Férfi kenu kettes 1000 méter a 2016. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben az orosz és ukrán nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Férfi kenu kettes 1000 méter a XXXI. nyári olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | Lagoa Rodrigo de Freitas | |||||||||
Dátum | 2016. augusztus 19-20. | |||||||||
Versenyzők | 22 résztvevő 11 nemzetből | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
Kajak-kenu a 2016. évi nyári olimpiai játékokon | |||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Síkvízi | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Szlalom | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Sablon:Kajak-kenu a 2016. évi nyári olimpiai játékokon
|
A 2016. évi nyári olimpiai játékokon a kajak-kenu férfi kenu kettes 1000 méteres versenyszámát augusztus 19. és 20. között rendezték a copacabanai Lagoa Rodrigo de Freitasban. A magyar induló Vasbányai Henrik és Mike Róbert párosa volt.
Versenynaptár
Az időpontok helyi idő szerint, zárójelben magyar idő szerint olvashatóak.
Dátum | Időpont | Forduló |
---|---|---|
2016. augusztus 19., péntek | 9:21 (14:21) | Előfutam |
10:21 (15:21) | Elődöntő | |
2016. augusztus 20., szombat | 9:22 (14:22) | Döntő |
Eredmények
Előfutamok
Az első helyezettek a döntőbe jutnak, a többiek az elődöntőben folytatják.
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. futam | |||
1. | Brazília (BRA) Erlon Silva Isaquias Queiroz | 3:33,269 | Q |
2. | Ukrajna (UKR) Dmitro Jancsuk Tarasz Miscsuk | 3:35,284 | |
3. | Oroszország (RUS) Ilja Stokalov Ilja Pervuhin | 3:43,105 | |
4. | Ausztrália (AUS) Szekszárdi Ferenc Martin Marinov | 4:07,372 | |
5. | Mozambik (MOZ) Mussa Chamaune Joaquim Lobo | 4:14,002 | |
Moldova (MDA) Oleg Tarnovschi Serghei Tarnovschi | DNS | ||
2. futam | |||
1. | Németország (GER) Sebastian Brendel Jan Vandrey | 3:33,482 | Q |
2. | Kuba (CUB) Serguey Torres Jorge Dayán | 3:34,939 | |
3. | Magyarország (HUN) Vasbányai Henrik Mike Róbert | 3:35,501 | |
4. | Csehország (CZE) Jaroslav Radoň Filip Dvořák | 3:36,818 | |
5. | Lengyelország (POL) Mateusz Kamiński Michał Kudła | 3:44,717 | |
6. | Üzbegisztán (UZB) Gerasim Kochnev Serik Mirbekov | 4:00,330 |
Elődöntők
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. futam | |||
1. | Ukrajna (UKR) Dmitro Jancsuk Tarasz Miscsuk | 3:38,384 | Q |
2. | Csehország (CZE) Jaroslav Radoň Filip Dvořák | 3:42,166 | Q |
3. | Magyarország (HUN) Vasbányai Henrik Mike Róbert | 3:56,126 | Q |
4. | Mozambik (MOZ) Mussa Chamaune Joaquim Lobo | 4:23,965 | |
2. futam | |||
1. | Kuba (CUB) Serguey Torres Jorge Dayán | 3:40,192 | Q |
2. | Üzbegisztán (UZB) Gerasim Kochnev Serik Mirbekov | 3:40,772 | Q |
3. | Oroszország (RUS) Ilja Stokalov Ilja Pervuhin | 3:42,127 | Q |
4. | Lengyelország (POL) Mateusz Kamiński Michał Kudła | 3:43,467 | |
5. | Ausztrália (AUS) Szekszárdi Ferenc Martin Marinov | 4:13,754 |
Döntők
B-döntő
Helyezés | Nemzet | Idő |
---|---|---|
1. | Lengyelország (POL) Mateusz Kamiński Michał Kudła | 3:52,964 |
2. | Ausztrália (AUS) Szekszárdi Ferenc Martin Marinov | 4:10,238 |
3. | Mozambik (MOZ) Mussa Chamaune Joaquim Lobo | 4:38,732 |
A-döntő
Helyezés | Nemzet | Idő |
---|---|---|
1 Arany | Németország (GER) Sebastian Brendel Jan Vandrey | 3:43,912 |
2 Ezüst | Brazília (BRA) Erlon Silva Isaquias Queiroz | 3:44,819 |
3 Bronz | Ukrajna (UKR) Dmitro Jancsuk Tarasz Miscsuk | 3:45,949 |
4. | Magyarország (HUN) Vasbányai Henrik Mike Róbert | 3:46,198 |
5. | Oroszország (RUS) Ilja Stokalov Ilja Pervuhin | 3:46,776 |
6. | Kuba (CUB) Serguey Torres Jorge Dayán | 3:48,133 |
7. | Csehország (CZE) Jaroslav Radoň Filip Dvořák | 3:49,352 |
8. | Üzbegisztán (UZB) Gerasim Kochnev Serik Mirbekov | 3:52,920 |
Források
- 1. előfutam
- 2. előfutam
- 1. elődöntő
- 2. elődöntő
- B-döntő
- A-döntő
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap