Medaliści igrzysk olimpijskich w kajakarstwie
Medaliści igrzysk olimpijskich w kajakarstwie – lista zawodników, którzy przynajmniej raz w karierze zdobyli medal letnich igrzysk olimpijskich w kajakarstwie mężczyzn.
Konkurencje obecnie rozgrywane
Kajakarstwo górskie
C-1
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1972, Monachium | Eiben, ReinhardReinhard Eiben | Kauder, ReinholdReinhold Kauder | McEwan, JamieJamie McEwan |
1992, Barcelona | Pollert, LukášLukáš Pollert | Marriott, GarethGareth Marriott | Avril, JackyJacky Avril |
1996, Atlanta | Martikán, MichalMichal Martikán | Pollert, LukášLukáš Pollert | Estanguet, PatricePatrice Estanguet |
2000, Sydney | Estanguet, TonyTony Estanguet | Martikán, MichalMichal Martikán | Minčík, JurajJuraj Minčík |
2004, Ateny | Estanguet, TonyTony Estanguet | Martikán, MichalMichal Martikán | Pfannmöller, StefanStefan Pfannmöller |
2008, Pekin | Martikán, MichalMichal Martikán | Florence, DavidDavid Florence | Bell, RobinRobin Bell |
2012, Londyn | Estanguet, TonyTony Estanguet | Tasiadis, SiderisSideris Tasiadis | Martikán, MichalMichal Martikán |
2016, Rio de Janeiro | Gargaud Chanut, DenisDenis Gargaud Chanut | Beňuš, MatejMatej Beňuš | Haneda, TakuyaTakuya Haneda |
2020, Tokio | Savšek, BenjaminBenjamin Savšek | Rohan, LukášLukáš Rohan | Tasiadis, SiderisSideris Tasiadis |
K-1
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1972, Monachium | Horn, SiegbertSiegbert Horn | Sattler, NorbertNorbert Sattler | Gimpel, HaraldHarald Gimpel |
1992, Barcelona | Ferrazzi, PierpaoloPierpaolo Ferrazzi | Curinier, SylvainSylvain Curinier | Lettmann, JochenJochen Lettmann |
1996, Atlanta | Fix, OliverOliver Fix | Vehovar, AndražAndraž Vehovar | Becker, ThomasThomas Becker |
2000, Sydney | Schmidt, ThomasThomas Schmidt | Ratcliffe, PaulPaul Ratcliffe | Ferrazzi, PierpaoloPierpaolo Ferrazzi |
2004, Ateny | Peschier, BenoîtBenoît Peschier | Walsh, CampbellCampbell Walsh | Lefèvre, FabienFabien Lefèvre |
2008, Pekin | Grimm, AlexanderAlexander Grimm | Lefèvre, FabienFabien Lefèvre | Boukpeti, BenjaminBenjamin Boukpeti |
2012, Londyn | Molmenti, DanieleDaniele Molmenti | Hradilek, VavřinecVavřinec Hradilek | Aigner, HannesHannes Aigner |
2016, Rio de Janeiro | Clarke, JosephJoseph Clarke | Kauzer, PeterPeter Kauzer | Prskavec, JiříJiří Prskavec |
2020, Tokio | Prskavec, JiříJiří Prskavec | Grigar, JakubJakub Grigar | Aigner, HannesHannes Aigner |
Kajakarstwo klasyczne
C-1 1000 metrów
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1936, Berlin | Amyot, FrankFrank Amyot | Karlík, BohuslavBohuslav Karlík | Koschik, ErichErich Koschik |
1948, Londyn | Holeček, JosefJosef Holeček | Bennett, DouglasDouglas Bennett | Boutigny, RobertRobert Boutigny |
1952, Helsinki | Holeček, JosefJosef Holeček | Parti, JánosJános Parti | Ojanperä, OlaviOlavi Ojanperä |
1956, Melbourne | Rotman, LeonLeon Rotman | Hernek, IstvánIstván Hernek | Bucharin, GiennadijGiennadij Bucharin |
1960, Rzym | Parti, JánosJános Parti | Siłajew, AleksandrAleksandr Siłajew | Rotman, LeonLeon Rotman |
1964, Tokio | Eschert, JürgenJürgen Eschert | Igorov, AndreiAndrei Igorov | Penjajew, JewgienijJewgienij Penjajew |
1968, Meksyk | Tatai, TiborTibor Tatai | Lewe, DetlefDetlef Lewe | Gałkow, WitalijWitalij Gałkow |
1972, Monachium | Patzaichin, IvanIvan Patzaichin | Wichmann, TamásTamás Wichmann | Lewe, DetlefDetlef Lewe |
1976, Montreal | Ljubek, MatijaMatija Ljubek | Jurczenko, WasylWasyl Jurczenko | Wichmann, TamásTamás Wichmann |
1980, Moskwa | Lubenow, LubomirLubomir Lubenow | Postriechin, SiergiejSiergiej Postriechin | Leue, EckhardEckhard Leue |
1984, Los Angeles | Eicke, UlrichUlrich Eicke | Cain, LarryLarry Cain | Jakobsen, Henning LyngeHenning Lynge Jakobsen |
1988, Seul | Klementjevs, IvansIvans Klementjevs | Schmidt, JörgJörg Schmidt | Buchałow, NikołajNikołaj Buchałow |
1992, Barcelona | Buchałow, NikołajNikołaj Buchałow | Klementjevs, IvansIvans Klementjevs | Zala, GyörgyGyörgy Zala |
1996, Atlanta | Doktor, MartinMartin Doktor | Klementjevs, IvansIvans Klementjevs | Zala, GyörgyGyörgy Zala |
2000, Sydney | Dittmer, AndreasAndreas Dittmer | Balceiro, LedisLedis Balceiro | Giles, StephenStephen Giles |
2004, Ateny | Cal, DavidDavid Cal | Dittmer, AndreasAndreas Dittmer | Vajda, AttilaAttila Vajda |
2008, Pekin | Vajda, AttilaAttila Vajda | Cal, DavidDavid Cal | Hall, ThomasThomas Hall |
2012, Londyn | Brendel, SebastianSebastian Brendel | Cal, DavidDavid Cal | Oldershaw, MarkMark Oldershaw |
2016, Rio de Janeiro | Brendel, SebastianSebastian Brendel | Queiroz, IsaquiasIsaquias Queiroz | Sztokałow, IljaIlja Sztokałow |
2020, Tokio | Queiroz, IsaquiasIsaquias Queiroz | Liu Hao | Tarnovschi, SergheiSerghei Tarnovschi |
C-2 1000 metrów
K-1 200 metrów
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
2012, Londyn | McKeever, EdEd McKeever | Craviotto, SaúlSaúl Craviotto | de Jonge, MarkMark de Jonge |
2016, Rio de Janeiro | Heath, LiamLiam Heath | Maxime Beaumont | Saúl Craviotto Ronald Rauhe |
2020, Tokio | Tótka, SándorSándor Tótka | Rizza, ManfrediManfredi Rizza | Heath, LiamLiam Heath |
K-1 1000 metrów
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1936, Berlin | Hradetzky, GregorGregor Hradetzky | Cämmerer, HelmutHelmut Cämmerer | Kraaier, JaapJaap Kraaier |
1948, Londyn | Fredriksson, GertGert Fredriksson | Andersen, JohanJohan Andersen | Eberhardt, HenriHenri Eberhardt |
1952, Helsinki | Fredriksson, GertGert Fredriksson | Strömberg, ThorvaldThorvald Strömberg | Gantois, LouisLouis Gantois |
1956, Melbourne | Fredriksson, GertGert Fredriksson | Pisariew, IgorIgor Pisariew | Kiss, LajosLajos Kiss |
1960, Rzym | Hansen, ErikErik Hansen | Szöllősi, ImreImre Szöllősi | Fredriksson, GertGert Fredriksson |
1964, Tokio | Peterson, RolfRolf Peterson | Hesz, MihályMihály Hesz | Vernescu, AurelAurel Vernescu |
1968, Meksyk | Hesz, MihályMihály Hesz | Szaparenko, OłeksandrOłeksandr Szaparenko | Hansen, ErikErik Hansen |
1972, Monachium | Szaparenko, OłeksandrOłeksandr Szaparenko | Peterson, RolfRolf Peterson | Csapó, GézaGéza Csapó |
1976, Montreal | Helm, RüdigerRüdiger Helm | Csapó, GézaGéza Csapó | Dîba, VasileVasile Dîba |
1980, Moskwa | Helm, RüdigerRüdiger Helm | Lebas, AlainAlain Lebas | Bîrlădeanu, IonIon Bîrlădeanu |
1984, Los Angeles | Thompson, AlanAlan Thompson | Janić, MilanMilan Janić | Barton, GregGreg Barton |
1988, Seul | Barton, GregGreg Barton | Davies, GrantGrant Davies | Wohllebe, AndréAndré Wohllebe |
1992, Barcelona | Robinson, ClintClint Robinson | Holmann, KnutKnut Holmann | Barton, GregGreg Barton |
1996, Atlanta | Holmann, KnutKnut Holmann | Bonomi, BeniaminoBeniamino Bonomi | Robinson, ClintClint Robinson |
2000, Sydney | Holmann, KnutKnut Holmann | Merkow, PetyrPetyr Merkow | Brabants, TimTim Brabants |
2004, Ateny | Verås Larsen, EirikEirik Verås Larsen | Fouhy, BenBen Fouhy | van Koeverden, AdamAdam van Koeverden |
2008, Pekin | Brabants, TimTim Brabants | Verås Larsen, EirikEirik Verås Larsen | Wallace, KenKen Wallace |
2012, Londyn | Verås Larsen, EirikEirik Verås Larsen | van Koeverden, AdamAdam van Koeverden | Hoff, MaxMax Hoff |
2016, Rio de Janeiro | Marcus Walz | Josef Dostál | Roman Anoszkin |
2020, Tokio | Bálint Kopasz | Ádám Varga | Fernando Pimenta |
K-2 200 metrów
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
2012, Londyn | Rosja Aleksandr Djaczenko Jurij Postrigaj | Białoruś Raman Piatruszenka Wadzim Machnieu | Wielka Brytania Liam Heath Jon Schofield |
2016, Rio de Janeiro | Hiszpania Saúl Craviotto Cristian Toro | Wielka Brytania Liam Heath Jon Schofield | Litwa Aurimas Lankas Edvinas Ramanauskas |
K-2 1000 metrów
K-4 500 metrów
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
2020, Tokio | Niemcy Max Rendschmidt Ronald Rauhe Tom Liebscher Max Lemke | Hiszpania Saúl Craviotto Marcus Walz Carlos Arévalo Rodrigo Germade | Słowacja Samuel Baláž Denis Myšák Erik Vlček Adam Botek |
K-4 1000 metrów
Konkurencje nierozgrywane
Kajakarstwo górskie
C-2
Kajakarstwo klasyczne
C-1 200 metrów
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
2012, Londyn | Czeban, JurijJurij Czeban | Szuklin, JewgienijJewgienij Szuklin | Sztyl, IwanIwan Sztyl |
2016, Rio de Janeiro | Czeban, JurijJurij Czeban | Demjanenko, WałentynWałentyn Demjanenko | Queiroz, IsaquiasIsaquias Queiroz |
C-1 500 metrów
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1976, Montreal | Rogow, AleksandrAleksandr Rogow | Wood, JohnJohn Wood | Ljubek, MatijaMatija Ljubek |
1980, Moskwa | Postriechin, SiergiejSiergiej Postriechin | Lubenow, LubomirLubomir Lubenow | Heukrodt, OlafOlaf Heukrodt |
1984, Los Angeles | Cain, LarryLarry Cain | Jakobsen, Henning LyngeHenning Lynge Jakobsen | Olaru, CosticăCostică Olaru |
1988, Seul | Heukrodt, OlafOlaf Heukrodt | Śliwiński, MichałMichał Śliwiński | Marinow, MartinMartin Marinow |
1992, Barcelona | Buchałow, NikołajNikołaj Buchałow | Śliwiński, MichałMichał Śliwiński | Heukrodt, OlafOlaf Heukrodt |
1996, Atlanta | Doktor, MartinMartin Doktor | Kňazovický, SlavomírSlavomír Kňazovický | Pulai, ImreImre Pulai |
2000, Sydney | Kolonics, GyörgyGyörgy Kolonics | Opalew, MaksimMaksim Opalew | Dittmer, AndreasAndreas Dittmer |
2004, Ateny | Dittmer, AndreasAndreas Dittmer | Cal, DavidDavid Cal | Opalew, MaksimMaksim Opalew |
2008, Pekin | Opalew, MaksimMaksim Opalew | Cal, DavidDavid Cal | Czeban, JurijJurij Czeban |
C-2 500 metrów
C-1 10 000 metrów
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1948, Londyn | Čapek, FrantišekFrantišek Čapek | Havens, FrankFrank Havens | Lane, NormanNorman Lane |
1952, Helsinki | Havens, FrankFrank Havens | Novák, GáborGábor Novák | Jindra, AlfrédAlfréd Jindra |
1956, Melbourne | Rotman, LeonLeon Rotman | Parti, JánosJános Parti | Bucharin, GiennadijGiennadij Bucharin |
C-2 10 000 metrów
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1936, Berlin | Czechosłowacja Václav Mottl Zdeněk Škrland | Kanada Frank Saker Harvey Charters | Austria Rupert Weinstabl Karl Proisl |
1948, Londyn | Stany Zjednoczone Stephen Lysak Stephen Macknowski | Czechosłowacja Václav Havel Jiří Pecka | Francja Georges Dransart Georges Gandil |
1952, Helsinki | Francja Georges Turlier Jean Laudet | Kanada Kenneth Lane Donald Hawgood | Niemcy Egon Drews Wilfried Soltau |
1956, Melbourne | ZSRR Pawieł Charin Gracyan Botiew | Francja Georges Dransart Marcel Renaud | Węgry Imre Farkas József Hunics |
K-1 500 metrów
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1976, Montreal | Dîba, VasileVasile Dîba | Sztanity, ZoltánZoltán Sztanity | Helm, RüdigerRüdiger Helm |
1980, Moskwa | Parfienowicz, WładimirWładimir Parfienowicz | Sumegi, JohnJohn Sumegi | Dîba, VasileVasile Dîba |
1984, Los Angeles | Ferguson, IanIan Ferguson | Moberg, Lars-ErikLars-Erik Moberg | Brégeon, BernardBernard Brégeon |
1988, Seul | Gyulay, ZsoltZsolt Gyulay | Stähle, AndreasAndreas Stähle | MacDonald, PaulPaul MacDonald |
1992, Barcelona | Kolehmainen, MikkoMikko Kolehmainen | Gyulay, ZsoltZsolt Gyulay | Holmann, KnutKnut Holmann |
1996, Atlanta | Rossi, AntonioAntonio Rossi | Holmann, KnutKnut Holmann | Markiewicz, PiotrPiotr Markiewicz |
2000, Sydney | Holmann, KnutKnut Holmann | Merkow, PetyrPetyr Merkow | Kolganow, Micha’elMicha’el Kolganow |
2004, Ateny | van Koeverden, AdamAdam van Koeverden | Baggaley, NathanNathan Baggaley | Wynne, IanIan Wynne |
2008, Pekin | Wallace, KenKen Wallace | van Koeverden, AdamAdam van Koeverden | Brabants, TimTim Brabants |
K-1 10 000 metrów
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1936, Berlin | Krebs, ErnstErnst Krebs | Landertinger, FritzFritz Landertinger | Riedel, ErnestErnest Riedel |
1948, Londyn | Fredriksson, GertGert Fredriksson | Wires, KurtKurt Wires | Skabo, EivindEivind Skabo |
1952, Helsinki | Strömberg, ThorvaldThorvald Strömberg | Fredriksson, GertGert Fredriksson | Scheuer, MichelMichel Scheuer |
1956, Melbourne | Fredriksson, GertGert Fredriksson | Hatlaczky, FerencFerenc Hatlaczky | Scheuer, MichelMichel Scheuer |
K-1 4 × 500 metrów
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1960, Rzym | Niemcy Dieter Krause Günter Perleberg Paul Lange Friedhelm Wentzke | Węgry Imre Szöllősi Imre Kemecsey András Szente György Mészáros | Dania Erik Hansen Helmuth Sørensen Arne Høyer Erling Jessen |
K-2 500 metrów
K-2 10 000 metrów
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1936, Berlin | III Rzesza Paul Wevers Ludwig Landen | Austria Viktor Kalisch Karl Steinhuber | Szwecja Tage Fahlborg Helge Larsson |
1948, Londyn | Szwecja Gunnar Åkerlund Hans Wetterström | Norwegia Ivar Mathisen Knut Østby | Finlandia Thor Axelsson Nils Björklöf |
1952, Helsinki | Finlandia Kurt Wires Yrjö Hietanen | Szwecja Gunnar Åkerlund Hans Wetterström | Węgry Ferenc Varga József Gurovits |
1956, Melbourne | Węgry János Urányi László Fábián | RFN Fritz Briel Theodor Kleine | Australia Dennis Green Walter Brown |
K-1 składany 10 000 metrów
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1936, Berlin | Hradetzky, GregorGregor Hradetzky | Eberhardt, HenriHenri Eberhardt | Hörmann, XaverXaver Hörmann |
K-2 składany 10 000 metrów
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1936, Berlin | Szwecja Erik Bladström Sven Johansson | III Rzesza Willi Horn Erich Hanisch | Holandia Piet Wijdekop Cees Wijdekop |
Bibliografia
- Lista medalistów w kajakarstwie górskim. www.olympic.org. (ang.).
- Lista medalistów w kajakarstwie klasycznym. www.olympic.org. (ang.).
- p
- d
- e
- Medaliści igrzysk olimpijskich: mężczyźni
- kobiety
- p
- d
- e
Medaliści igrzysk olimpijskich według dyscypliny
Letnie |
|
---|---|
Zimowe |
|