Medaliści mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym (juniorzy)
Zobacz też: Medalistki mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym (juniorki). |
Pełna lista medalistów mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym mężczyzn w kategorii juniorów.
Medaliści
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1979 Saccolongo | Iñaki Vijandi | Bart Musschoolt | Heinz Matschke |
1980 Wetzikon | Radomír Šimůnek | Jokin Mujika | Bernard Woodti |
1981 Tolosa | Rigobert Matt | Miloslav Kvasnička | Konrad Morf |
1982 Lanarvily | Beat Schumacher | Erwin Nijboer | Radovan Fořt |
1983 Birmingham | Roman Kreuziger | Martin Hedriks | Peter Hric |
1984 Oss | Ondrej Glajza | Robert Dane | Richard Koberna |
1985 Monachium | Beat Wabel | Jürgen Sprich | Wim de Vos |
1986 Lembeek | Stuart Marshal | Beat Brechbühl | Wim de Vos |
1987 Mladá Boleslav | Marc Janssens | Ralf Berner | Tomáš Port |
1988 Hägendorf | Thomas Frischknecht | Maik Müller | Daniel Rech |
1989 Pontchâteau | Richard Groenendaal | Emmanuel Magnien | Christian Bertotti |
1990 Getxo | Erik Boezewinkel | Jérôme Giotti | Niels van der Steen |
1991 Gieten | Ondřej Lukeš | Jiří Pospíšil | Dariusz Gil |
1992 Leeds | Roger Hammond | Vojtěch Bachleda | Jan Faltýnek |
1993 Azzano Decimo | Kamil Ausbuher | Jaromír Friede | Miguel Martinez |
1994 Koksijde | Gretenius Gommers | Kamil Ausbuher | Ben Berden |
1995 Eschenbach | Zdeněk Mlynář | Guillaume Benoist | Stefan Bünter |
1996 Montreuil | Roman Peter | Gaizka Lejaretta | Gregory Lapalud |
1997 Monachium | David Rusch | Stefano Toffoletti | Steffen Weigold |
1998 Middelfart | Michael Baumgarter | Stefano Toffoletti | Davy Commeyne |
1999 Poprad | Mattew Kelly | Sven Vanthourenhout | Thijs Verhagen |
2000 Sint-Michielsgestel | Bart Aernouts | Walker Ferguson | David Kášek |
2001 Tabor | Martin Bína | Radomír Šimůnek | Jan Kunta |
2002 Zolder | Kevin Pauwels | Krzysztof Kuźniak | Zdeněk Štybar |
2003 Monopoli | Lars Boom | Eddy van Yzendoom | Zdeněk Štybar |
2004 Pontchâteau | Niels Albert | Roman Kreuziger | Clément Lhotellerie |
2005 St. Wendel | Davide Malacame | Julien Taramarcaz | Christoph Pfingsten |
2006 Zeddam | Boy van Poppel | Robert Gavenda | Tom Meeusen |
2007 Hooglede-Gits | Joeri Adams | Daniel Summerhill | Jiří Polnický |
2008 Treviso | Arnaud Jouffroy | Peter Sagan | Lubomír Petruš |
2009 Hoogerheide | Tijmen Eising | Corné van Kessel | Alexandre Billon |
2010 Tabor | Tomáš Paprstka | Julian Alaphilippe | Emiel Dolfsma |
2011 St. Wendel | Clément Venturini | Fabien Doubey | Loic Doubey |
2012 Koksijde | Mathieu van der Poel | Wout Van Aert | Quentin Jauregui |
2013 Louisville | Mathieu van der Poel | Martijn Budding | Adam Ťoupalík |
2014 Hoogerheide | Thijs Aerts | Yannick Peeters | Jelle Schuermans |
2015 Tábor | Simon Andreassen | Eli Iserbyt | Max Gulickx |
2016 Zolder | Jens Dekker | Mickael Crispin | Thomas Bonnet |
2017 Belvaux | Thomas Pidcock | Daniel Tulett | Ben Turner |
2018 Valkenburg | Ben Tulett | Tomáš Kopecký | Ryan Kamp |
2019 Bogense | Ben Tulett | Witse Meeussen | Ryan Corstjens |
2020 Dübendorf | Thibau Nys | Lennert Belmans | Emiel Verstrynge |
2021 Ostenda | Wyścig odwołany | ||
2022 Fayetteville | Jan Christen | Aaron Dockx | Nathan Smith |
2023 Hoogerheide | Léo Bisiaux | Senna Remijn | Yordi Corsus |
Tabela medalowa
Stan po MŚ 2023.
Miejsce | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Holandia | 8 | 6 | 8 | 22 |
2. | Belgia | 7 | 8 | 6 | 21 |
3. | Szwajcaria | 7 | 2 | 3 | 12 |
4. | Wielka Brytania | 5 | 2 | 2 | 9 |
5. | Francja | 4 | 6 | 7 | 17 |
6. | Czechy | 4 | 5 | 7 | 16 |
7. | Czechosłowacja | 4 | 3 | 6 | 13 |
8. | Niemcy | 1 | 3 | 3 | 7 |
9. | Włochy | 1 | 2 | 1 | 4 |
10. | Hiszpania | 1 | 2 | 0 | 3 |
Stany Zjednoczone | 1 | 2 | 0 | 3 | |
12. | Dania | 1 | 0 | 0 | 1 |
13. | Słowacja | 0 | 2 | 0 | 2 |
14. | Polska | 0 | 1 | 1 | 2 |
Linki zewnętrzne
- Wyniki na mémoire-du-cyclisme.net (fr.)
- p
- d
- e
mężczyźni |
|
---|---|
kobiety |
|
mieszane |
|