Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 – sprint drużynowy kobiet
- Główny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Chiny | |
Niemcy | |
Rosyjski Komitet Olimpijski |
Sprint drużynowy kobiet podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 rozegrany został 2 sierpnia na torze Izu Velodrome.
Terminarz
Czas w Tokio (UTC+09:00)
Data | Godzina | |
---|---|---|
2 sierpnia 2021 | 15:30 | Eliminacje |
16:50 | Pierwsza runda | |
18:00 | Finały |
Wyniki
Eliminacje
Pozycja | Państwo | Zawodnicy | Wynik | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1. | Niemcy | Lea Friedrich Emma Hinze | 32,102 | |
2. | Chiny | Zhong Tianshi Bao Shanju | 32,135 | |
3. | Holandia | Shanne Braspennincx Laurine van Riessen | 32,465 | |
4. | Rosyjski Komitet Olimpijski | Darja Szmielowa Anastasija Wojnowa | 32,476 | |
5. | Meksyk | Daniela Gaxiola Yuli Verdugo | 33,097 | |
6. | Polska | Marlena Karwacka Urszula Łoś | 33,244 | |
7. | Litwa | Miglė Marozaitė Simona Krupeckaitė | 33,276 | |
8. | Ukraina | Lubow Basowa Ołena Starikowa | 33,542 |
Pierwsza runda
W pierwszej rundzie podział na poszczególne wyścigi odbył się na podstawie kwalifikacji i według zasady: Wyścig 1 : 4 drużyna kwalifikacji z 5 drużyną kwalifikacji
Wyścig 2 : 3 drużyna kwalifikacji z 6 drużyną kwalifikacji
Wyścig 3 : 2 drużyna kwalifikacji z 7 drużyną kwalifikacji
Wyścig 4 : 1 drużyna kwalifikacji z 8 drużyną kwalifikacji
Zwycięzcy wyścigów zgodnie z osiągniętymi czasami awansowali do wyścigów o medale (dwaj pierwsi o złoty medal dwaj pozostali o medal brązowy). Pozostałe drużyny zostały sklasyfikowane na podstawie uzyskanych czasów.
Pozycja | Wyścig | Kraj | Zawodnik | Wynik | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | Chiny | Zhong Tianshi Bao Shanju | 31,804 | QA |
2. | 4 | Niemcy | Lea Friedrich Emma Hinze | 31,905 | QA |
3. | 1 | Rosyjski Komitet Olimpijski | Darja Szmielowa Anastasija Wojnowa | 32,249 | QB |
4. | 2 | Holandia | Shanne Braspennincx Laurine van Riessen | 32,308 | QB |
5. | 1 | Meksyk | Daniela Gaxiola Yuli Verdugo | 32,701 | |
6. | 3 | Litwa | Miglė Marozaitė Simona Krupeckaitė | 32,827 | |
7. | 2 | Polska | Marlena Karwacka Urszula Łoś | 33,022 | |
8. | 4 | Ukraina | Lubow Basowa Ołena Starikowa | 33,285 |
Finały
Runda medalowa
Pozycja | Kraj | Zawodnik | Czas |
---|---|---|---|
o złoty medal | |||
Chiny | Zhong Tianshi Bao Shanju | 31,895 | |
Niemcy | Lea Friedrich Emma Hinze | 31,980 | |
o brązowy medal | |||
Rosyjski Komitet Olimpijski | Darja Szmielowa Anastasija Wojnowa | 32,252 | |
4. | Holandia | Shanne Braspennincx Laurine van Riessen | 32,504 |
o piąte miejsce | |||
5. | Litwa | Miglė Marozaitė Simona Krupeckaitė | 32,808 |
6. | Meksyk | Daniela Gaxiola Yuli Verdugo | 33,168 |
o siódme miejsce | |||
7. | Polska | Marlena Karwacka Urszula Łoś | 33,054 |
8. | Ukraina | Lubow Basowa Ołena Starikowa | 33,691 |
Bibliografia
- Tokyo 2020 Team Sprint Women [online] (ang.).
- Track Cycyling - Olympic Games 2020 Results Women [online] (ang.).
- Cycling Track - Results Book. uci.org. (ang.).
- p
- d
- e
Kobiety |
|
---|---|
Mężczyźni |