Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2019
| |||
Szczegóły turnieju | |||
Miejscowość | |||
---|---|---|---|
Arena | |||
Data otwarcia | 11 lipca 2019 | ||
Data zamknięcia | 14 lipca 2019 | ||
Strona internetowa |
12. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców w wieku poniżej 23 lat, które odbywają się w Gävle od 11 do 14 lipca 2019 roku.
Miasto Gävle zostało wybrane na gospodarza imprezy, przez Radę European Athletics w kwietniu 2017 roku w Paryżu[1].
Nieliczni rosyjscy zawodnicy występują pod flagą European Athletics jako „autoryzowani lekkoatleci neutralni” (Authorised Neutral Athletes – ANA) z powodu zawieszenia Rosji za aferę dopingową.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Henrik Larsson | 10,23 | Oliver Bromby | 10,24 | Joris van Gool | 10,27 |
Bieg na 200 m | Shemar Boldizsar | 20,89 | Kobe Vleminckx | 21,04 | Ryan Zézé | 21,05 |
Bieg na 400 m | Fabrisio Saïdy | 45,79 EU23L PB | Cameron Chalmers | 45,92 SB | Brayan Lopez | 46,16 PB |
Bieg na 800 m | Mateusz Borkowski | 1:48,75 | Spencer Thomas | 1:49,06 | Pablo Sánchez-Valladares | 1:49,36 |
Bieg na 1500 m | Ignacio Fontes | 3:50,38 | Piers Copeland | 3:50,89 | Elzan Bibić | 2:50,90 |
Bieg na 5000 m | Jimmy Gressier | 14:16,55 | Hugo Hay | 14:17,00 | Abdessamad Oukhelfen | 14:17,23 |
Bieg na 10 000 m | Jimmy Gressier | 28:44,17 | Tadesse Getahon | 28:46,97 | Emile Cairess | 28:50,21 |
Bieg na 110 m przez płotki | Jason Joseph | 13,45 | Michał Sierocki | 13,63 PB | Cameron Fillery | 13,64 |
Bieg na 400 m przez płotki | Wilfried Happio | 49,03 EU23L PB | Nick Smidt | 49,49 PB | Emil Agyekum | 49,69 PB |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Frederik Ruppert | 8:44,49 | Alexis Phelut | 8:45,04 | Simon Sundström | 8:45,82 |
Sztafeta 4 × 100 m | Niemcy Kevin Kranz Marvin Schulte Deniz Almas Philipp Trutenat | 39,22 | Francja Amaury Golitin Ryan Zézé Yanis Ammour Max Sirguey | 39,57 | Belgia Simon Verherstraeten Kobe Vleminckx Antoine Snyders Raphaël Kapenda | 39,77 |
Sztafeta 4 × 400 m | Niemcy Maximilian Grupen Marvin Schlegel Fabian Dammermann Manuel Sanders | 3:03,92 | Wielka Brytania Alex Haydock-Wilson Lee Thompson Joe Brier Cameron Chalmers | 3:04,59 | Francja Loïc Prévot Téo Andant Lidji Mbaye Fabrisio Saïdy | 3:05,36 |
Chód na 20 km | Wasilij Mizinow | 1:21:29 | Salih Korkmaz | 1:21:32 NR | Callum Wilkinson | 1:22:13 |
Skok wzwyż | Maksim Niedasiekau | 2,29 | Tom Gale | 2,27 | Norbert Kobielski | 2,23 |
Skok o tyczce | Bo Kanda Lita Baehre | 5,65 | Emanuil Karalis | 5,60 | Thibaut Collet | 5,60 |
Skok w dal | Miltiadis Tendoglu | 8,32 EL | Héctor Santos | 8,19 PB | Gabriele Chilà | 8,00 PB |
Trójskok | Necati Er | 17,37 EL NR | Nazim Babayev | 17,03 | Andrea Dallavalle | 16,95 PB |
Pchnięcie kulą | Konrad Bukowiecki | 21,51 | Leonardo Fabbri | 20,50 | Wictor Petersson | 19,53 |
Rzut dyskiem | Kristjan Čeh | 63,82 EU23L PB | Clemens Prüfer | 62,15 | Oskar Stachnik | 60,01 |
Rzut młotem | Alberto González | 74,36 PB | Bence Halász | 74,14 | Mychajło Hawryluk | 72,23 |
Rzut oszczepem | Cyprian Mrzygłód | 84,97CR NU23R PB | Alexandru Novac | 81,75 | Alaksiej Katkawiec | 80,31 |
Dziesięciobój | Niklas Kaul | 8572 pkt. CR | Johannes Erm | 8445 pkt. NU23R | Manuel Eitel | 8067 pkt. |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Ewa Swoboda | 11,15 SB | Cynthia Leduc | 11,40 | Lisa Nippgen | 11,45 |
Bieg na 200 m | Sindija Bukša | 23,24 SB | Estelle Raffai | 23,35 SB | Sarah Richard | 23,50 |
Bieg na 400 m | Natalia Kaczmarek | 52,34 PB | Lada Vondrová | 52,40 | Andrea Miklós | 52,66 SB |
Bieg na 800 m | Jemma Reekie | 2:05,19 | Ellie Baker | 2:06,33 | Nadia Power | 2:06,68 |
Bieg na 1500 m | Jemma Reekie | 4:22,81 | Elise Vanderelst | 4:23,50 | Marta Zenoni | 4:23,96 |
Bieg na 5000 m | Anna Emilie Møller | 15:07,70 NR | Alina Reh | 15:11,25 | Célia Antón | 15:28,66 NU23R |
Bieg na 10 000 m | Alina Reh | 31:39,34 CR | Miriam Dattke | 32:29,45 PB | Jasmijn Lau | 33:35,66 |
Bieg na 100 m przez płotki | Elwira Hierman | 12,70 CR | Klaudia Siciarz | 12,82 PB | Laura Valette | 12,97 |
Bieg na 400 m przez płotki | Paulien Couckuyt | 56,17 PB | Linda Olivieri | 56,22 | Yasmin Giger | 56,37 SB |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Anna Emilie Møller | 9:27,31 CR | Eilish Flanagan | 9:51,72 PB | Claudia Prisecaru | 9:53,21 PB |
Sztafeta 4 × 100 m | Niemcy Jennifer Montag Keshia Kwadwo Sophia Junk Lisa Nippgen | 43,45 =WU23L | Francja Leisly Regulier Eloise de la Taille Estelle Raffa Sarah Richard | 43,82 | Polska Klaudia Siciarz Marlena Gola Martyna Kotwiła Ewa Swoboda | 44,08 |
Sztafeta 4 × 400 m | Polska Karolina Łozowska Natalia Wosztyl Natalia Widawska Natalia Kaczmarek | 3:32,56 WU23L | Wielka Brytania Lily Beckford Finette Agyapong Yasmin Liverpool Hannah Williams | 3:32,91 | Niemcy Nelly Schmidt Corinna Schwab Alica Schmidt Luna Bulmahn | 3:33,83 |
Chód na 20 km | Ayşe Tekdal | 1:34:47 | Olga Niedziałek | 1:35:54 | Jana Smierdowa | 1:35:58 SB |
Skok wzwyż | Julija Łewczenko | 1,97 | Christina Honsel | 1,92 PB | Ella Junnila | 1,92 |
Skok o tyczce | Angelica Moser | 4,56 EU23L | Amálie Švábíková | 4,35 PB | Jelizawieta Bondarienko | 4,35 |
Skok w dal | Hilary Kpatcha | 6,73 | Petra Farkas | 6,55 PB | Milica Gardašević | 6,43 |
Trójskok | Diana Zagainova | 13,89 | Tuğba Danışmaz | 13,85 NU23R PB | Wijaleta Skwarcowa | 13,79 SB |
Pchnięcie kulą | Alina Kenzel | 17,94 | Katharina Maisch | 17,64 | Julia Ritter | 17,17 |
Rzut dyskiem | Marija Tolj | 62,76 EU23L PB | Alexandra Emilianov | 57,30 | Annina Brandenburg | 56,62 |
Rzut młotem | Sofja Pałkina | 71,08 | Anastasija Masława | 69,36 SB | Sara Fantini | 68,35 |
Rzut oszczepem | Annika Fuchs | 63,38 PB | Eda Tuğsuz | 61,03 | Evelina Mendes | 55,57 |
Siedmiobój | Géraldine Ruckstuhl | 6274 pkt. SB | Sophie Weißenberg | 6175 pkt. | Hanne Maudens | 6093 pkt. SB |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Kraj | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Niemcy | 9 | 6 | 6 | 21 |
2 | Polska | 6 | 3 | 3 | 12 |
3 | Francja | 5 | 6 | 6 | 17 |
4 | Wielka Brytania | 3 | 8 | 3 | 14 |
5 | Szwajcaria | 3 | 0 | 1 | 4 |
6 | Turcja | 2 | 3 | 0 | 5 |
7 | Hiszpania | 2 | 1 | 3 | 6 |
8 | Białoruś | 2 | 1 | 2 | 5 |
9 | Autoryzowani lekkoatleci neutralni | 2 | 0 | 2 | 4 |
10 | Dania | 2 | 0 | 0 | 2 |
11 | Belgia | 1 | 2 | 2 | 5 |
12 | Grecja | 1 | 1 | 0 | 2 |
13 | Szwecja[a] | 1 | 0 | 2 | 3 |
14 | Ukraina | 1 | 0 | 1 | 2 |
15 | Chorwacja | 1 | 0 | 0 | 1 |
Litwa | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Łotwa | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Słowenia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
19 | Włochy | 0 | 2 | 5 | 7 |
20 | Czechy | 0 | 2 | 0 | 2 |
Węgry | 0 | 2 | 0 | 2 | |
22 | Holandia | 0 | 1 | 2 | 3 |
Rumunia | 0 | 1 | 2 | 3 | |
24 | Irlandia | 0 | 1 | 1 | 2 |
25 | Azerbejdżan | 0 | 1 | 0 | 1 |
Estonia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Izrael | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Mołdawia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
29 | Serbia | 0 | 0 | 2 | 2 |
30 | Finlandia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Uwagi
- ↑ Gospodarz mistrzostw
Przypisy
- ↑ MaciejM. Jałoszyński MaciejM., Paryż gospodarzem Mistrzostw Europy 2020 [online], Polski Związek Lekkiej Atletyki, 2017 [dostęp 2019-07-13] (pol.).
Bibliografia
- European Athletics U23 Championships – Gävle 2019 – [online], European Athletics [dostęp 2019-07-16] [zarchiwizowane z adresu 2020-07-28] (ang.).