EM i friidrett innendørs 2021 – 800 meter kvinner
EM i friidrett innendørs 2021 – 800 meter kvinner | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||
Konkurranse | 400 meter kvinner | ||||||
Arrangement | EM i friidrett innendørs 2021 | ||||||
Sted | Toruń, Polen | ||||||
Dato | 5. mars (forsøksheat, semifinaler) 6.mars (finale) | ||||||
Deltakere | 35 | ||||||
Vinnertid | 2.03,88 | ||||||
Medaljevinnere | |||||||
Keely Hodgkinson (GBR) | |||||||
Joanna Jóźwik (POL) | |||||||
Angelika Cichocka (POL) | |||||||
Forrige | 2019 | ||||||
Neste | 2023 |
Øvelser under EM i friidrett innendørs 2021 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
60 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
3000 m | menn | kvinner | ||
60 meter hekk | menn | kvinner | ||
4 x 400 m stafett | menn | kvinner | ||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Mangekamp | ||||
Femkamp | kvinner | |||
Sjukamp | menn | |||
Denne boksen:
|
800 meter for kvinner under EM i friidrett innendørs 2021 ble arrangert 5. mars 2021 klokka 13:00 (forsøksheat), 6. mars 2021 klokka 19:00 (semifinals), og 7. mars klokka 18:13 (finale), lokal tid.
Regjerende europamester innendørs var Shelayna Oskan-Clarke.
Medaljevinnere | ||||||
01 | 02 | 03 | ||||
Keely Hodgkinson | Joanna Jóźwik | Angelika Cichocka | ||||
Storbritannia Storbritannia | Polen Polen | Polen Polen |
Rekorder
Gjeldende rekorder og bestenoteringer før mesterskapet | ||||
---|---|---|---|---|
Verdensrekord | Jolanda Čeplak (SLO) | 1.55,82 | Wien, Østerrike | 3. mars 2002 |
Europarekord | Jolanda Čeplak (SLO) | 1.55,82 | Wien, Østerrike | 3. mars 2002 |
Mesterskapsrekord | Jolanda Čeplak (SLO) | 1.55,82 | Wien, Østerrike | 3. mars 2002 |
Årsbeste i verden | Gudaf Tsegay (ETH) | 1.57,52 | Val-de-Reuil, Frankrike | 14. februar 2021 |
Årsbeste i Europa | Keely Hodgkinson (GBR) | 1.59,03 | Wien, Østerrike | 30. januar 2021 |
Resultater
Forsøksheat
Kvalifisering: De tre beste i hvert heat (Q) gikk videre til semifinalene.[1]
Plass | Heat | Navn | Land | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | Anna Wielgosz | Polen Polen | 2.02,79 | Q, PB |
2 | 5 | Nadia Power | Irland Irland | 2.03,16 | Q |
3 | 5 | Tanja Spill | Tyskland | 2.03,22 | Q |
4 | 3 | Elena Bellò | Italia Italia | 2.03,80 | Q |
5 | 6 | Christina Hering | Tyskland | 2.04,06 | Q |
6 | 6 | Angelika Cichocka | Polen Polen | 2.04,06 | Q |
7 | 3 | Isabelle Boffey | Storbritannia Storbritannia | 2.04,08 | Q |
8 | 3 | Daniela García | Spania Spania | 2.04,14 | Q, PB |
9 | 6 | Sara Kuivisto | Finland Finland | 2.04,20 | Q |
10 | 3 | Síofra Cléirigh Büttner | Irland Irland | 2.04,47 | |
11 | 6 | Georgie Hartigan | Irland Irland | 2.04,74 | |
12 | 5 | Vendula Hluchá | Tsjekkia Tsjekkia | 2.04,87 | SB |
13 | 2 | Joanna Jóźwik | Polen Polen | 2.05,19 | Q |
14 | 2 | Irene Baldessari | Italia Italia | 2.05,44 | Q |
15 | 5 | Jerneja Smonkar | Slovenia | 2.05,44 | |
16 | 2 | Selina Rutz-Büchel | Sveits Sveits | 2.05,62 | Q |
17 | 1 | Keely Hodgkinson | Storbritannia Storbritannia | 2.05,63 | Q |
18 | 2 | Mirte Fannes | Belgia Belgia | 2.05,65 | |
19 | 3 | Svitlana Zhulzhyk | Ukraina Ukraina | 2.05,68 | |
20 | 1 | Lovisa Lindh | Sverige Sverige | 2.05,78 | Q |
21 | 1 | Eleonora Vandi | Italia Italia | 2.06,02 | Q |
22 | 6 | Anita Horvat | Slovenia | 2.06,08 | |
23 | 4 | Ellie Baker | Storbritannia Storbritannia | 2.06,15 | Q |
24 | 1 | Līga Velvere | Latvia Latvia | 2.06,26 | |
25 | 4 | Lore Hoffmann | Sveits Sveits | 2.06,35 | Q |
26 | 4 | Vanessa Scaunet | Belgia Belgia | 2.06,44 | Q |
27 | 4 | Hedda Hynne | Norge Norge | 2.06,46 | |
28 | 4 | Katharina Trost | Tyskland | 2.06,89 | |
29 | 1 | Delia Sclabas | Sveits Sveits | 2.07,04 | |
30 | 2 | Bregje Sloot | Nederland Nederland | 2.07,33 | |
31 | 3 | Suzanne Voorrips | Nederland Nederland | 2.07,78 | |
32 | 4 | Gaël De Coninck | Sverige Sverige | 2.08,05 | |
33 | 6 | Konstadina Yiannopoulou | Hellas Hellas | 2.08,62 | |
34 | 2 | Albina Deliu | Kosovo Kosovo | 2.14,06 | |
35 | 5 | Britt Ummels | Nederland Nederland | 9 DQ |
Semifinaler
Kvalifisering: De to beste i hvert heat heat (Q) gikk videre til finalen.[2]
Plass | Heat | Navn | Land | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Keely Hodgkinson | Storbritannia Storbritannia | 2.03,11 | Q |
2 | 2 | Joanna Jóźwik | Polen Polen | 2.03,15 | Q |
3 | 3 | Angelika Cichocka | Polen Polen | 2.03,18 | Q |
4 | 3 | Ellie Baker | Storbritannia Storbritannia | 2.03,29 | Q |
5 | 2 | Isabelle Boffey | Storbritannia Storbritannia | 2.03,34 | Q |
6 | 1 | Lore Hoffmann | Sveits Sveits | 2.03,58 | Q |
7 | 2 | Elena Bellò | Italia Italia | 2.03,61 | |
8 | 3 | Sara Kuivisto | Finland Finland | 2.03,64 | |
9 | 1 | Christina Hering | Tyskland | 2.03,67 | |
10 | 3 | Nadia Power | Irland Irland | 2.04,04 | |
11 | 2 | Lovisa Lindh | Sverige Sverige | 2.04,12 | |
12 | 3 | Daniela García | Spania Spania | 2.04,32 | |
13 | 2 | Tanja Spill | Tyskland | 2.04,43 | |
14 | 1 | Eleonora Vandi | Italia Italia | 2.04,97 | |
15 | 1 | Anna Wielgosz | Polen Polen | 2.05,29 | |
16 | 3 | Irene Baldessari | Italia Italia | 2.06,36 | |
17 | 2 | Selina Rutz-Büchel | Sveits Sveits | 2.07,47 | |
18 | 1 | Vanessa Scaunet | Belgia Belgia | 2.07,71 |
Finale
Resultater:[3]
Plass | Navn | Land | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 | Keely Hodgkinson | Storbritannia Storbritannia | 2.03,88 | |
02 | Joanna Jóźwik | Polen Polen | 2.04,00 | |
03 | Angelika Cichocka | Polen Polen | 2.04,15 | |
4 | Ellie Baker | Storbritannia Storbritannia | 2.04,40 | |
5 | Lore Hoffmann | Sveits Sveits | 2.04,84 | |
6 | Isabelle Boffey | Storbritannia Storbritannia | 2.07,26 |