Lumba dayung di Sukan Asia 2014
Lumba dayung di Sukan Asia 2014 | |
---|---|
Tempat | Chungju Tangeum Late |
Tarikh | September 20–25, 2014 |
Pesaing | 224 dari 19 negara |
← 2010 2019 → |
Lumba dayung di Sukan Asia 2014 telah diadakan di Chungju Tangeum Lake International Rowing Center, Incheon, South Korea dari September 20 hingga 25, 2014.
Pemenang
Lelaki
Acara | Emas | Perak | Gangsa |
Single sculls butiran | Mohsen Shadi Iran | Kim Dong-yong Korea Selatan | Sawarn Singh India |
Double sculls butiran | China (CHN) Zhang Liang Dai Jun | Taipei Cina (TPE) Wang Ming-hui Yu Tsung-wei | Iran (IRI) Mojtaba Shojaei Amir Rahnama |
Quadruple sculls butiran | China (CHN) Ma Jian Liu Zhiyu Liu Dang Zhang Quan | Korea Selatan (KOR) Kim In-won Kim Hwi-gwan Lee Seon-soo Choi Do-sub | Kazakhstan (KAZ) Vitaliy Vassilyev Mikhail Taskin Yevgeniy Vassilyev Vladislav Yakovlev |
Coxed eight butiran | China (CHN) Cheng Xunman Yang Dongdong Zhao Longjie Feng Jiahui Ni Xulin Liu Hang Yang Zengxin Li Dongjian Zhang Shetian | Jepun (JPN) Yu Kataoka Yusuke Imai Sumito Nakamura Baku Hiraki Mitsuo Nishimura Kiyotaka Ito Masato Kobayashi Kenta Tadachi Hiroki Sasano | India (IND) Kapil Sharma Ranjit Singh Bajrang Lal Takhar P. U. Robin Sawan Kumar Kalkal Azad Mohammed Maninder Singh Davinder Singh Ahmed Mohammed |
Lightweight single sculls butiran | Lok Kwan Hoi Hong Kong | Lee Hak-beom Korea Selatan | Dushyant Chauhan India |
Lightweight double sculls butiran | Jepun (JPN) Takahiro Suda Hideki Omoto | Hong Kong (HKG) Chow Kwong Wing Tang Chiu Mang | China (CHN) Dong Tianfeng Kong Deming |
Lightweight quadruple sculls butiran | China (CHN) Yu Chenggang Li Hui Fan Junjie Wang Tiexin | Hong Kong (HKG) Chow Kwong Wing Tang Chiu Mang Leung Chun Shek Kwan Ki Cheong | Indonesia (INA) Ardi Isadi Tanzil Hadid Muhad Yakin Ihram |
Wanita
Acara | Emas | Perak | Gangsa |
Single sculls butiran | Kim Ye-ji Korea Selatan | Lee Ka Man Hong Kong | Tạ Thanh Huyền Vietnam |
Double sculls butiran | China (CHN) Duan Jingli Lü Yang | Kazakhstan (KAZ) Mariya Vassilyeva Svetlana Germanovich | Thailand (THA) Rojjana Raklao Phuttharaksa Neegree |
Quadruple sculls butiran | China (CHN) Wang Min Shen Xiaoxing Wang Yuwei Zhang Xinyue | Korea Selatan (KOR) Kim Seul-gi Ma Se-rom Jeon Seo-yeong Kim A-rum | Vietnam (VIE) Lê Thị An Phạm Thị Huế Phạm Thị Thảo Phạm Thị Hài |
Coxless pair butiran | China (CHN) Zhang Min Miao Tian | Korea Selatan (KOR) Jeon Seo-yeong Kim Seo-hee | Kazakhstan (KAZ) Yekaterina Artemyeva Viktoriya Chepikova |
Lightweight single sculls butiran | Ji Yoo-jin Korea Selatan | Lee Ka Man Hong Kong | Soulmaz Abbasi Iran |
Lightweight double sculls butiran | China (CHN) Zhang Huan Chen Le | Jepun (JPN) Eri Wakai Asumi Suehiro | Thailand (THA) Rojjana Raklao Phuttharaksa Neegree |
Lightweight quadruple sculls butiran | China (CHN) Guo Shuai Pan Dandan Chen Cuiming Huang Wenyi | Vietnam (VIE) Lê Thị An Phạm Thị Huế Phạm Thị Thảo Phạm Thị Hài | Iran (IRI) Homeira Barzegar Nazanin Malaei Mahsa Javar Soulmaz Abbasi |
Pungutan pingat
Ked. | Negara | Emas | Perak | Gangsa | Jumlah |
---|---|---|---|---|---|
1 | China | 9 | 0 | 1 | 10 |
2 | Korea Selatan | 2 | 5 | 0 | 7 |
3 | Hong Kong | 1 | 4 | 0 | 5 |
4 | Jepun | 1 | 2 | 0 | 3 |
5 | Iran | 1 | 0 | 3 | 4 |
6 | Kazakhstan | 0 | 1 | 2 | 3 |
Vietnam | 0 | 1 | 2 | 3 | |
8 | Taipei Cina | 0 | 1 | 0 | 1 |
9 | India | 0 | 0 | 3 | 3 |
10 | Thailand | 0 | 0 | 2 | 2 |
11 | Indonesia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Jumlah | 14 | 14 | 14 | 42 |
Negara
Seramai orang peserta 224 dari 19 negara terlibat dalam lumba dayung di Sukan Asia 2014:[1]
- China (35)
- Taipei Cina (8)
- Hong Kong (10)
- India (28)
- Indonesia (13)
- Iran (23)
- Iraq (4)
- Jepun (13)
- Kazakhstan (13)
- Kuwait (3)
- Korea Utara (8)
- Pakistan (3)
- Filipina (5)
- Qatar (2)
- Singapura (1)
- Korea Selatan (20)
- Thailand (12)
- Uzbekistan (16)
- Vietnam (7)
Rujukan
- ^ "Wushu Number of Entries by NOC". Incheon 2014 official website. Diarkibkan daripada yang asal pada 2014-10-16. Dicapai pada 10 October 2014.
Pantuan luar
- Web rasmi Diarkibkan 2015-09-24 di Wayback Machine