Nigéria a 2004. évi nyári olimpiai játékokon
Nigéria az olimpiai játékokon | |||||
Nigéria zászlaja | |||||
NOB-országkód: NGR | |||||
OOB | Nigériai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2004. évi nyári olimpiai játékok Athén | |||||
Versenyzők | 70 fő 10 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Mary Onyali | ||||
Érmek 68. helyezés |
| ||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: |
Nigéria a görögországi Athénban megrendezett 2004. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 10 sportágban 70 sportoló képviselte, akik összesen 2 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
3 Bronz | Aliu, DejiDeji Aliu Aaron Egbele Uchenna Emedolu Olusoji Fasuba | Atlétika | Férfi 4 × 100 m váltó |
3 Bronz | Audu, MusaMusa Audu James Godday Enefiok Udo-Obong Saul Weigopwa | Atlétika | Férfi 4 × 400 m váltó |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Monday Merotohun | Egyes | Momo Babungu (COD) 11-5, 11-8, 11-8, 11-8 | Jörgen Persson (SWE) 11-9, 5-11, 5-11, 7-11, 8-11 | kiesett | 33. | ||||
Segun Toriola | Pablo Tabachnik (ARG) 12-10, 11-8, 11-13, 11-3, 11-8 | Patrick Chila (FRA) 3-11, 11-8, 12-10, 7-11, 8-11, 9-11 | kiesett | 33. | |||||
Peter Akinlabi Kazeem Nosiru | Páros | Chile (CHI) Juan Papic Alejandro Rodríguez 11-9, 11-5, 15-17, 11-9, 11-7 | Dánia (DEN) Michael Maze Finn Tugwell 11-8, 11-9, 7-11, 11-13, 9-11, 4-11 | kiesett | 17. | ||||
Monday Merotohun Segun Toriola | Egyesült Államok (USA) Mark Hazinski Ilija Lupulesku 7-11, 4-11, 5-11, 5-11 | kiesett | 25. |
Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Cecilia Otu Offiong | Egyes | Lígia da Silva (BRA) 11-8, 11-6, 9-11, 12-10, 11-8 | Kim Junmi (PRK) 5-11, 7-11, 6-11, 8-11 | kiesett | 33. | ||||
Funke Oshonaike | Berta Rodríguez (CHI) 11-9, 11-8, 11-7, 11-9 | Tóth Krisztina (HUN) 12-10, 10-12, 16-14, 6-11, 13-15, 5-11 | kiesett | 33 | |||||
Offiong Edem Cecilia Otu Offiong | Páros | Oroszország (RUS) Okszana Fagyejeva Galina Melnyik 11-7, 3-11, 9-11, 2-11, 11-6, 12-10, 6-11 | kiesett | 25. | |||||
Bose Kaffo Funke Oshonaike | Olaszország (ITA) Wenling Tan Monfardini Nikoleta Stefanova 9-11, 6-11, 10-12, 12-10, 11-5, 12-10, 9-11 | kiesett | 25. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Deji Aliu | 100 m | 10,39 | 1. | 40.* | 10,26 | 5. | 27. | kiesett | ||||
Uchenna Emedolu | 10,22 | 2. | 18.* | 10,15 | 3. | 12.** | 10,35 | 8. | 16. | kiesett | ||
Saul Weigopwa | 400 m | 45,59 | 3. | 17.* | 45,67 | 6. | 17. | kiesett | ||||
Olusoji Fasuba Uchenna Emedolu Aaron Egbele Deji Aliu | 4 × 100 m váltó | 38,27 | 1. | 2. | 38,23 | |||||||
James Godday Musa Audu Saul Weigopwa Enefiok Udo-Obong | 4 × 400 m váltó | 3:01,60 | 2. | 2. | 3:00,90 |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Mercy Nku | 100 m | 11,37 | 4. | 23.* | 11,39 | 5. | 21.* | kiesett | ||||
Endurance Ojokolo | 11,36 | 2. | 22. | 11,35 | 5. | 18. | kiesett | |||||
Mary Onyali | 200 m | 22,37 | 6. | 31. | 23,75 | 8. | 32. | kiesett | ||||
Gloria Kemasoude Mercy Nku Damola Osayomi Endurance Ojokolo | 4 × 100 m váltó | 43,00 | 4. | 5. | 43,42 | 7. | ||||||
Ngozi Nwokocha Gloria Amuche Nwosu Halimat Ismaila Christy Ekpukhon | 4 × 400 m váltó | 3:30,78 | 8. | 15. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Fred Jessey | 66 kg | A csoport Ikemacu Kazuhiko (JPN) TUS Pek Csinguk (KOR) 1-3 | 3. | kiesett | 20. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Chukwuemeka Onyemachi | Nehézsúly | Daniel Hernandes (BRA) 0000-0100 | kiesett | helyezetlen |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Catherine Ekuta | Könnyűsúly | Lena Göldi (SUI) 0010-1100 | kiesett | helyezetlen |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Nigéria nemzeti női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Játékosok | Edzők | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2004NkosárA
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 5 | 5 | 0 | 418 | 313 | +105 | 10 |
Oroszország (RUS) | 5 | 4 | 1 | 389 | 333 | +56 | 9 |
Brazília (BRA) | 5 | 3 | 2 | 430 | 361 | +69 | 8 |
Görögország (GRE) | 5 | 2 | 3 | 353 | 392 | –39 | 7 |
Japán (JPN) | 5 | 1 | 4 | 381 | 485 | –104 | 6 |
Nigéria (NGR) | 5 | 0 | 5 | 335 | 422 | –87 | 5 |
2004. augusztus 14. 9:00 Sablon:2004NkosárAUSNGR
| Ausztrália (AUS) | 85–73 | Nigéria (NGR) | Helliniko Indoor Arena, Athén Nézőszám: 302 Játékvezetők: Leemann Philippe (SUI), Kim Ja Ok (KOR) |
(20–18, 26–14, 16–12, 23–29) Jegyzőkönyv | ||||
Jackson 27 | Pont | Udoka 26 | ||
Batkovic 7 | Lepattanó | Amachree, Sadiq 8 | ||
Fallon, Harrower 4 | Gólpassz | Umoh 2 |
2004. augusztus 16. 11:15 Sablon:2004NkosárNGRJPN
| Nigéria (NGR) | 73–79 | Japán (JPN) | Olympic Indoor Hall, Athén Nézőszám: 400 Játékvezetők: Elizabeth Nanette Sisk (USA), Dallas Pickering (NZL) |
(22–22, 24–23, 16–20, 11–14) Jegyzőkönyv | ||||
Udoka 19 | Pont | Jano 21 | ||
Udoka 16 | Lepattanó | Kuszuda, Jano 6 | ||
Umoh 4 | Gólpassz | Hamagucsi, Kuszuda 4 |
2004. augusztus 18. 16:45 Sablon:2004NkosárGRENGR
| Görögország (GRE) | 83–68 | Nigéria (NGR) | Helliniko Indoor Arena, Athén Nézőszám: 2300 Játékvezetők: Scott Butler (AUS), Nancy Ethier (CAN) |
(30–15, 15–14, 20–15, 18–24) Jegyzőkönyv | ||||
Kosztáki 25 | Pont | Udoka 28 | ||
Máltszi, Szaréngu 8 | Lepattanó | Udoka 18 | ||
Kosztáki 4 | Gólpassz | Iyorhe, Amachree 1 |
2004. augusztus 20. 22:15 Sablon:2004NkosárNGRBRA
| Nigéria (NGR) | 63–82 | Brazília (BRA) | Helliniko Indoor Arena, Athén Nézőszám: 2500 Játékvezetők: Mike Homsy (CAN), Song Yanping (CHN) |
(19–33, 15–14, 12–11, 17–24) Jegyzőkönyv | ||||
Udoka 17 | Pont | Marques 26 | ||
Udoka 7 | Lepattanó | de Souza 8 | ||
Udoka, Amachree 2 | Gólpassz | Marques 6 |
2004. augusztus 22. 11:15 Sablon:2004NkosárNGRRUS
| Nigéria (NGR) | 58–93 | Oroszország (RUS) | Helliniko Indoor Arena, Athén Nézőszám: 382 Játékvezetők: Dallas Pickering (NZL), Suguro Shoko (JPN) |
(14–23, 17–20, 15–21, 12–29) Jegyzőkönyv | ||||
Udoka 19 | Pont | Rahmatulina 15 | ||
Mohamed 8 | Lepattanó | Baranova 8 | ||
Umoh, Akiode 3 | Gólpassz | Karpova, Rahmatulina 3 |
- A 11. helyért
2004. augusztus 24. 9:00 Sablon:2004NkosárNGRKOR
| Nigéria (NGR) | 68–64 | Dél-Korea (KOR) | Helliniko Indoor Arena, Athén Nézőszám: 155 Játékvezetők: Leemann Philippe (SUI), Chantal Julien (FRA) |
(16–16, 13–16, 21–12, 18–20) Jegyzőkönyv | ||||
Udoka 21 | Pont | Kim Jongok 19 | ||
Mohamed 13 | Lepattanó | I Miszon 12 | ||
Umoh 2 | Gólpassz | I Miszon 7 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Nigéria (NGR) | 11. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női labdarúgótorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
# | Név | Klub | Születési idő | Mérkőzésszám | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kapusok | ||||||||
1 | Precious Dede | Delta Queens F.C. | 1980. január 18. (24 évesen) | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
18 | Ogechi Onyinanya | Pelican Stars | 1985. május 26. (19 évesen) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Védők | ||||||||
3 | Felicia Eze | Delta Queens F.C. | 1974. szeptember 27. (29 évesen) | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
6 | Faith Ikidi | Bayelsa Queens | 1987. február 28. (17 évesen) | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
12 | Celestina Onyeka | Pelican Stars | 1984. július 15. (20 évesen) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
13 | Yinka Kudaisi (csk) | Pelican Stars | 1975. augusztus 25. (28 évesen) | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
14 | Akudo Sabi | Bayelsa Queens | 1986. november 17. (17 évesen) | 1(2) | 0 | 0 | 0 | 0 |
17 | Chima Nwosu | Inneh Queens | 1986. március 12. (18 évesen) | 2(1) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Középpályások | ||||||||
2 | Efioanwan Ekpo | Pelican Stars | 1984. január 25. (20 évesen) | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 |
5 | Ajuma Ameh | Pelican Stars | 1984. december 1. (19 évesen) | (2) | 0 | 0 | 0 | 0 |
8 | Rita Nwadike | Rivers Angels | 1974. november 3. (29 évesen) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
15 | Maureen Mmadu | Amazon Grimstad | 1975. május 7. (29 évesen) | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Csatárok | ||||||||
4 | Perpetua Nkwocha | Pelican Stars | 1976. január 3. (28 évesen) | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
7 | Stella Mbachu | Tianjin Teda | 1978. április 16. (26 évesen) | 2(1) | 0 | 0 | 0 | 0 |
9 | Blessing Igbojionu | Pelican Stars | 1982. szeptember 26. (21 évesen) | (1) | 0 | 0 | 0 | 0 |
10 | Mercy Akide | Hampton Roads Piranhas | 1975. augusztus 26. (28 évesen) | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 |
11 | Vera Okolo | Delta Queens F.C. | 1985. január 5. (19 évesen) | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 |
16 | Nkechi Egbe | Delta Queens F.C. | 1978. február 5. (26 évesen) | (1) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Edző | ||||||||
Mabo Ismaila | 1944. július 15. (60 évesen) |
- Kor: 2004. augusztus 10-i kora
Eredmények
E csoport
Bejutott a negyeddöntőbe |
Csapat Sablon:2004NfociE
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Svédország (SWE) | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 |
Nigéria (NGR) | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 |
Japán (JPN) | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 |
2004. augusztus 14. 18:00 Sablon:2004NfociJPNNGR
|
Japán (JPN) | 0–1 | Nigéria (NGR) |
---|---|---|
(0–0) Jegyzőkönyv | Okolo 55' |
2004. augusztus 17. 18:00 Sablon:2004NfociSWENGR
|
Svédország (SWE) | 2–1 | Nigéria (NGR) |
---|---|---|
Marklund 68' Moström 73' | (0–1) Jegyzőkönyv | Akide 25' |
Negyeddöntő
2004. augusztus 20. 18:00 Sablon:2004NfociGERNGR
|
Németország (GER) | 2–1 | Nigéria (NGR) |
---|---|---|
Jones 76' Pohlers 81' | (0–0) Jegyzőkönyv | Akide 49' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Nigéria (NGR) | 6. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Effiong Okon | Papírsúly | Alfonso Pinto (ITA) RSC | kiesett | 17. | |||
Nestor Bolum | Harmatsúly | Petit Jesús Ngnitedem (GAB) 23-17 | Divakar Praszad (IND) RSC | Voraphot Phetkhum (THA) 14-29 | kiesett | 5. | |
Muideen Ganiyu | Pehelysúly | Khumiso Ikgopoleng (BOT) 25-16 | Kim Szongguk (PRK) 11-32 | kiesett | 5. | ||
Ahmed Sadiq | Könnyűsúly | Mario Kindelán (CUB) RSC | kiesett | 17. | |||
Isaac Ekpo | Félnehézsúly | Utkirbek Haydarov (UZB) 11-21 | kiesett | 17. | |||
Emmanuel Izonritei | Nehézsúly | Nászer es-Sámi (SYR) 17-30 | kiesett | 9. | |||
Gbenga Oluokun | Szupernehézsúly | Roberto Cammarelle (ITA) 13-29 | kiesett | 9. |
RSC - a játékvezető megállította a mérkőzést
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Blessed Udoh | 48 kg | 75,0 | 11.** | 105,0 | 5.* | 180,0 | 7. |
Franca Gbodo | 58 kg | 95,0 | 6.*** | 117,5 | 10.* | 212,5 | 10. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jacob Obiorah | Váltósúly | Hisem el-Hamdúni (TUN) 11-16 | kiesett | 11. | |||||
Chika Chukwumerije | Nehézsúly | Pascal Gentil (FRA) 0-2 | kiesett | 11. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Princess Dudu | Nehézsúly | Nádín Daváni (JOR) 9-12 | kiesett | 11. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Eric Williams | 100 m mell | 1:07,69 | 1. | 53. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Lenient Obia | 100 m hát | 1:09,65 | 1. | 39. | kiesett |
Források
- Nigeria at the 2004 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap