Mistrzostwa Oceanii w Lekkoatletyce 2022
| |||
Organizator | Oceania Athletics Association | ||
---|---|---|---|
Szczegóły turnieju | |||
Miejscowość | Mackay | ||
Arena | Mackay Aquatic and Recreation Centre | ||
Data otwarcia | 7 czerwca 2022 | ||
Data zamknięcia | 11 czerwca 2022 | ||
Liczba reprezentacji | 19 |
18. Mistrzostwa Oceanii w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się na stadionie Mackay Aquatic and Recreation Centre w Mackay od 7 do 11 czerwca 2022 roku. W imprezie wystartowali zawodnicy z państw skupionych w Oceania Athletics Association, a także sportowcy z odrębnej reprezentacji Australii Północnej (złożonej z zawodników z Terytorium Północnego i północnej części Queenslandu)[1][2].
Pierwotnie mistrzostwa miały odbyć się w 2021 w Port Vila w Vanuatu, ale zostały przesunięte na 2022 ze względu na pandemię COVID-19.
Rezultaty
WR - rekord świata | CR - rekord mistrzostw | NR - rekord kraju | AR - rekord kontynentu |
SB - najlepszy wynik w sezonie | WL - najlepszy tegoroczny wynik na listach światowych | PB - rekord życiowy |
NJR - rekord kraju w kategorii juniorów | NUR – rekord kraju w kategorii młodzieżowców |
Mężczyźni
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Bieg na 100 m | Jake Doran | 10,19 | Edward Osei-Nketia | 10,23 | Joshua Azzopardi | 10,27 |
Bieg na 200 m | Aidan Murphy | 20,76 | Calab Law | 20,90 | Jake Doran | 20,91 |
Bieg na 400 m | Alexander Beck | 46,71 | Liam Webb | 47,50 | Ian Halpin | 48,73 |
Bieg na 800 m | Brad Mathas | 1:53,60 | Michael Dawson | 1:55,37 | Adolf Kauba | 1:56,94 |
Bieg na 1500 m | Sam Tanner | 3:42,56 | Mick Stanovsek | 3:45,98 | Matthew Taylor | 3:50,18 |
Bieg na 5000 m | Sam McEntee | 13:46,39 | Jack Bruce | 13:57,65 | Yeshnil Karan | 15:26,45 |
Bieg na 10 000 m | Tim Vincent | 29:49,66 | Siune Kagl | 32:44,08 | Simon Charley | 35:55,78 |
Bieg na 110 m przez płotki | Nicholas Hough | 13,43 | Nicholas Andrews | 13,62 | Sam Hurwood | 13,70 |
Bieg na 400 m przez płotki | Conor Fry | 52,10 | Luke Major | 52,84 | Daniel Baul | 53,10 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Liam Cashin | 9:01,62 | Luke Graves | 9:15,36 | Aquila Turalom | 9:56,26 |
Sztafeta 4 × 100 m | Fidżi Waisale Inoke Banuve Tabakaucoro Meli Ramuakalou Nikola Raiqeu | 41,44 | Papua-Nowa Gwinea Pais Wisil Terrence Talio Karo Iga Timothy Tuna | 41,77 | Wyspy Cooka Edward Nga Piritau Nga Ulukalalaata Pasina Daniel Tolosa | 47,24 |
Sztafeta 4 × 400 m | Australia Conor Fry Ian Halpin Aidan Murphy Luke Major | 3:11,14 | Papua-Nowa Gwinea Pais Wisil Adolf Kauba Terrence Talio Daniel Baul | 3:17,06 | Fidżi Banuve Tabakaucoro Nikola Raiqeu Kameli Sauduadua Meli Ramuakalou | 3:19,12 |
Chód na 5000 m[a] | Rhydian Cowley | 19:57,43 | – | – | – | – |
Chód na 10 000 m[a] | Rhydian Cowley | 46:32,45 | – | – | – | – |
Skok wzwyż | Hamish Kerr | 2,24 | Yual Reath | 2,21 | Joel Baden | 2,15 |
Skok o tyczce | Dalton Di Medio | 5,10 | James Steyn | 5,10 | Angus Armstrong | 5,10 |
Skok w dal | Christopher Mitrevski | 7,90 | Darcy Roper | 7,84 | Karo Iga | 7,17 |
Trójskok | Julian Konle | 16,21 | Ayo Ore | 16,17 | Shemaiah James | 15,94 |
Pchnięcie kulą | Damien Birkinhead | 18,59 | Ryan Ballantyne | 18,42 | Nick Palmer | 18,21 |
Rzut dyskiem | Connor Bell | 57,51 | Lachlan Page | 54,83 | Debono Paraka | 53,33 |
Rzut młotem | Ned Weatherly | 69,09 | Anthony Nobilo | 67,29 | Timothy Heyes | 66,31 |
Rzut oszczepem | Cruz Hogan | 79,25 | Cameron McEntyre | 78,42 | Hamish Peacock | 74,91 |
Dziesięciobój | Max Attwell | 7635 pkt | Alec Diamond | 7582 pkt | Christian Paynter | 7296 pkt |
Kobiety
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Bieg na 100 m | Zoe Hobbs | 11,09 | Bree Masters | 11,34 | Ella Connolly | 11,53 |
Bieg na 200 m | Georgia Hulls | 23,45 | Ella Connolly | 23,82 | Bree Masters | 23,87 |
Bieg na 400 m | Rosie Elliott | 52,97 | Isabel Neal | 53,47 | Jessica Thornton | 53,71 |
Bieg na 800 m | Tess Kirsopp-Cole | 2:04,63 | Claudia Hollingsworth | 2:04,79 | Holly Manning | 2:06,35 |
Bieg na 1500 m | Claudia Hollingsworth | 4:12,33 | Abbey Caldwell | 4:12,62 | Jaylah Hancock-Cameron | 4:15,11 |
Bieg na 5000 m | Paige Campbell | 16:07,56 | Nathania Tan | 19:31,01 | Ongan Awa | 19:58,68 |
Bieg na 10 000 m[b] | Nathania Tan | 41:15,60 | – | – | – | – |
Bieg na 100 m przez płotki | Celeste Mucci | 12,75 w | Michelle Jenneke | 12,95 w | Abbie Taddeo | 13,05 w |
Bieg na 400 m przez płotki | Sarah Carli | 55,98 | Brodee Mate | 58,82 | Isabella Guthrie | 59,22 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami[c] | Brielle Erbacher | 9:57,60 | Cara Feain-Ryan | 9:59,67 | – | – |
Sztafeta 4 × 100 m[d] | Australia Ella Connolly Bree Masters Monique Quirk Naa Anang | 44,06 | Nowa Zelandia Talia van Rooyen Brooke Somerfield Amy Robertson Marielle Venida | 47,33 | – | – |
Sztafeta 4 × 400 m[d] | Nowa Zelandia Camryn Smart Georgia Hulls Rosie Elliott Isabel Neal | 3:35,03 | Australia Sarah Carli Jessica Thornton Jasmin Guthrie Helen Pretorius | 3:37,62 | – | – |
Chód na 5000 m[b] | Courtney Ruske | 25:02,84 | – | – | – | – |
Chód na 10 000 m | Jemima Montag | 44:11,86 | Rebecca Henderson | 45:31,41 | Katie Hayward | 46:14,77 |
Skok wzwyż | Erin Shaw | 1,85 | Keeley O’Hagan | 1,82 | Emily Whelan | 1,76 |
Skok o tyczce | Olivia McTaggart | 4,50 | Imogen Ayris | 4,40 | Jamie Scroop | 4,00 |
Skok w dal | Tomysha Clark | 6,38 | Samantha Dale | 6,31 | Mariah Ririnui | 6,30 |
Trójskok | Kayla Cuba | 13,56 | Desleigh Owusu | 13,30 | Chloe Grenade | 13,22 |
Pchnięcie kulą | ʻAta Maama Tuutafaiva | 16,29 | Lyvante Su'emai | 15,27 | Emma Berg | 15,05 |
Rzut dyskiem | Taryn Gollshewsky | 57,39 | Tatiana Kaumoana | 54,20 | Lyvante Su'emai | 52,80 |
Rzut młotem | Nicole Bradley | 67,99 | Lauren Bruce | 67,90 | Alexandra Hulley | 67,11 |
Rzut oszczepem | Mackenzie Little | 63,18 | Tori Peeters | 60,68 | Kelsey-Lee Barber | 60,63 |
Siedmiobój | Taneille Crase | 5945 pkt | Christina Ryan | 5282 pkt | Alysha Burnett | 4521 pkt |
Tabela medalowa
Poz. | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
01 !1. | Australia | 31 | 25 | 25 | 80 |
02 !2. | Nowa Zelandia | 12 | 14 | 4 | 30 |
03 !3. | Mariany Północne | 1 | 1 | 0 | 2 |
04 !4. | Fidżi | 1 | 0 | 2 | 3 |
05 !5. | Tonga | 1 | 0 | 0 | 1 |
06 !6. | Papua-Nowa Gwinea | 0 | 3 | 6 | 9 |
07 !7. | Vanuatu | 0 | 0 | 1 | 1 |
Wyspy Cooka | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Suma | 46 | 42 | 39 | 127 |
Uwagi
Przypisy
- ↑ Oceania Area Championships – 7/06/2022 to 12/06/2022 Mackay Aquatic and Recreation Complex [online], Oceania Athletics Association [dostęp 2022-09-11] (ang.).
- ↑ Şevket F.Ş.F. Erbay Şevket F.Ş.F., 2022 Oceania Champs [online], athleticspodium.com [dostęp 2022-09-11] (ang.).
Bibliografia
- Oceania Area Championships – 7/06/2022 to 12/06/2022 Mackay Aquatic and Recreation Complex [online], Oceania Athletics Association [dostęp 2022-09-11] (ang.).
- Şevket F.Ş.F. Erbay Şevket F.Ş.F., 2022 Oceania Champs [online], athleticspodium.com [dostęp 2022-09-11] (ang.).
- p
- d
- e