christian Quaade Dánsko Dánsko |
2014 | Glenn O'Shea Alexander Edmondson Mitchell Mulhern Luke Davison Miles Scotson Austrálie Austrálie | Casper von Folsach Lasse Norman Hansen Rasmus Quaade Alex Rasmussen Dánsko Dánsko | Aaron Gate Pieter Bulling Dylan Kennett Marc Ryan Nový Zéland Nový Zéland |
2015 | Pieter Bulling Dylan Kennett Alex Frame Marc Ryan Regan Gough Nový Zéland Nový Zéland | Ed Clancy Steven Burke Owain Doull Andrew Tennant Spojené království Spojené království | Jack Bobridge Alexander Edmondson Mitchell Mulhern Miles Scotson Austrálie Austrálie |
2016 | Sam Welsford Michael Hepburn Callum Scotson Miles Scotson Alexander Porter Luke Davison Austrálie Austrálie | Steven Burke Jonathan Dibben Ed Clancy Owain Doull Bradley Wiggins Andy Tennant Spojené království Spojené království | Lasse Norman Hansen Niklas Larsen Frederik Madsen Casper von Folsach Rasmus Quaade Dánsko Dánsko |
2017 | Sam Welsford Cameron Meyer Alexander Porter Nick Yallouris Kelland O'Brien Rohan Wight Austrálie Austrálie | Regan Gough Pieter Bulling Dylan Kennett Nicholas Kergozou Nový Zéland Nový Zéland | Simone Consonni Liam Bertazzo Filippo Ganna Francesco Lamon Michele Scartezzini Itálie Itálie |
2018 | Ed Clancy Kian Emadi Ethan Hayter Charlie Tanfield Spojené království Spojené království | Niklas Larsen Julius Johansen Frederik Madsen Casper von Folsach Dánsko Dánsko | Simone Consonni Liam Bertazzo Filippo Ganna Francesco Lamon Itálie Itálie |
2019 | Sam Welsford Kelland O'Brien Leigh Howard Alexander Porter Cameron Scott Austrálie Austrálie | Ethan Hayter Ed Clancy Kian Emadi Charlie Tanfield Oliver Wood Spojené království Spojené království | Niklas Larsen Lasse Norman Hansen Rasmus Pedersen Casper von Folsach Julius Johansen Dánsko Dánsko |
2020 | Lasse Norman Hansen Julius Johansen Frederik Rodenberg Rasmus Pedersen Dánsko Dánsko | Campbell Stewart Corbin Strong Aaron Gate Jordan Kerby Regan Gough Nový Zéland Nový Zéland | Simone Consonni Filippo Ganna Francesco Lamon Jonathan Milan Michele Scartezzini Itálie Itálie |
2021 | Liam Bertazzo Simone Consonni Filippo Ganna Jonathan Milan Francesco Lamon Itálie Itálie | Thomas Boudat Thomas Denis Valentin Tabellion Benjamin Thomas Francie Francie | Ethan Hayter Ethan Vernon Charlie Tanfield Oliver Wood Kian Emadi Spojené království Spojené království |
2022 | Ethan Hayter Oliver Wood Ethan Vernon Daniel Bigham Spojené království Spojené království | Filippo Ganna Simone Consonni Jonathan Milan Manlio Moro Francesco Lamon Itálie Itálie | Tobias Hansen Carl-Frederik Bévort Lasse Norman Hansen Rasmus Pedersen Dánsko Dánsko |
2023 | Niklas Larsen Carl-Frederik Bévort Lasse Norman Leth Rasmus Pedersen Frederik Rodenberg Dánsko Dánsko | Filippo Ganna Francesco Lamon Jonathan Milan Manlio Moro Simone Consonni Itálie Itálie | Aaron Gate Campbell Stewart Thomas Sexton Nick Kergozou Nový Zéland Nový Zéland |
Sprint družstva
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
1995 | Jens Fiedler Michael Hübner Jan van Eijden Německo Německo | Florian Rousseau Hervé Robert Thuet Benoit Vétu Francie Francie | William Clay Erin Hartwell Marty Wayne Nothstein USA USA |
1996 | Darryn Hill Shane Kelly Gary Neiwand Austrálie Austrálie | Jens Fiedler Michael Hübner Sören Lausberg Německo Německo | Florian Rousseau Laurent Gané Hervé Robert Thuet Francie Francie |
1997 | Vincent Le Quellec Florian Rousseau Arnaud Tournant Francie Francie | Jan van Eijden Sören Lausberg Eyk Pokorny Německo Německo | Danny Day Sean Eadie Shane Kelly Austrálie Austrálie |
1998 | Vincent Le Quellec Florian Rousseau Arnaud Tournant Francie Francie | Danny Day Shane Kelly Graham Sharman Austrálie Austrálie | Sören Lausberg Stefan Nimke Eyk Pokorny Německo Německo |
1999 | Laurent Gané Florian Rousseau Arnaud Tournant Francie Francie | Chris Hoy Craig MacLean Jason Queally Spojené království Spojené království | Sören Lausberg Stefan Nimke Eyk Pokorny Německo Německo |
2000 | Laurent Gané Florian Rousseau Arnaud Tournant Francie Francie | Chris Hoy Craig MacLean Jason Queally Spojené království Spojené království | José Antonio Escuredo Salvador Melia José Antonio Villanueva Španělsko Španělsko |
2001 | Laurent Gané Florian Rousseau Arnaud Tournant Francie Francie | Ryan Bayley Jobie Dajka Sean Eadie Austrálie Austrálie | Chris Hoy Craig MacLean Jason Queally Spojené království Spojené království |
2002 | Chris Hoy Craig MacLean Jamie Staff Spojené království Spojené království | Ryan Bayley Jobie Dajka Sean Eadie Austrálie Austrálie | Sören Lausberg Carsten Bergemann Jens Fiedler Německo Německo |
2003 | Jens Fiedler Carsten Bergemann René Wolff Německo Německo | Mickaël Bourgain Laurent Gané Arnaud Tournant Francie Francie | Chris Hoy Craig MacLean Jamie Staff Spojené království Spojené království |
2004 | Laurent Gané Mickaël Bourgain Arnaud Tournant Francie Francie | José Antonio Escuredo Salvador Melia José Antonio Villanueva Španělsko Španělsko | Chris Hoy Craig MacLean Jamie Staff Spojené království Spojené království |
2005 | Chris Hoy Jamie Staff Jason Queally Spojené království Spojené království | Theo Bos Teun Mulder Tim Veldt Nizozemsko Nizozemsko | Stefan Nimke Matthias John René Wolff Německo Německo |
2006 | Grégory Baugé Mickaël Bourgain Arnaud Tournant Francie Francie | Chris Hoy Jamie Staff Jason Queally Spojené království Spojené království | Ryan Bayley Shane Kelly Shane Perkins Austrálie Austrálie |
2007 | Grégory Baugé Mickaël Bourgain Arnaud Tournant Francie Francie | Chris Hoy Craig MacLean Ross Edgar Spojené království Spojené království | Robert Förstemann Maximilian Levy Stefan Nimke Německo Německo |
2008 | Grégory Baugé Kévin Sireau Arnaud Tournant Francie Francie | Chris Hoy Jamie Staff Ross Edgar Spojené království Spojené království | Theo Bos Teun Mulder Tim Veldt Nizozemsko Nizozemsko |
2009 | Grégory Baugé Mickaël Bourgain Kévin Sireau Francie Francie | Matthew Crampton Jamie Staff Jason Kenny Spojené království Spojené království | René Enders Robert Förstemann Stefan Nimke Německo Německo |
2010 | Robert Förstemann Maximilian Levy Stefan Nimke Německo Německo | Grégory Baugé Michaël D'Almeida Kévin Sireau Francie Francie | Ross Edgar Chris Hoy Jason Kenny Spojené království Spojené království |
2011 | René Enders Maximilian Levy Stefan Nimke Německo Německo | Chris Hoy Matthew Crampton Jason Kenny Spojené království Spojené království | Dan Ellis Matthew Glaetzer Jason Niblett Austrálie Austrálie |
2012 | Shane Perkins Scott Sunderland Matthew Glaetzer Austrálie Austrálie | Grégory Bauge Kévin Sireau Michaël D'Almeida Francie Francie | Ethan Mitchell Sam Webster Edward Dawkins Nový Zéland Nový Zéland |
2013 | René Enders Stefan Botticher Maximilian Levy Německo Německo | Ethan Mitchell Sam Webster Edward Dawkins Nový Zéland Nový Zéland | François Pervis Julien Palma Michaël D'Almeida Francie Francie |
2014 | Ethan Mitchell Sam Webster Edward Dawkins Nový Zéland Nový Zéland | René Enders Robert Förstemann Maximilian Levy Německo Německo | Grégory Baugé Kévin Sireau Michaël D'Almeida Francie Francie |
2015 | Grégory Baugé Michaël D'Almeida Kévin Sireau Francie Francie | Eddie Dawkins Ethan Mitchell Sam Webster Nový Zéland Nový Zéland | René Enders Joachim Eilers Robert Förstemann Německo Německo |
2016 | Ethan Mitchell Sam Webster Eddie Dawkins Nový Zéland Nový Zéland | Nils van 't Hoenderdaal Jeffrey Hoogland Matthijs Büchli Hugo Haak Nizozemsko Nizozemsko | René Enders Max Niederlag Joachim Eilers Německo Německo |
2017 | Ethan Mitchell Sam Webster Eddie Dawkins Nový Zéland Nový Zéland | Jeffrey Hoogland Harrie Lavreysen Matthijs Büchli Nizozemsko Nizozemsko | Sebastien Vigier Benjamin Edelin Quentin Lafargue Francie Francie |
2018 | Nils van 't Hoenderdaal Harrie Lavreysen Matthijs Büchli Nizozemsko Nizozemsko | Jack Carlin Philip Hindes Jason Kenny Ryan Owens Joseph Truman Spojené království Spojené království | François Pervis Sébastien Vigier Michaël D'Almeida Quentin Lafargue Francie Francie |
2019 | Roy van den Berg Harrie Lavreysen Matthijs Büchli Jeffrey Hoogland Nizozemsko Nizozemsko | Grégory Baugé Sébastien Vigier Michaël D'Almeida Quentin Lafargue Francie Francie | Děnis Dmitrijev Alexander Sharapov Pavel Jakuševskij Rusko Rusko |
2020 | Roy van den Berg Harrie Lavreysen Jeffrey Hoogland Matthijs Büchli Nizozemsko Nizozemsko | Ryan Owens Jack Carlin Jason Kenny Spojené království Spojené království | Thomas Cornish Nathan Hart Matthew Richardson Austrálie Austrálie |
2021 | Roy van den Berg Harrie Lavreysen Jeffrey Hoogland Nizozemsko Nizozemsko | Florian Grengbo Sébastien Vigier Rayan Helal Francie Francie | Nik Schröter Stefan Bötticher Joachim Eilers Marc Jurczyk Německo Německo |
2022 | Matthew Glaetzer Leigh Hoffman Matthew Richardson Thomas Cornish Austrálie Austrálie | Roy van den Berg Harrie Lavreysen Jeffrey Hoogland Nizozemsko Nizozemsko | Alistair Fielding Hamish Turnbull Jack Carlin Spojené království Spojené království |
2023 | Roy van den Berg Harrie Lavreysen Jeffrey Hoogland Nizozemsko Nizozemsko | Leigh Hoffman Matthew Richardson Matthew Glaetzer Thomas Cornish Austrálie Austrálie | Florian Grengbo Sébastien Vigier Rayan Helal Francie Francie |
Keirin
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
1980 | Danny Clark (AUS) | Daniel Morelon (FRA) | Niels Fredborg (DEN) |
1981 | Danny Clark (AUS) | Guido Bontempi (ITA) | Chiyoshi Kubo (JPN) |
1982 | Gordon Singleton (CAN) | Danny Clark (AUS) | Toru Kitamura (JPN) |
1983 | Urs Freuler (SUI) | Danny Clark (AUS) | Gibby Hatton (USA) |
1984 | Robert Dill-Bundi (SUI) | Ottavio Dazzan (ITA) | Urs Freuler (SUI) |
1985 | Urs Freuler (SUI) | Ottavio Dazzan (ITA) | Masamitsu Takizawa (JPN) Dieter Giebken (FRG) |
1986 | Michel Vaarten (BEL) | Dieter Giebken (FRG) | Urs Freuler (SUI) |
1987 | Harumi Honda (JPN) | Claudio Golinelli (ITA) | Shigenori Inoue (JPN) |
1988 | Claudio Golinelli (ITA) | Ottavio Dazzan (ITA) | Michel Vaarten (BEL) |
1989 | Claudio Golinelli (ITA) | Patrick Da Rocha (FRA) | Sako Masatoshi (JPN) |
1990 | Michael Hübner (GDR) | Michel Vaarten (BEL) | Claudio Golinelli (ITA) |
1991 | Michael Hübner (GER) | Claudio Golinelli (ITA) | Fabrice Colas (FRA) |
1992 | Michael Hübner (GER) | Stephen Pate (AUS) | Frédéric Magné (FRA) |
1993 | Gary Neiwand (AUS) | Marty Nothstein (USA) | Toshimasa Yoshioka (JPN) |
1994 | Marty Nothstein (USA) | Michael Hübner (GER) | Federico Paris (ITA) |
1995 | Frédéric Magné (FRA) | Michael Hübner (GER) | Federico Paris (ITA) |
1996 | Marty Nothstein (USA) | Gary Neiwand (AUS) | Frédéric Magné (FRA) |
1997 | Frédéric Magné (FRA) | Jean-Pierre Van Zyl (RSA) | Marty Nothstein (USA) |
1998 | Jens Fiedler (GER) | Ainārs Ķiksis (LAT) | Laurent Gané (FRA) |
1999 | Jens Fiedler (GER) | Anthony Peden (NZL) | Frédéric Magné (FRA) |
2000 | Frédéric Magné (FRA) | Jens Fiedler (GER) | Pavel Buran (CZE) |
2001 | Ryan Bayley (AUS) | Laurent Gané (FRA) | Jens Fiedler (GER) |
2002 | Jobie Dajka (AUS) | José Antonio Villanueva (ESP) | René Wolff (GER) |
2003 | Laurent Gané (FRA) | Jobie Dajka (AUS) | Barry Forde (BAR) |
2004 | Jamie Staff (GBR) | José Antonio Escuredo (ESP) | Ivan Vrba (CZE) |
2005 | Teun Mulder (NED) | Barry Forde (BAR) | Shane John Kelly (AUS) |
2006 | Theo Bos (NED) | José Antonio Escuredo (ESP) | Arnaud Tournant (FRA) |
2007 | Chris Hoy (GBR) | Theo Bos (NED) | Ross Edgar (GBR) |
2008 | Chris Hoy (GBR) | Teun Mulder (NED) | Christos Volikakis (GRE) |
2009 | Maximilian Levy (GER) | François Pervis (FRA) | Teun Mulder (NED) |
2010 | Chris Hoy (GBR) | Azizulhasni Awang (MAS) | Maximilian Levy (GER) |
2011 | Shane Perkins (AUS) | Chris Hoy (GBR) | Teun Mulder (NED) |
2012 | Chris Hoy (GBR) | Maximilian Levy (GER) | Jason Kenny (GBR) |
2013 | Jason Kenny (GBR) | Maximilian Levy (GER) | Matthijs Büchli (NED) |
2014 | François Pervis (FRA) | Fabián Puerta (COL) | Matthijs Büchli (NED) |
2015 | François Pervis (FRA) | Eddie Dawkins (NZL) | Azizulhasni Awang (MAS) |
2016 | Joachim Eilers (GER) | Eddie Dawkins (NZL) | Azizulhasni Awang (MAS) |
2017 | Azizulhasni Awang (MAS) | Fabián Puerta (COL) | Tomáš Bábek (CZE) |
2018 | Fabián Puerta (COL) | Tomoyuki Kawabata (JPN) | Maximilian Levy (GER) |
2019 | Matthijs Büchli (NED) | Yudai Nitta (JPN) | Stefan Bötticher (GER) |
2020 | Harrie Lavreysen (NED) | Yuta Wakimoto (JPN) | Azizulhasni Awang (MAS) |
2021 | Harrie Lavreysen (NED) | Jeffrey Hoogland (NED) | Michail Jakovlev (RUS) |
2022 | Harrie Lavreysen (NED) | Jeffrey Hoogland (NED) | Kevin Quintero (COL) |
2023 | Kevin Quintero (COL) | Matthew Richardson (AUS) | Šindži Nakano (JPN) |
Scratch
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
2002 | Franco Marvulli (SUI) | Tony Gibb (GBR) | Stefan Steinweg (GER) |
2003 | Franco Marvulli (SUI) | Robert Sassone (FRA) | Jean-Pierre Van Zyl (RSA) |
2004 | Greg Henderson (NZL) | Robert Slippens (NED) | Walter Pérez (ARG) |
2005 | Alex Rasmussen (DEN) | Greg Henderson (NZL) | Matthew Gilmore (BEL) |
2006 | Jérôme Neuville (FRA) | Ángel Colla (ARG) | Ioannis Tamouridis (GRE) |
2007 | Wong Kam-po (HKG) | Wim Stroetinga (NED) | Rafał Ratajczyk (POL) |
2008 | Aliaksandr Lisouski (BLR) | Wim Stroetinga (NED) | Roger Kluge (GER) |
2009 | Morgan Kneisky (FRA) | Ángel Colla (ARG) | Andreas Müller (AUT) |
2010 | Alex Rasmussen (DEN) | Juan Esteban Arango (COL) | Kazuhiro Mori (JPN) |
2011 | Kwok Ho Ting (HKG) | Elia Viviani (ITA) | Morgan Kneisky (FRA) |
2012 | Ben Swift (GBR) | Nolan Hoffman (RSA) | Wim Stroetinga (NED) |
2013 | Martyn Irvine (IRL) | Andreas Müller (AUT) | Luke Davison (AUS) |
2014 | Ivan Kovaljov (RUS) | Martyn Irvine (IRL) | Cheung King Lok (HKG) |
2015 | Lucas Liss (GER) | Albert Torres (ESP) | Bobby Lea (USA) |
2016 | Sebastián Mora (ESP) | Ignacio Prado (MEX) | Claudio Imhof (SUI) |
2017 | Adrian Teklinski (POL) | Lucas Liss (GER) | Christopher Latham (GBR) |
2018 | Yauheni Karaliok (BLR) | Michele Scartezzini (ITA) | Callum Scotson (AUS) |
2019 | Sam Welsford (AUS) | Roy Eefting (NED) | Thomas Sexton (NZL) |
2020 | Yauheni Karaliok (BLR) | Simone Consonni (ITA) | Sebastián Mora (ESP) |
2021 | Donavan Grondin (FRA) | Tuur Dens (BEL) | Rhys Britton (GBR) |
2022 | Dylan Bibic (CAN) | Kazušige Kuboki (JPN) | Roy Eefting (NED) |
2023 | William Tidball (GBR) | Kazušige Kuboki (JPN) | Tuur Dens (BEL) |
Bodovací závod
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
1980 | Stan Tourné (BEL) | Giovanni Mantovani (ITA) | Heinz Betz (FRG) |
1981 | Urs Freuler (SUI) | Danny Clark (AUS) | Giuseppe Saronni (ITA) |
1982 | Urs Freuler (SUI) | Gary Sutton (AUS) | Roman Hermann (LIE) |
1983 | Urs Freuler (SUI) | Guido Bontempi (ITA) | Gary Sutton (AUS) |
1984 | Urs Freuler (SUI) | Gary Sutton (AUS) | Henry Rinklin (FRG) |
1985 | Urs Freuler (SUI) | Hans Ledermann (SUI) | Stefano Allocchio (ITA) |
1986 | Urs Freuler (SUI) | Michel Vaarten (BEL) | Stefano Allocchio (ITA) |
1987 | Urs Freuler (SUI) | Tony Doyle (GBR) | Roger Ilegems (BEL) |
1988 | Daniel Wyder (SUI) | Adriano Baffi (ITA) | Michael Marcussen (DEN) |
1989 | Urs Freuler (SUI) | Gary Sutton (AUS) | Martin Penc (TCH) |
1990 | Laurent Biondi (FRA) | Michael Marcussen (DEN) | Danny Clark (AUS) |
1991 | Vjačeslav Jekimov (URS) | Francis Moreau (FRA) | Peter Pieters (NED) |
1992 | Bruno Risi (SUI) | Jonas Romanovas (LTU) | Juan Esteban Curuchet (ARG) |
1993 | Etienne De Wilde (BEL) | Eric Magnin (FRA) | Vasyl Jakovlev (UKR) |
1994 | Bruno Risi (SUI) | Jan Bo Petersen (DEN) | Franz Stocher (AUT) |
1995 | Silvio Martinello (ITA) | Remigius Lupeikis (LTU) | Sergej Lavreněnko (KAZ) |
1996 | Joan Llaneras (ESP) | Michael Sandstød (DEN) | Silvio Martinello (ITA) |
1997 | Silvio Martinello (ITA) | Bruno Risi (SUI) | Joan Llaneras (ESP) |
1998 | Joan Llaneras (ESP) | Andreas Kappes (GER) | Silvio Martinello (ITA) |
1999 | Bruno Risi (SUI) | Vasyl Jakovlev (UKR) | Ho-Sung Cho (KOR) |
2000 | Joan Llaneras (ESP) | Matthew Gilmore (BEL) | Franz Stocher (AUT) |
2001 | Bruno Risi (SUI) | Juan Esteban Curuchet (ARG) | Franz Stocher (AUT) |
2002 | Chris Newton (GBR) | Franz Stocher (AUT) | Juan Curuchet (ARG) |
2003 | Franz Stocher (AUT) | Joan Llaneras (ESP) | Jos Pronk (NED) |
2004 | Franck Perque (FRA) | Milton Wynants (URU) | Juan Curuchet (ARG) |
2005 | Volodymyr Rybin (UKR) | Ioannis Tamouridis (GRE) | Joan Llaneras (ESP) |
2006 | Peter Schep (NED) | Rafal Ratajczyk (POL) | Vasil Kiryjenka (BLR) |
2007 | Joan Llaneras (ESP) | Iljo Keisse (BEL) | Michail Ignaťjev (RUS) |
2008 | Vasil Kiryjenka (BLR) | Christophe Riblon (FRA) | Peter Schep (NED) |
2009 | Cameron Meyer (AUS) | Daniel Kreutzfeldt (DEN) | Chris Newton (GBR) |
2010 | Cameron Meyer (AUS) | Peter Schep (NED) | Milan Kadlec (CZE) |
2011 | Edwin Ávila (COL) | Cameron Meyer (AUS) | Morgan Kneisky (FRA) |
2012 | Cameron Meyer (AUS) | Ben Swift (GBR) | Kenny De Ketele (BEL) |
2013 | Simon Yates (GBR) | Eloy Teruel (ESP) | Kirill Svěšnikov (RUS) |
2014 | Edwin Ávila (COL) | Thomas Scully (NZL) | Eloy Teruel (ESP) |
2015 | Artur Jeršov (RUS) | Eloy Teruel (ESP) | Maximilian Beyer (GER) |
2016 | Jonathan Dibben (GBR) | Andreas Graf (AUT) | Kenny De Ketele (BEL) |
2017 | Cameron Meyer (AUS) | Kenny De Ketele (BEL) | Wojciech Pszczolarski (POL) |
2018 | Cameron Meyer (AUS) | Jan-Willem van Schip (NED) | Mark Stewart (GBR) |
2019 | Jan-Willem van Schip (NED) | Sebastián Mora (ESP) | Mark Downey (IRL) |
2020 | Corbin Strong (NZL) | Sebastián Mora (ESP) | Roy Eefting (NED) |
2021 | Benjamin Thomas (FRA) | Kenny De Ketele (BEL) | Vincent Hoppezak (NED) |
2022 | Yoeri Havik (NED) | Roger Kluge (GER) | Fabio Van den Bossche (BEL) |
2023 | Aaron Gate (NZL) | Albert Torres (ESP) | Fabio Van den Bossche (BEL) |
Madison
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
1995 | Silvio Martinello Marco Villa Itálie Itálie | Gabriel Ovidio Curuchet Juan Esteban Curuchet Argentina Argentina | Kurt Betschart Bruno Risi Švýcarsko Švýcarsko |
1996 | Silvio Martinello Marco Villa Itálie Itálie | Scott McGrory Stephen Pate Austrálie Austrálie | Andreas Kappes Carsten Wolf Německo Německo |
1997 | Joan Llaneras Miquel Alzamora Španělsko Španělsko | Silvio Martinello Marco Villa Itálie Itálie | Gabriel Ovidio Curuchet Juan Esteban Curuchet Argentina Argentina |
1998 | Etienne De Wilde Matthew Gilmore Belgie Belgie | Silvio Martinello Andrea Collinelli Itálie Itálie | Andreas Kappes Stefan Steinweg Německo Německo |
1999 | Joan Llaneras Isaac Gálvez Španělsko Španělsko | Jimmi Madsen Jacob Piil Dánsko Dánsko | Andreas Kappes Olaf Pollack Německo Německo |
2000 | Stefan Steinweg Erik Weispfennig Německo Německo | Joan Llaneras Isaac Gálvez Španělsko Španělsko | Edgardo Simon Juan Esteban Curuchet Argentina Argentina |
2001 | Jérôme Neuville Robert Sassone Francie Francie | Joan Llaneras Isaac Gálvez Španělsko Španělsko | Juan Esteban Curuchet Gabriel Ovidio Curuchet Argentina Argentina |
2002 | Jérôme Neuville Franck Perque Francie Francie | Roland Garber Franz Stocher Rakousko Rakousko | Edgardo Simon Juan Esteban Curuchet Argentina Argentina |
2003 | Bruno Risi Franco Marvulli Švýcarsko Švýcarsko | Gregory Henderson Hayden Roulston Nový Zéland Nový Zéland | Walter Pérez Juan Esteban Curuchet Argentina Argentina |
2004 | Walter Pérez Juan Esteban Curuchet Argentina Argentina | Franco Marvulli Bruno Risi Švýcarsko Švýcarsko | Danny Stam Robert Slippens Nizozemsko Nizozemsko |
2005 | Mark Cavendish Robert Hayles Spojené království Spojené království | Robert Slippens Danny Stam Nizozemsko Nizozemsko | Iljo Keisse Matthew Gilmore Belgie Belgie |
2006 | Isaac Gálvez Joan Llaneras Španělsko Španělsko | Lyubomyr Polatajko Volodymyr Rybin Ukrajina Ukrajina | Juan Esteban Curuchet Walter Pérez Argentina Argentina |
2007 | Bruno Risi Franco Marvulli Švýcarsko Švýcarsko | Peter Schep Danny Stam Nizozemsko Nizozemsko | Alois Kaňkovský Petr Lazar Česko Česko |
2008 | Mark Cavendish Bradley Wiggins Spojené království Spojené království | Roger Kluge Olaf Pollack Německo Německo | Michael Mørkøv Alex Rasmussen Dánsko Dánsko |
2009 | Michael Mørkøv Alex Rasmussen Dánsko Dánsko | Leigh Howard Cameron Meyer Austrálie Austrálie | Martin Bláha Jiří Hochmann Česko Česko |
2010 | Leigh Howard Cameron Meyer Austrálie Austrálie | Morgan Kneisky Christophe Riblon Francie Francie | Ingmar De Poortere Steve Schets Belgie Belgie |
2011 | Leigh Howard Cameron Meyer Austrálie Austrálie | Martin Bláha Jiří Hochmann Česko Česko | Theo Bos Peter Schep Nizozemsko Nizozemsko |
2012 | Kenny De Ketele Gijs Van Hoecke Belgie Belgie | Ben Swift Geraint Thomas Spojené království Spojené království | Leigh Howard Cameron Meyer Austrálie Austrálie |
2013 | Morgan Kneisky Vivien Brisse Francie Francie | David Muntaner Albert Torres Španělsko Španělsko | Henning Bommel Theo Reinhardt Německo Německo |
2014 | David Muntaner Albert Torres Španělsko Španělsko | Martin Blàha Vojtěch Hacecky Česko Česko | Stefan Küng Thery Schir Švýcarsko Švýcarsko |
2015 | Morgan Kneisky Bryan Coquard Francie Francie | Marco Coledan Elia Viviani Itálie Itálie | Jasper De Buyst Otto Vergaerde Belgie Belgie |
2016 | Mark Cavendish Bradley Wiggins Spojené království Spojené království | Morgan Kneisky Benjamin Thomas Francie Francie | Sebastián Mora Albert Torres Španělsko Španělsko |
2017 | Morgan Kneisky Benjamin Thomas Francie Francie | Cameron Meyer Callum Scotson Austrálie Austrálie | Moreno De Pauw Kenny De Ketele Belgie Belgie |
2018 | Roger Kluge Theo Reinhardt Německo Německo | Albert Torres Sebastián Mora Španělsko Španělsko | Cameron Meyer Callum Scotson Austrálie Austrálie |
2019 | Roger Kluge Theo Reinhardt Německo Německo | Lasse Norman Hansen Casper von Folsach Dánsko Dánsko | Kenny De Ketele Robbe Ghys Belgie Belgie |
2020 | Lasse Norman Hansen Michael Mørkøv Dánsko Dánsko | Campbell Stewart Aaron Gate Nový Zéland Nový Zéland | Roger Kluge Theo Reinhardt Německo Německo |
2021 | Lasse Norman Hansen Michael Mørkøv Dánsko Dánsko | Simone Consonni Michele Scartezzini Itálie Itálie | Kenny De Ketele Robbe Ghys Belgie Belgie |
2022 | Donavan Grondin Benjamin Thomas Francie Francie | Ethan Hayter Oliver Wood Spojené království Spojené království | Fabio Van den Bossche Lindsay De Vylde Belgie Belgie |
2023 | Jan Willem van Schip Yoeri Havik Nizozemsko Nizozemsko | Oliver Wood Mark Stewart Spojené království Spojené království | Aaron Gate Campbell Stewart Nový Zéland Nový Zéland |
Omnium
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
2007 | Alois Kaňkovský (CZE) | Walter Pérez (ARG) | Charles Bradley Huff (USA) |
2008 | Hayden Godfrey (NZL) | Leigh Howard (AUS) | Aliaksandr Lisouski (BLR) |
2009 | Leigh Howard (AUS) | Zachary Bell (CAN) | Tim Veldt (NED) |
2010 | Ed Clancy (GBR) | Leigh Howard (AUS) | Taylor Phinney (USA) |
2011 | Michael Freiberg (AUS) | Shane Archbold (NZL) | Gijs van Hoecke (BEL) |
2012 | Glenn O'Shea (AUS) | Zachary Bell (CAN) | Lasse Norman Hansen (DEN) |
2013 | Aaron Gate (NZL) | Lasse Norman Hansen (DEN) | Glenn O'Shea (AUS) |
2014 | Thomas Boudat (FRA) | Tim Veldt (NED) | Viktor Manakov (RUS) |
2015 | Fernando Gaviria (COL) | Glenn O'Shea (AUS) | Elia Viviani (ITA) |
2016 | Fernando Gaviria (COL) | Roger Kluge (GER) | Glenn O'Shea (AUS) |
2017 | Benjamin Thomas (FRA) | Aaron Gate (NZL) | Albert Torres (ESP) |
2018 | Szymon Sajnok (POL) | Jan-Willem van Schip (NED) | Simone Consonni (ITA) |
2019 | Campbell Stewart (NZL) | Benjamin Thomas (FRA) | Ethan Hayter (GBR) |
2020 | Benjamin Thomas (FRA) | Jan-Willem van Schip (NED) | Matthew Walls (GBR) |
2021 | Ethan Hayter (GBR) | Aaron Gate (NZL) | Elia Viviani (ITA) |
2022 | Ethan Hayter (GBR) | Benjamin Thomas (FRA) | Aaron Gate (NZL) |
Elimination
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
2021 | Elia Viviani (ITA) | Iúri Leitão (POR) | Sergej Rostovcev (RUS) |
2022 | Elia Viviani (ITA) | Corbin Strong (NZL) | Ethan Vernon (GBR) |
2023 | Ethan Vernon (GBR) | Dylan Bibic (CAN) | Elia Viviani (ITA) |
Tandem
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
1966 | Francie Francie Pierre Trentin Daniel Morelon | Západní Německo Západní Německo Klaus Kobusch Martin Stenzel | Itálie Itálie Walter Gorini Giordano Turrini |
1967 | Itálie Itálie Bruno Gonzato Dino Verzini | Francie Francie Pierre Trentin Daniel Morelon | Belgie Belgie Daniel Goens Robert Van Lancker |
1968 | Itálie Itálie Giordano Turrini Walter Gorini | Belgie Belgie Daniel Goens Robert Van Lancker | Japonsko Japonsko Sanji Inoue Hideo Madarame |
1969 | Východní Německo Východní Německo Hans-Jürgen Geschke Werner Otto | Západní Německo Západní Německo Jürgen Barth Rainer Muller | Francie Francie Pierre Trentin Daniel Morelon |
1970 | Západní Německo Západní Německo Jürgen Barth Rainer Muller | Východní Německo Východní Německo Hans-Jürgen Geschke Werner Otto | Francie Francie Gérard Quintyn Daniel Morelon |
1971 | Východní Německo Východní Německo Hans-Jürgen Geschke Werner Otto | Západní Německo Západní Německo Jürgen Barth Rainer Muller | Francie Francie Pierre Trentin Daniel Morelon |
1972 | Nebylo na programu | ||
1973 | Československo Československo Vladimír Vačkář Miroslav Vymazal | Sovětský svaz Sovětský svaz Viktor Kopylov Vladimir Semenec | Východní Německo Východní Německo Hans-Jürgen Geschke Werner Otto |
1974 | Československo Československo Vladimír Vačkář Miroslav Vymazal | Sovětský svaz Sovětský svaz Viktor Kopylov Vladimir Semenec | Polsko Polsko Benedykt Kocot Andrzej Bek |
1975 | Benedykt Kocot Janusz Kotlinski | Československo Československo Vladimír Vačkář Miroslav Vymazal | Sovětský svaz Sovětský svaz Anatolij Jablunovskij Sergej Komelkov |
1976 | Polsko Polsko Benedykt Kocot Janusz Kotlinski | Československo Československo Ivan Kučírek Miloš Jelínek | Sovětský svaz Sovětský svaz Anatolij Jablunovskij Vladimir Semenec |
1977 | Československo Československo Vladimír Vačkář Miroslav Vymazal | Sovětský svaz Sovětský svaz Vladimir Semenec Alexandr Voronin | Východní Německo Východní Německo Horst Gewis Wolfgang Schaffer |
1978 | Československo Československo Vladimír Vačkář Miroslav Vymazal | USA USA Gerald Ash Leslie Darcewski | Nizozemsko Nizozemsko Sjaak Pieters Laurens Veldt |
1979 | Francie Francie Yavé Cahard Franck Depine | Západní Německo Západní Německo Dieter Giebken Fredy Schmidtke | Československo Československo Vladimír Vačkář Miroslav Vymazal |
1980 | Československo Československo Ivan Kučírek Pavel Martínek | Francie Francie Cloarec Yvon Depine Franck | Itálie Itálie Giorgio Rossi Floriano Finamore |
1981 | Československo Československo Ivan Kučírek Pavel Martínek | Západní Německo Západní Německo Dieter Giebken Fredy Schmidtke | Polsko Polsko Ryszard Konkolewski Zbigniew Piątek |
1982 | Československo Československo Ivan Kučírek Pavel Martínek | Západní Německo Západní Německo Dieter Giebken Fredy Schmidtke | Nizozemsko Nizozemsko Sjaak Pieters Tom Vrolijk |
1983 | Francie Francie Philippe Vernet Franck Depine | Československo Československo Ivan Kučírek Pavel Martínek | Dieter Giebken Fredy Schmidtke |
1984 | Západní Německo Západní Německo Franck Weber Jürgen Greil | Francie Francie Philippe Vernet Franck Depine | Itálie Itálie Vincenzo Cecci Gabriele Sella |
1985 | Československo Československo Vítězslav Vobořil Roman Řehounek | USA USA Nelson Vails Leslie Darcewski | Západní Německo Západní Německo Sascha Allscheid Franck Weber |
1986 | Československo Československo Vítězslav Vobořil Roman Řehounek | USA USA Kit Kyle David Lindsey | Itálie Itálie Andrea Faccini Roberto Nicotti |
1987 | Francie Francie Fabrice Colas Frédéric Magné | Itálie Itálie Andrea Faccini Roberto Nicotti | Československo Československo Vítězslav Vobořil Lubomír Hargaš |
1988 | Francie Francie Fabrice Colas Frédéric Magné | Západní Německo Západní Německo Greil Hans-Jürgen Uwe Butchmann | Československo Československo Jiří Illek Lubomír Hargaš |
1989 | Francie Francie Fabrice Colas Frédéric Magné | Československo Československo Jiří Illek Lubomír Hargaš | Itálie Itálie Andrea Faccini Federico Paris |
1990 | Itálie Itálie Gianluca Capitano Federico Paris | Japonsko Japonsko Norihira Inamura Masaru Saito | Západní Německo Západní Německo Uwe Butchmann Markus Nagel |
1991 | Německo Německo Emanuel Raasch Eyk Pokorny | Československo Československo Lubomir Hargas Pavel Buráň | Francie Francie Frédéric Lancien Denis Lemyre |
1992 | Itálie Itálie Gianluca Capitano Federico Paris | Československo Československo Lubomír Hargaš Pavel Buráň | Austrálie Austrálie Anthony Peden David Dew |
1993 | Itálie Itálie Federico Paris Roberto Chiappa | Austrálie Austrálie Stephen Pate Dany Day | Československo Československo Arnošt Drcmánek Lubomír Hargaš |
1994 | Francie Francie Fabrice Colas Frédéric Magné | Německo Německo Emanuel Raasch Jens Glücklich | Itálie Itálie Federico Paris Roberto Chiappa |
Reference
Mistrovství světa v dráhové cyklistice | |
---|---|
Rok | 1893 • 1894 • 1895 • 1896 • 1897 • 1898 • 1899 • 1900 • 1901 • 1902 • 1903 • 1904 • 1905 • 1906 • 1907 • 1908 • 1909 • 1910 • 1911 • 1912 • 1913 • 1914 • 1915–1919 • 1920 • 1921 • 1922 • 1923 • 1924 • 1925 • 1926 • 1927 • 1928 • 1929 • 1930 • 1931 • 1932 • 1933 • 1934 • 1935 • 1936 • 1937 • 1938 • 1939 • 1940–1945 • 1946 • 1947 • 1948 • 1949 • 1950 • 1951 • 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • 1956 • 1957 • 1958 • 1959 • 1960 • 1961 • 1962 • 1963 • 1964 • 1965 • 1966 • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 |
Muži | Sprint • 1 km s pevným startem • Stíhací závod – jednotlivci • Stíhací závod – družstva • Sprint družstva • Keirin • Scratch • Bodovací závod • Madison • Omnium • Elimination • Tandem (zrušeno) |
Ženy |
Portály: Cyklistika