Menembak di Sukan Asia 2014
Menembak di Sukan Asia 2014 | |
---|---|
Tempat | Ongnyeon International Shooting Range Gyeonggido Shooting Range |
Tarikh | September 20–30, 2014 |
Pesaing | 546 dari 34 negara |
← 2010 2018 → |
Menembak di Sukan Asia 2014 telah diadakan di Ongnyeon International Shooting Range & Shotgun dan Gyeonggido Shooting Range di Incheon, Korea Selatan pada 20 hingga 30 September 2014.
Pemenang
Lelaki
Acara | Emas | Perak | Gangsa |
10 m air pistol butiran | Kim Cheong-yong Korea Selatan | Pang Wei China | Jin Jong-oh Korea Selatan |
10 m air pistol(pasukan) butiran | Korea Selatan (KOR) Kim Cheong-yong Jin Jong-oh Lee Dae-myung | China (CHN) Pang Wei Pu Qifeng Wang Zhiwei | India (IND) Jitu Rai Samaresh Jung Prakash Nanjappa |
25 m center fire pistol butiran | Oleg Engachev Qatar | Jin Yongde China | Gai Bin Singapura |
25 m center fire pistol(pasukan) butiran | China (CHN) Jin Yongde Li Chuanlin Ding Feng | India (IND) Pemba Tamang Gurpreet Singh Vijay Kumar | Korea Selatan (KOR) Kim Young-min Jang Dae-kyu Kim Jin-il |
25 m rapid fire pistol butiran | Kim Jun-hong Korea Selatan | Zhang Jian China | Hu Haozhe China |
25 m rapid fire pistol(pasukan) butiran | Korea Selatan (KOR) Kim Jun-hong Jang Dae-kyu Song Jong-ho | China (CHN) Zhang Jian Hu Haozhe Li Yuehong | Vietnam (VIE) Hà Minh Trầnh Kiều Trầnh Tu Bùi Quang Nam |
25 m standard pistol butiran | Ding Feng China | Kim Jun-hong Korea Selatan | Hà Minh Trầnh Vietnam |
25 m standard pistol(pasukan) butiran | China (CHN) Ding Feng Jin Yongde Li Chuanlin | Korea Selatan (KOR) Kim Jun-hong Kang Min-su Jang Dae-kyu | Singapura (SIN) Gai Bin Lim Swee Hon Poh Lip Meng |
50 m pistol butiran | Jitu Rai India | Nguyễn Hoàng Phương Vietnam | Wang Zhiwei China |
50 m pistol(pasukan) butiran | China (CHN) Pu Qifeng Wang Zhiwei Pang Wei | Korea Selatan (KOR) Jin Jong-oh Choi Young-rae Lee Dae-myung | Vietnam (VIE) Hoàng Xuân Vinh Trần Quốc Cường Nguyễn Hoàng Phương |
10 m air rifle butiran | Yang Haoran China | Cao Yifei China | Abhinav Bindra India |
10 m air rifle(pasukan) butiran | China (CHN) Yang Haoran Cao Yifei Liu Tianyou | Korea Selatan (KOR) Han Jin-seop Kim Sang-do Kim Hyeon-jun | India (IND) Abhinav Bindra Sanjeev Rajput Ravi Kumar |
50 m rifle prone butiran | Zhao Shengbo China | Muhammad Ezuan Nasir Khan Malaysia | Park Bong-duk Korea Selatan |
50 m rifle prome(psukan) butiran | China (CHN) Zhao Shengbo Lan Xing Liu Gang | Korea Selatan (KOR) Kwon Jun-cheol Park Bong-duk You Jae-jin | Kazakhstan (KAZ) Ratmir Mindiyarov Yuriy Yurkov Igor Pirekeyev |
50 m rifle 3 positions butiran | Cao Yifei China | Zhu Qinan China | Chain Singh India |
50 m rifle 3 positions(pasukan) butiran | China (CHN) Zhu Qinan Cao Yifei Kang Hongwei | Korea Selatan (KOR) Kim Jong-hyun Han Jin-seop Kwon Jun-cheol | Jepun (JPN) Toshikazu Yamashita Midori Yajima Takayuki Matsumoto |
10 m running target butiran | Zhai Yujia China | Jo Yong-chol Korea Utara | Bakhtiyar Ibrayev Kazakhstan |
10 m running target(pasukan) butiran | China (CHN) Zhai Yujia Zhang Jie Gan Yu | Korea Utara (PRK) Pak Myong-won Jo Yong-chol Kim Ji-song | Kazakhstan (KAZ) Bakhtiyar Ibrayev Andrey Gurov Rassim Mologly |
10 m running target(campuran) butiran | Kim Ji-song Korea Utara | Zhai Yujia China | Jeong You-jin Korea Selatan |
10 m running target(pasukan campuran) butiran | China (CHN) Zhai Yujia Zhang Jie Xie Durun | Korea Utara (PRK) Kim Ji-song Pak Myong-won Jo Yong-chol | Vietnam (VIE) Tran Hoang Vu Ngô Hữu Vượng Do Duc Hung |
Trap butiran | Gao Bo China | Fehaid Al-Deehani Kuwait | Andrey Mogilevsky Kazakhstan |
Trap(pasukan) butiran | China (CHN) Du Yu Gao Bo Zhang Yiyao | Kuwait (KUW) Fehaid Al-Deehani Abdulrahman Al-Farhan Khaled Al-Mudhaf | Korea Selatan (KOR) Jung Chang-hee Lee Young-sik Shin Hyun-woo |
Double trap butiran | Hu Binyuan China | Fehaid Al-Deehani Kuwait | Juma Al-Maktoum Emiriah Arab Bersatu |
Double trap(pasukan) butiran | Qatar (QAT) Masoud Al-Athba Rashid Al-Athba Hamad Al-Marri | China (CHN) Hu Binyuan Mo Junjie Li Jun | Kuwait (KUW) Fehaid Al-Deehani Ahmad Al-Afasi Hamad Al-Afasi |
Skeet butiran | Abdullah Al-Rashidi Kuwait | Xu Ying China | Jin Di China |
Skeet(pasukan) butiran | China (CHN) Zhang Fan Xu Ying Jin Di | Kuwait (KUW) Abdullah Al-Rashidi Saud Habib Salah Al-Mutairi | Korea Selatan (KOR) Hwang Jung-soo Cho Min-ki Lee Jong-jun |
Wanita
Acara | Emas | Perak | Gangsa |
10 m air pistol butiran | Zhang Mengyuan China | Jung Jee-hae Korea Selatan | Shweta Chaudhry India |
10 m air pistol(pasukan) butiran | China (CHN) Guo Wenjun Zhang Mengyuan Zhou Qingyuan | Taipei Cina (TPE) Wu Chia-ying Tu Yi-tzu Tien Chia-chen | Mongolia (MGL) Otryadyn Gündegmaa Munkhzul Tsogbadrakh Bayartsetseg Tumurchudur |
25 m pistol butiran | Zhang Jingjing China | Chen Ying China | Otryadyn Gündegmaa Mongolia |
25 m pistol(pasukan) butiran | Korea Selatan (KOR) Kim Jang-mi Kwak Jun-hye Lee Jung-eun | China (CHN) Zhang Jingjing Zhou Qingyuan Chen Ying | India (IND) Heena Sidhu Rahi Sarnobot Anisa Sayyed |
10 m air rifle butiran | Najmeh Khedmati Iran | Narjes Andevari Iran | Zhang Binbin China |
10 m air rifle(pasukan) butiran | China (CHN) Yi Siling Zhang Binbin Wu Liuxi | Iran (IRI) Najmeh Khedmati Narjes Andevari Elaheh Ahmadi | Korea Selatan (KOR) Kim Seo-la Kim Gae-nam Jeong Mi-ra |
50 m rifle prone butiran | Chuluunbadrakh Narantuya Mongolia | Nur Suryani Mohamed Taibi Malaysia | Eum Bit-na Korea Selatan |
50 m rifle prone(pasukan) butiran | Korea Selatan (KOR) Eum Bit-na Jeong Mi-ra Na Yoon-kyung | China (CHN) Chen Dongqi Chang Jing Yi Siling | Malaysia (MAS) Nur Suryani Mohamed Taibi Nur Ayuni Abdul Halim Muslifah Zulkifli |
50 m rifle 3 positions butiran | Olga Dovgun Kazakhstan | Jeong Mi-ra Korea Selatan | Chang Jing China |
50 m rifle 3 positions(pasukan) butiran | China (CHN) Chang Jing Zhao Huixin Chen Dongqi | Korea Selatan (KOR) Jeong Mi-ra Yoo Seo-young Kim Seo-la | Kazakhstan (KAZ) Olga Dovgun Alexandra Malinovskaya Yelizaveta Lunina |
10 m running target butiran | Li Xueyan China | Su Li China | Nguyễn Thị Thu Hằng Vietnam |
10 m running target(pasukan) butiran | China (CHN) Li Xueyan Yang Zeng Su Li | Vietnam (VIE) Nguyễn Thị Thu Hằng Dang Hong Ha Nguyễn Thị Lệ Quyên | Qatar (QAT) Amal Mohamed Mhamud Saaida Humaid Taaeeb Anisa Saleh Jama |
Trap butiran | Zhu Jingyu China | Yukie Nakayama Jepun | Chattaya Kitcharoen Thailand |
Trap(pasukan) butiran | Kazakhstan (KAZ) Anastassiya Davydova Mariya Dmitriyenko Oxana Sereda | China (CHN) Zhu Jingyu Chen Fang Zhu Mei | Korea Utara (PRK) Chae Hye-gyong Pak Yong-hui Yang So-li |
Double trap butiran | Kim Mi-jin Korea Selatan | Zhang Yafei China | Bai Yiting China |
Double trap(pasukan) butiran | China (CHN) Zhang Yafei Bai Yiting Zhu Mei | Korea Selatan (KOR) Kim Mi-jin Son Hye-Kyoung Lee Bo-na | India (IND) Shagun Chowdhary Shreyasi Singh Varsha Varman |
Skeet butiran | Kim Min-ji Korea Selatan | Zhang Heng China | Sutiya Jiewchaloemmit Thailand |
Skeet(pasukan) butiran | China (CHN) Zhang Heng Li Bowen Lin Piaopiao | Korea Selatan (KOR) Kwak Yu-hyun Kim Min-ji Son Hye-kyoung | Thailand (THA) Sutiya Jiewchaloemmit Nutchaya Sutarporn Isarapa Imprasertsuk |
Pungutan pingat
Tuan rumah
Ked. | Negara | Emas | Perak | Gangsa | Jumlah |
---|---|---|---|---|---|
1 | China (CHN) | 27 | 17 | 6 | 50 |
2 | Korea Selatan (KOR) | 8 | 11 | 8 | 27 |
3 | Kazakhstan (KAZ) | 2 | 0 | 5 | 7 |
4 | Qatar (QAT) | 2 | 0 | 1 | 3 |
5 | Kuwait (KUW) | 1 | 4 | 1 | 6 |
6 | Korea Utara (PRK) | 1 | 3 | 1 | 5 |
7 | Iran (IRI) | 1 | 2 | 0 | 3 |
8 | India (IND) | 1 | 1 | 7 | 9 |
9 | Mongolia (MGL) | 1 | 0 | 2 | 3 |
10 | Vietnam (VIE) | 0 | 2 | 5 | 7 |
11 | Malaysia (MAS) | 0 | 2 | 1 | 3 |
12 | Jepun (JPN) | 0 | 1 | 1 | 2 |
13 | Taipei Cina (TPE) | 0 | 1 | 0 | 1 |
14 | Thailand (THA) | 0 | 0 | 3 | 3 |
15 | Singapura (SIN) | 0 | 0 | 2 | 2 |
16 | Emiriah Arab Bersatu (UAE) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Jumlah | 44 | 44 | 44 | 132 |
Rekod
- Senarai Rekod
Negara
Seramai 546 orang peserta daripada 34 negara yang terlibat dalam menembak di Sukan Asia2014:[1]
- Bangladesh (13)
- Bhutan (1)
- Bahrain (10)
- China (52)
- Hong Kong (4)
- India (43)
- Iran (23)
- Jepun (18)
- Kazakhstan (32)
- Kyrgyzstan (2)
- Korea Selatan (50)
- Arab Saudi (15)
- Kuwait (26)
- Laos (3)
- Lubnan (7)
- Makau (7)
- Malaysia (12)
- Maldives (6)
- Mongolia (15)
- Myanmar (6)
- Nepal (4)
- Oman (10)
- Pakistan (13)
- Filipina (2)
- Korea Utara (9)
- Qatar (37)
- Singapura (17)
- Syria (1)
- Thailand (36)
- Tajikistan (11)
- Taipei Cina (16)
- Emiriah Arab Bersatu (9)
- Uzbekistan (13)
- Vietnam (23)
Rujukan
- ^ "Number of Entries by NOC". Diarkibkan daripada yang asal pada 2014-10-06. Dicapai pada 2014-10-06.
Pantuan luar
- Web rasmi