0

Honda RA300 Honda RA302
Multimedia w Wikimedia Commons

Honda RA301 – samochód Formuły 1, skonstruowany przez Hondę na sezon 1968. Kierowcami bolidu byli John Surtees, David Hobbs oraz Joakim Bonnier.

Surtees zajął drugie miejsce w Grand Prix Francji, a w Grand Prix Stanów Zjednoczonych zajął trzecią pozycję. Był piąty w Grand Prix Wielkiej Brytanii. W Grand Prix Włoch wywalczył pole position, ale wyścigu nie ukończył. Joakim Bonnier z zespołu Joakim Bonnier Racing Team w Grand Prix Meksyku zajął piąte miejsce.

Brązowy 3. miejsce lub II wicemistrzostwo
Zielony Ukończył, punktował (w klasyfikacji generalnej, gdy zdobył co najmniej jeden punkt na przestrzeni sezonu, poza trzema powyższymi opcjami)
Niebieski Ukończył, nie punktował (w klasyfikacji generalnej, gdy nie zdobył co najmniej jednego punktu na przestrzeni sezonu)
Czerwony Nie zakwalifikował się (NZ)
Nie prekwalifikował się (NPK)
Różowy Nie ukończył (NU)
Niesklasyfikowany (NS) (w klasyfikacji generalnej, gdy nie został sklasyfikowany w żadnym wyścigu sezonu)