Europees kampioenschap handbal vrouwen 2006 |
Toernooi-informatie |
Gastland | Zweden |
Organisator | EHF |
Editie | 7 |
Datum | 7 - 17 december 2006 |
Teams | 16 (van 1 confederatie) |
Hallen | 4 (in 4 gaststeden) |
Eindrangschikking |
Winnaar | Noorwegen (3e titel) |
Tweede plaats | Rusland |
Derde plaats | Frankrijk |
Vierde plaats | Duitsland |
Toernooistatistieken |
Wedstrijden | 47 |
Doelpunten | 2.510 (53,4 per wedstrijd) |
Toeschouwers | 102.600 (2.183 per wedstrijd) |
Topscorer(s) | Nadine Krause (58 goals) |
Beste speler | Gro Hammerseng |
Navigatie |
|
Portaal | Handbal | |
Het 7de Europees kampioenschap handbal vrouwen vond plaats van 7 december tot 17 december 2006 in Zweden. Zestien landenteams namen deel aan de strijd om de Europese titel. Titelverdediger Noorwegen wist de titel te prolongeren.
Gekwalificeerde teams
Zie Europees kampioenschap handbal vrouwen 2006 (kwalificatie) voor het hoofdartikel over dit onderwerp. Selecties
Zie Europees kampioenschap handbal vrouwen 2006 - Selecties voor het hoofdartikel over dit onderwerp. Eerste groepsfase
Groep A
De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Skövde.
Pos | Team | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
1 | Hongarije | 3 | 3 | 0 | 0 | 107 | 72 | 35 | 6 |
2 | Oostenrijk | 3 | 2 | 0 | 1 | 83 | 94 | -11 | 4 |
3 | Macedonië | 3 | 1 | 0 | 2 | 72 | 81 | -9 | 2 |
4 | Servië | 3 | 0 | 0 | 3 | 77 | 92 | -15 | 0 |
| | | |
7 december | Servië | 23 – 25 | Macedonië |
Hongarije | 42 – 23 | Oostenrijk |
8 december | Oostenrijk | 32 – 27 | Servië |
Macedonië | 22 – 30 | Hongarije |
10 december | Oostenrijk | 28 – 25 | Macedonië |
Hongarije | 35 – 27 | Servië |
Groep B
De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Göteborg.
Pos | Team | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
1 | Noorwegen | 3 | 3 | 0 | 0 | 102 | 63 | 39 | 6 |
2 | Duitsland | 3 | 2 | 0 | 1 | 83 | 77 | 6 | 4 |
3 | Polen | 3 | 1 | 0 | 2 | 75 | 92 | -17 | 2 |
4 | Slovenië | 3 | 0 | 0 | 3 | 80 | 108 | -28 | 0 |
| | | |
7 december | Duitsland | 30 – 20 | Polen |
Noorwegen | 43 – 20 | Slovenië |
8 december | Slovenië | 30 – 31 | Duitsland |
Polen | 21 – 32 | Noorwegen |
10 december | Slovenië | 30 – 34 | Polen |
Noorwegen | 27 – 22 | Duitsland |
Groep C
De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Stockholm.
Pos | Team | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
1 | Rusland | 3 | 3 | 0 | 0 | 97 | 69 | 28 | 6 |
2 | Kroatië | 3 | 2 | 0 | 1 | 67 | 70 | -3 | 4 |
3 | Zweden | 3 | 1 | 0 | 2 | 57 | 69 | -12 | 2 |
4 | Oekraïne | 3 | 0 | 0 | 3 | 73 | 86 | -13 | 0 |
| | | |
7 december | Rusland | 27 – 22 | Kroatië |
Oekraïne | 18 – 22 | Zweden |
9 december | Kroatië | 24 – 23 | Oekraïne |
Zweden | 15 – 30 | Rusland |
10 december | Rusland | 40 – 32 | Oekraïne |
Kroatië | 21 – 20 | Zweden |
Groep D
De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Malmö.
Pos | Team | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
1 | Spanje | 3 | 2 | 0 | 1 | 78 | 67 | 11 | 4 |
2 | Frankrijk | 3 | 2 | 0 | 1 | 76 | 74 | 2 | 4 |
3 | Denemarken | 3 | 2 | 0 | 1 | 77 | 71 | 6 | 4 |
4 | Nederland | 3 | 0 | 0 | 3 | 65 | 84 | -19 | 0 |
| | | |
7 december | Spanje | 26 – 16 | Nederland |
Denemarken | 20 – 24 | Frankrijk |
9 december | Frankrijk | 24 – 28 | Spanje |
Nederland | 23 – 30 | Denemarken |
10 december | Denemarken | 27 – 24 | Spanje |
Frankrijk | 28 – 26 | Nederland |
Tweede groepsfase
De onderlinge resultaten uit de eerste groepsfase telden mee in de tweede groepsfase.
Groep I
De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Göteborg.
Pos | Team | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
1 | Noorwegen | 5 | 5 | 0 | 0 | 161 | 111 | 50 | 10 |
2 | Duitsland | 5 | 4 | 0 | 1 | 143 | 116 | 27 | 8 |
3 | Hongarije | 5 | 3 | 0 | 2 | 166 | 134 | 32 | 6 |
4 | Polen | 5 | 2 | 0 | 3 | 130 | 156 | -26 | 4 |
5 | Oostenrijk | 5 | 1 | 0 | 4 | 121 | 173 | -52 | 2 |
6 | Macedonië | 5 | 0 | 0 | 5 | 113 | 144 | -31 | 0 |
| | | |
12 december | Macedonië | 33 – 35 | Polen |
Hongarije | 27 – 34 | Duitsland |
Oostenrijk | 24 – 39 | Noorwegen |
13 december | Hongarije | 37 – 21 | Polen |
Oostenrijk | 22 – 34 | Duitsland |
Macedonië | 13 – 28 | Noorwegen |
14 december | Oostenrijk | 24 – 33 | Polen |
Macedonië | 20 – 23 | Duitsland |
Hongarije | 31 – 34 | Noorwegen |
Groep II
De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Stockholm.
Pos | Team | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
1 | Rusland | 5 | 5 | 0 | 0 | 145 | 112 | 33 | 10 |
2 | Frankrijk | 5 | 3 | 0 | 2 | 122 | 117 | 5 | 6 |
3 | Zweden | 5 | 2 | 0 | 3 | 109 | 120 | -11 | 4 |
4 | Kroatië | 5 | 2 | 0 | 3 | 117 | 120 | -3 | 4 |
5 | Spanje | 5 | 2 | 0 | 3 | 124 | 133 | -9 | 4 |
6 | Denemarken | 5 | 1 | 0 | 4 | 118 | 133 | -15 | 2 |
| | | |
12 december | Kroatië | 27 – 29 | Spanje |
Rusland | 25 – 24 | Frankrijk |
Zweden | 27 – 22 | Denemarken |
13 december | Kroatië | 21 – 22 | Frankrijk |
Zweden | 24 – 19 | Spanje |
Rusland | 32 – 27 | Denemarken |
14 december | Zweden | 23 – 28 | Frankrijk |
Kroatië | 26 – 22 | Denemarken |
Rusland | 31 – 24 | Spanje |
Finale ronde
De wedstrijden van de finale ronden vonden plaats in Stockholm.
Halve finales
| | | |
16 december | Noorwegen | 28 – 24 | Frankrijk |
Duitsland | 29 – 33 | Rusland |
5de/6de plaats
| | | |
16 december | Hongarije | 32 – 25 | Zweden |
Troostfinale
| | | |
17 december | Frankrijk | 29 – 25 | Duitsland |
Finale
| | | |
17 december | Noorwegen | 27 – 24 | Rusland |
Eindrangschikking en onderscheidingen
Eindrangschikking
Rang | Team |
1 | Noorwegen |
2 | Rusland |
3 | Frankrijk |
4 | Duitsland |
5 | Hongarije |
6 | Zweden |
7 | Kroatië |
8 | Polen |
9 | Spanje |
10 | Oostenrijk |
11 | Denemarken |
12 | Noord-Macedonië |
13 | Oekraïne |
14 | Servië |
15 | Nederland |
16 | Slovenië |
| Gekwalificeerd voor het EK 2008 en het WK 2007 |
| Gekwalificeerd voor het EK 2008 en reeds gekwalificeerd als titelverdediger voor het WK 2007 |
| Gekwalificeerd voor het EK 2008 en reeds gekwalificeerd als gastland voor het WK 2007 |
Europees kampioen vrouwen 2006 Noorwegen 3e titel
Selectie: Kari Aalvik Grimsbø, Katrine Lunde Haraldsen, Terese Pedersen, Anette Hovind Johansen, Katja Nyberg, Ragnhild Aamodt, Gøril Snorroeggen, Else-Marthe Sørlie Lybekk, Tonje Nøstvold, Karoline Dyhre Breivang, Kristine Lunde, Gro Hammerseng, Kari Mette Johansen, Marit Malm Frafjord, Anne Kjersti Suvdal, Linn-Kristin Riegelhuth en Vigdis Harsaker. Bondscoach: Marit Breivik. |
Onderscheidingen
- All-Star Team
- Overige onderscheidingen
- Meest waardevolle speler: Gro Hammerseng
- Best verdedigende speler: Isabelle Wendling
Zie ook
Bronnen, noten en/of referenties - European Handball Federation
|
| |
Kwalificaties: | 1994 · 1996 · 1998 · 2000 · 2002 · 2004 · 2006 · 2008 · 2010 · 2012 · 2014 · 2016 · 2018 · 2020 · 2022 · 2024
|
| |
Selecties: | 1994 · 1996 · 1998 · 2000 · 2002 · 2004 · 2006 · 2008 · 2010 · 2012 · 2014 · 2016 · 2018 · 2020 · 2022
|