Rosyjski Komitet Olimpijski na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020
Kod MKOl | ROC | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 Tokio | ||||||
Chorąży | Sofja Wielika | |||||
Liczba zawodników | 334 w 30 dyscyplinach | |||||
|
Rosyjski Komiet Olimpijski na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 reprezentowało 334 zawodników : 147 mężczyzn i 187 kobiet[2].
Zdobyte medale[3]
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat | Data |
---|---|---|---|---|---|
Złoto | Witalina Bacaraszkina | Strzelectwo | pistolet pneumatyczny 10 m kobiet | 240,3 pkt | 25 lipca |
Złoto | Sofija Pozdniakowa | Szermierka | szabla kobiet indywidualnie | W finale pokonała rodaczkę Sofję Wielikę | 26 lipca |
Złoto | Dienis Ablazin, Dawid Bielawski, Artur Dałałojan, Nikita Nagorny | Gimnastyka sportowa | wielobój drużynowy mężczyzn | 262,500 pkt | 26 lipca |
Złoto | Maksim Chramcow | Taekwondo | kategoria do 80 kg mężczyzn | W finałowej walce pokonał reprezentanta Jordanii Saleh Elsharabaty | 26 lipca |
Złoto | Jewgienij Ryłow | Pływanie | 100 m stylem grzbietowym mężczyzn | 51,89 s | 27 lipca |
Złoto | Lilija Achaimowa, Wiktorija Listunowa, Angielina Mielnikowa, Władisława Urazowa | Gimnastyka sportowa | wielobój drużynowy kobiet | 169,528 pkt | 27 lipca |
Złoto | Władisław Łarin | Taekwondo | kategoria powyżej 80 kg mężczyzn | W finałowej walce pokonał reprezentanta Macedonii Północnej Dejana Georgiewskiego | 27 lipca |
Złoto | Łarisa Korobiejnikowa, Inna Dierigłazowa, Adelina Zagidullina, Marta Martjanowa | Szermierka | floret drużynowo kobiet | W finale pokonały reprezentację Francji | 29 lipca |
Złoto | Jewgienij Ryłow | Pływanie | 200 m stylem grzbietowym mężczyzn | 1:53,27 | 30 lipca |
Złoto | Witalina Bacaraszkina | Strzelectwo | pistolet sportowy 25 m kobiet | 38 + 4 | 30 lipca |
Złoto | Sofja Wielika, Sofija Pozdniakowa, Olga Nikitina | Szermierka | szabla drużynowo kobiet | W finale pokonały reprezentację Francji | 31 lipca |
Złoto | Anastasija Pawluczenkowa, Andriej Rublow | Tenis ziemny | gra mieszana | W finale pokonali rodaków Wiesnina / Karacew | 1 sierpnia |
Złoto | Musa Jewłojew | Zapasy | styl klasyczny kategoria do 97 kg mężczyzn | W finałowej walce pokonał reprezentanta Armenii Artura Aleksaniana | 3 sierpnia |
Złoto | Swietłana Kolesniczenko, Swietłana Romaszyna | Pływanie synchroniczne | duety | 195,9079 pkt | 4 sierpnia |
Złoto | Albert Batyrgazijew | Boks | waga piórkowa mężczyzn | W finale pokonał reprezentanta Stanów Zjednoczonych Duka Ragana | 5 sierpnia |
Złoto | Zawur Ugujew | Zapasy | styl wolny kategoria do 57 kg mężczyzn | W finale pokonał reprezentanta Indii Ravi Kumara | 5 sierpnia |
Złoto | Zaurbiek Sidakow | Zapasy | styl wolny kategoria do 74 kg mężczyzn | W finale pokonał reprezentanta Białorusi Magomiedchabiba Kadimagomiedowa | 6 sierpnia |
Złoto | Włada Czigiriowa, Marina Goladkina, Swietłana Kolesniczenko, Polina Komar, Aleksandra Packiewicz, Swietłana Romaszyna, Ałła Szyszkina, Marija Szuroczkina | Pływanie synchroniczne | drużyny | 196,0979 pkt | 6 sierpnia |
Złoto | Abdułraszyd Sadułajew | Zapasy | styl wolny kategoria do 97 kg mężczyzn | W finale pokonał reprezentanta Stanów Zjednoczonych Kyle Snydera | 7 sierpnia |
Złoto | Marija Łasickiene | Lekkoatletyka | skok wzwyż kobiet | 2,04 m | 7 sierpnia |
Srebro | Anastasija Gałaszyna | Strzelectwo | karabin pneumatyczny 10 m kobiet | 251,1 pkt | 24 lipca |
Srebro | Swietłana Gombojewa, Jelena Osipowa, Ksienija Pierowa | Łucznictwo | turniej drużynowy kobiet | W finale uległy repezentantkom Korei Południowej | 25 lipca |
Srebro | Inna Dierigłazowa | Szermierka | floret indywidualnie kobiet | W finale uległa reprezentantce Stanów Zjednoczonych Lee Kiefer | 25 lipca |
Srebro | Tatiana Minina | Taekwondo | kategoria do 57 kg kobiet | W finale uległa reprezentantce Stanów Zjednoczonych Anastasiję Zolotic | 25 lipca |
Srebro | Sofja Wielika | Szermierka | szabla kobiet indywidualnie | W finale uległa rodaczce Sofiji Pozdniakowej | 26 lipca |
Srebro | Klimient Kolesnikow | Pływanie | 100 m stylem grzbietowym mężczyzn | 52,00 s | 27 lipca |
Srebro | Witalina Bacaraszkina, Artiom Czernousow | Strzelectwo | pistolet pneumatyczny 10 m mikst | W pojedynku o złoty medal ulegli reprezentantom Chin Jiang Ranxin, Pang Wei 14:16 | 27 lipca |
Srebro | Martin Malutin, Iwan Giriew, Jewgienij Ryłow, Michaił Dowgaljuk, Aleksandr Krasnych, Michaił Wiekowiszczew | Pływanie | sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn | 7:01,81 | 28 lipca |
Srebro | Jewgienija Frołkina, Olga Frołkina, Julija Kozik, Anastazja Łogunowa | Koszykówka | turniej 3 × 3 kobiet | W finale uległy reprezentacji Stanów Zjednoczonych | 28 lipca |
Srebro | Ilia Karpienkow, Kiriłł Piskłow, Stanisław Szarow, Aleksander Zujew | Koszykówka | turniej 3 × 3 mężczyzn | W finale ulegli reprezentacji Łotwy | 28 lipca |
Srebro | Wasylisa Stiepanowa, Jelena Oriabinska | Wioślarstwo | dwójka bez sternika | 6:51,45 | 29 lipca |
Srebro | Hanna Prakacień | Wioślarstwo | jedynka kobiet | 7:17,39 | 30 lipca |
Srebro | Jelena Osipowa | Łuchnictwo | kobiety indywidualnie | W finale uległa reprezentantce Korei Południowej An San | 30 lipca |
Srebro | Pawieł Suchow, Siergiej Bida, Siergiej Chodos, Nikita Głazkow | Szermierka | szpada drużynowo mężczyzn | W finale ulegli reprezentantom Japonii | 30 lipca |
Srebro | Julija Zykowa | Strzelectwo | karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m kobiet | 461,9 pkt | 31 lipca |
Srebro | Karen Chaczanow | Tenis ziemny | gra pojedyncza mężczyzn | W finale uległ reprezentantowi Nimiec Alexandera Zvereva | 1 sierpnia |
Srebro | Anastasija Iljankowa | Gimnastyka sportowa | ćwiczenia na poręczach kobiet | 14,833 pkt | 1 sierpnia |
Srebro | Kiriłł Borodaczow, Władisław Mylnikow, Anton Borodaczow, Timur Safin | Szermierka | floret drużynowo mężczyzn | W finale ulegli reprezentantom Francji | 1 sierpnia |
Srebro | Jelena Wiesnina, Asłan Karacew | Tenis ziemny | gra mieszana | W finale ulegli rodakom Pawluczenkowa / Rublow | 1 sierpnia |
Srebro | Siergiej Kamienski | Strzelectwo | karabin małokalibrowy 3 pozycje 50 m mężczyzn | 464,2 pkt | 2 sierpnia |
Srebro | Dienis Ablazin | Gimnastyka sportowa | skok mężczyzn | 14,783 pkt | 2 sierpnia |
Srebro | Anżelika Sidorowa | Lekkoatletyka | skok o tyczce kobiet | 4,85 m | 5 sierpnia |
Srebro | Muslim Gadżimagomedow | Boks | waga ciężka mężczyzn | W finale uległ reprezentantowi Kuby Julio César La Cruz | 6 sierpnia |
Srebro | Wiaczesław Krasilnikow, Oleg Stojanowski | Siatkówka plażowa | turniej mężczyzn | W finale ulegli reprezentantom Norwegii Mol /Sørum 0:2 | 7 sierpnia |
Srebro | Dina Awierina | Gimnastyka artystyczna | wielobój indywidualnie kobiet | 107,650 pkt | 7 sierpnia |
Srebro | Jarosław Podlesnych, Artiom Wolwicz, Dmitrij Wołkow, Iwan Jakowlew, Dienis Bogdan, Pawieł Pankow, Wiktor Poletajew, Maksim Michajłow, Jegor Kluka, Iljas Kurkajew, Igor Kobzar, Walentin Gołubiew | Siatkówka | turniej mężczyzn | W finale ulegli reprezentacji Francji 2:3 | 7 sierpnia |
Srebro | Anastasija Blizniuk, Anastazja Maksimowa, Angelina Szkatowa, Anastazja Tatariewa, Alisa Tiszczenko | Gimnastyka artystyczna | drużyny kobiet | 90,700 pkt | 8 sierpnia |
Srebro | Anna Siedojkina, Polina Kuzniecowa, Polina Gorszkowa, Darja Dmitrijewa, Anna Sień, Anna Wiachiriewa, Polina Wiediochina, Władlena Bobrownikowa, Ksenija Makiejewa, Jelena Michajliczenko, Olga Fomina, Jekatierina Ilina, Julija Manaharowa, Antonina Skorobogatczenko, Wiktorija Kalinina | Piłka ręczna | turniej kobiet | w finale uległy reprezentacji Francji | 8 sierpnia |
Brąz | Michaił Artamonow | Taekwondo | kategoria do 58 kg mężćzyzn | W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Argentyny Lucas Guzmán | 24 lipca |
Brąz | Łarisa Korobiejnikowa | Szermierka | floret indywidualnie kobiet | W pojedynku o brązowy medal pokonała reprezentantkę Włoch Alice Volpi | 25 lipca |
Brąz | Aleksandr Bondar, Wiktor Minibajew | Skoki do wody | skoki synchroniczne z wieży 10 m mężczyzn | 439,92 pkt | 26 lipca |
Brąz | Julija Karimowa, Siergiej Kamienski | Strzelectwo | karabin pneumatyczny 10 m mikst | W pojedynku o brązowy medal pokonali reprezentantów Korei Południowej Kwon Eun-ji /Nam Tae-yun | 27 lipca |
Brąz | Madina Tajmazowa | Judo | kategoria do 70 kg kobiet | W pojedynku o brązowy medal pokonała reprezentankę Chorwacji Barbara Matić | 28 lipca |
Brąz | Nikita Nagorny | Gimnastyka sportowa | wielobój indywidualnie mężćzyzn | 88,031 pkt | 28 lipca |
Brąz | Klimient Kolesnikow | Pływanie | 100 m stylem dowolnym mężczyzn | 47,44 s | 29 lipca |
Brąz | Nijaz Iljasow | Judo | kategoria do 100 kg mężczyzn | W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Gruzji Warlama Lipartelianiego | 29 lipca |
Brąz | Angielina Mielnikowa | Gimnastyka sportowa | wielobój indywidualnie kobiet | 57,199 pkt | 29 lipca |
Brąz | Tamierłan Baszajew | Judo | kategoria ponad 100 kg mężczyzn | W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Ukrainy Jakiwa Chammo | 30 lipca |
Brąz | Julija Karimowa | Strzelectwo | karabin małokalibrowy 3 pozycje 50 m kobiet | 450,3 pkt | 31 lipca |
Brąz | Imam Chatajew | Boks | waga półciężka mężczyzn | W półfinale uległ reprezentantowi Wielkiej Brytanii Benjamina Whittakera | 1 sierpnia |
Brąz | Andriej Zamkowoj | Boks | waga półśrednia mężczyzn | W półfinale uległ reprezentantowi Kuby Roniela Iglesiasa | 1 sierpnia |
Brąz | Darja Szmielowa, Anastasija Wojnowa | Kolarstwo torowe | sprint drużynowy kobiet | W pojedynku o brązowy medal pokonały reprezentantki Holandii Braspennincx, van Riessen | 2 sierpnia |
Brąz | Angielina Mielnikowa | Gimnastyka sportowa | ćwiczenia wolne kobiet | 14,166 pkt | 2 sierpnia |
Brąz | Siergiej Jemielin | Zapasy | styl klasyczny waga do 60 kg mężczyzn | W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Mołdawii Victora Ciobanu | 2 sierpnia |
Brąz | Siergiej Siemionow | Zapasy | styl klasyczny waga do 130 kg mężczyzn | W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Chile Yasmani Acosta | 2 sierpnia |
Brąz | Nikita Nagorny | Gimnastyka sportowa | ćwiczenia na drążku mężczyzn | 14,533 pkt | 3 sierpnia |
Brąz | Gleb Bakszi | Boks | waga średnia mężczyzn | W półfinale uległ reprezentantowi Brazylii Heberta Conceição | 5 sierpnia |
Brąz | Artur Najfonow | Zapasy | styl wolny kategoria do 86 kg mężczyzn | W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Uzbekistanu Żawraiła Szapijewa | |
Brąz | Ziemfira Magomiedalijewa | Boks | waga średnia kobiet | W półfinale uległa reprezentantce Chin Li Qian | 6 sierpnia |
Brąz | Gulnaz Chatuncewa, Marija Nowołodska | Kolarstwo | madison kobiet | 26 pkt | 6 sierpnia |
Brąz | Gadżymurad Raszydow | Zapasy | styl wolny kategoria do 65 kg mężczyzn | W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Węgier Ismaiła Musukajewa | 7 sierpnia |
Skład kadry
Badminton
- Osobny artykuł: Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | Pozycja | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||||
Siergiej Sirant | gra pojedyncza (m) | Krausz 2:0 (21-18, 21-18) | Ginting 0:2 (12-21, 10-21) | N\A | 2. | NQ | 15. | [4][5][6] | |||
Jewgienija Kosieckaja | gra pojedyncza (k) | Yvonne Li 2:0 (22-20, 21-15) | Okuhara 0:2 (6-21, 16-21) | N\A | 2. | NQ | 15. | [7][5][8] | |||
Władimir Iwanow Iwan Sozonow | gra podwójna (m) | Astrup Rasmussen 0:2 (13-21, 14-21) | Endo Watanabe 0:2 (19-21, 19-21) | Olofua Opeyori 2:0 (21-8, 21-10) | 3. | N/A | NQ | 9. | [9][10][4][11] |
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | |||
Albiert Batyrgazijew | waga piórkowa mężczyzn | Bye | de la Cruz W 5-0 | Tsendbaatar W 3-2 | Álvarez W 3-2 | Ragan W 3-2 | [12] | |
Gabił Mamiedow | waga lekka mężczyzn | Durkacz W 5-0 | Colin W 5-0 | Davis P 1-4 | NQ | 5. | [13] | |
Andriej Zamkowoj | waga półśrednia mężczyzn | Bye | Zimba W 5-0 | Madiew W 5-0 | Iglesias P 0-5 | NQ | [14] | |
Gleb Bakši | waga średnia mężczyzn | Bye | Isley W 3-2 | Valsaint W 5-0 | Conceição P 1-4 | NQ | [15] | |
Imam Chatajew | waga półciężka mężczyzn | Assaghir W RSC | Nurdauletov W 4-1 | Jalidov W KO | Whittaker P 1-4 | NQ | [16] | |
Muslim Gadżymagomiedow | waga ciężka mężczyzn | Bye | Benchabla W 5-0 | Abduljabbar W 5-0 | Nyika W 4-1 | La Cruz P 0-5 | [17] | |
Iwan Wieriasow | waga superciężka mężczyzn | Bye | Yegnong W 5-0 | Kunkabayev P 1-4 | NQ | 5. | [18] | |
Swietłana Sołujanowa | waga musza kobiet | Fuchs P 2-3 | NQ | 17. | [19] | |||
Ludmiła Woroncowa | waga piórkowa kobiet | Testa P 1- | NQ | 17. | [20] | |||
Saadat Dałgatowa | waga półśrednia kobiet | Manikon P 1-4 | NQ | 17. | [21] | |||
Ziemfira Magomiedalijewa | waga średnia kobiet | Bye | Graham W 4-1 | Gramane W 4-1 | Li Qian P 0-5 | NQ | [22] |
Gimnastyka
- Osobny artykuł: Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Pozycja | Źródło | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrząd | Razem | Przyrząd | Razem | ||||||||||||||
F | PH | R | V | PB | HB | F | PH | R | V | PB | HB | ||||||
Dienis Ablazin | wielobój drużynowy | 14,300 | DNS | 14,800 | 14,900 | N/A | N/A | 44,000 | 13,900 | N/A | 15,033 | 14,866 | N/A | N/A | 43,799 | [23] | |
Dawid Bielawski | 12,933 | 14,733 | 14,000 | 14,300 | 15,325 | 14,033 | 85,324 | N/A | 14,841 | N/A | N/A | 15,333 | 14,166 | 44,340 | [24] | ||
Artur Dałałojan | 13,700 | 13,800 | 14,500 | 14,658 | 15,233 | 14,066 | 85,957 | 14,066 | 13,833 | 14,666 | 14,933 | 14,600 | 13,933 | 86,031 | [25] | ||
Nikita Nagorny | 15,066 | 14,366 | 14,333 | 14,700 | 14,966 | 14,466 | 87,897 | 14,666 | 14,466 | 14,700 | 14,966 | 15,166 | 14,366 | 88,333 | [26] | ||
Razem | 43,066 | 42,899 | 43,633 | 44,258 | 45,524 | 42,565 | 261,945 | 42,632 | 43,100 | 44,399 | 44,765 | 45,099 | 42,465 | 262,500 | [27] |
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrząd | Razem | Pozycja | Przyrząd | Razem | Pozycja | |||||||||||||
F | PH | R | V | PB | HB | F | PH | R | V | PB | HB | |||||||
Nikita Nagorny | wielobój indywidualnie | 15,066 | 14,366 | 14,333 | 14,700 | 14,966 | 14,466 | 87,897 | 2. | 14,433 | 14,266 | 14,666 | 14,900 | 15,400 | 14,366 | 88,031 | [26] | |
Artur Dałałojan | 13,700 | 13,800 | 14,500 | 14,658 | 15,233 | 14,066 | 85,957 | 6. | 14,050 | 13,900 | 14,666 | 14,466 | 15,033 | 14,133 | 86,248 | 6. | [25] | |
Dawid Bielawski | 12,933 | 14,733 | 14,000 | 14,300 | 15,325 | 14,033 | 85,324 | 10. | NQ[a] | [24] | ||||||||
Aleksandr Karcew | 13,733 | 13,500 | 13,633 | 14,533 | 14,900 | 12,000 | 82,299 | 29. | NQ | 29. | [28] | |||||||
Dienis Ablazin | 14,300 | DNS | 14,800 | 14,900 | DNS | DNS | DNF | [23] | ||||||||||
Władisław Polaszow | 14,366 | DNS | DNS | 15,133 | DNS | DNS | DNF | [29] | ||||||||||
Nikita Nagorny | ćwiczenia wolne | 15,066 | N/A | 15,066 | 2. | 13,066 | N/A | 13,066 | 7. | [26] | ||||||||
Dienis Ablazin | 14,300 | N/A | 14,300 | 18. | NQ | 18. | [23] | |||||||||||
Aleksandr Karcew | 13,733 | N/A | 13,733 | 35. | NQ | 35. | [28] | |||||||||||
Artur Dałałojan | 13,700 | N/A | 13,700 | 37. | NQ | 37. | [25] | |||||||||||
Dawid Bielawski | 12,933 | N/A | 12,933 | 59. | NQ | 59. | [24] | |||||||||||
Władisław Polaszow | DNS | [29] | ||||||||||||||||
Dawid Bielawski | ćwiczenia na poręczach | N/A | 15,325 | N/A | 15,235 | 9. | N/A | 15,200 | N/A | 15,200 | 5. | [24] | ||||||
Artur Dałałojan | N/A | 15,233 | N/A | 15,233 | 12. | NQ | 12. | [25] | ||||||||||
Władisław Polaszow | N/A | 15,133 | N/A | 15,133 | 15. | NQ | 15. | [29] | ||||||||||
Nikita Nagorny | N/A | 14,966 | N/A | 14,966 | 19. | NQ | 19. | [26] | ||||||||||
Aleksandr Karcew | N/A | 14,900 | N/A | 14,900 | 21. | NQ | 21. | [28] | ||||||||||
Dienis Ablazin | DNS | [23] | ||||||||||||||||
Nikita Nagorny | ćwiczenia na drążku | N/A | 14,466 | 14,466 | 5. | N/A | 14,533 | 14,533 | [26] | |||||||||
Artur Dałałojan | N/A | 14,066 | 14,066 | 14. | NQ | 14. | [25] | |||||||||||
Dawid Bielawski | N/A | 14,033 | 14,033 | 16. | NQ | 16. | [24] | |||||||||||
Aleksandr Karcew | N/A | 12,000 | 12,000 | 64. | NQ | 64. | [28] | |||||||||||
Dienis Ablazin | DNS | [23] | ||||||||||||||||
Władisław Polaszow | DNS | [29] | ||||||||||||||||
Dawid Bielawski | ćwiczenia na koniu z łękami | N/A | 14,733 | N/A | 14,733 | 9. | N/A | 14,833 | N/A | 14,833 | 4. | [24] | ||||||
Władisław Polaszow | N/A | 14,366 | N/A | 14,366 | 14. | NQ | 14. | [29] | ||||||||||
Nikita Nagorny | N/A | 14,366 | N/A | 14,366 | 14. | NQ | 14. | [26] | ||||||||||
Artur Dałałojan | N/A | 13,800 | N/A | 13,800 | 26. | NQ | 26. | [25] | ||||||||||
Aleksandr Karcew | N/A | 13,500 | N/A | 13,500 | 34. | NQ | 34. | [28] | ||||||||||
Dienis Ablazin | DNS | [23] | ||||||||||||||||
Dienis Ablazin | ćwiczenia na kółkach | N/A | 14,800 | N/A | 14,800 | 7. | N/A | 14,833 | N/A | 14,833 | 6. | [23] | ||||||
Artur Dałałojan | N/A | 14,500 | N/A | 14,500 | 10. | NQ | 10. | [25] | ||||||||||
Nikita Nagorny | N/A | 14,333 | N/A | 14,333 | 15. | NQ | 15. | [26] | ||||||||||
Dawid Bielawski | N/A | 14,000 | N/A | 14,000 | 23. | NQ | 23. | [24] | ||||||||||
Aleksandr Karcew | N/A | 13,633 | N/A | 13,633 | 34. | NQ | 34. | [28] | ||||||||||
Władisław Polaszow | DNS | [29] | ||||||||||||||||
Nikita Nagorny | skok | N/A | 14,783 | N/A | 14,783 | 3. | N/A | 14,716 | N/A | 14,716 | 5. | [26] | ||||||
Dienis Ablazin | N/A | 14,733 | N/A | 14,733 | 5. | N/A | 14,783 | N/A | 14,783 | [23] | ||||||||
Artur Dałałojan | DNF | [25] |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Pozycja | Źródło | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrząd | Razem | Przyrząd | Razem | ||||||||||
V | UB | BB | F | V | UB | BB | F | ||||||
Lilija Achaimowa | wielobój drużynowy | 14,766 | 12,900 | 12,266 | 13,633 | 53,565 | 14,733 | N/A | N/A | N/A | 14,733 | [30] | |
Wiktorija Listunowa | 14,300 | 14,766 | 13,866 | 14,000 | 56,932 | N/A | 14,900 | 14,333 | 14,166 | 43,399 | [31] | ||
Angielina Mielnikowa | 14,466 | 14,933 | 13,733 | 14,000 | 57,132 | 14,600 | 14,933 | 12,566 | 13,966 | 56,065 | [32] | ||
Władisława Urazowa | 14,600 | 14,866 | 14,000 | 13,633 | 57,099 | 14,466 | 14,866 | 12,633 | 13,366 | 55,331 | [33] | ||
Razem | 43,832 | 44,565 | 41,599 | 41,633 | 171,629 | 43,799 | 44,699 | 39,532 | 41,498 | 169,528 | [34] |
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrządy | Razem | Pozycja | Przyrządy | Razem | Pozycja | |||||||||
V | UB | BB | F | V | UB | BB | F | |||||||
Angielina Mielnikowa | wielobój indywidualnie | 14,466 | 14,933 | 13,733 | 14,00 | 57,132 | 4. | 14,633 | 14,900 | 13,700 | 13,966 | 57,199 | [33] | |
Władisława Urazowa | 14,600 | 14,866 | 14,000 | 13,633 | 57,099 | 5. | 14,500 | 14,866 | 14,200 | 13,400 | 56,966 | 4. | [32] | |
Wiktorija Listunowa | 14,300 | 14,766 | 13,866 | 14,000 | 56,932 | 6. | NQ[a] | [31] | ||||||
Lilija Achaimowa | 14,766 | 12,900 | 12,266 | 13,633 | 53,565 | 28. | NQ[a] | [30] | ||||||
Jelena Gierasimowa | 13,466 | 13,233 | 13,766 | 12,333 | 52,798 | 38. | NQ | 38. | [35] | |||||
Anastasija Iljankowa | DNS | 14,966 | DNS | DNS | DNF | [36] | ||||||||
Anastasija Iljankowa | ćwiczenia na poręczach | N/A | 14,966 | N/A | 14,966 | 3. | N/A | 14,833 | N/A | 14,833 | [36] | |||
Angielina Mielnikowa | N/A | 14,933 | N/A | 14,933 | 4. | N/A | 13,066 | N/A | 13,066 | 8. | [32] | |||
Władisława Urazowa | N/A | 14,866 | N/A | 14,866 | 5. | NQ[a] | [33] | |||||||
Wiktorija Listunowa | N/A | 14,766 | N/A | 14,766 | 6. | NQ[a] | [31] | |||||||
Jelena Gierasimowa | N/A | 13,233 | N/A | 13,233 | 40. | NQ | 40. | [35] | ||||||
Lilija Achaimowa | N/A | 12,900 | N/A | 12,900 | 49. | NQ | 49. | [30] | ||||||
Władisława Urazowa | ćwiczenia na równoważni | N/A | 14,000 | N/A | 14,000 | 8. | N/A | 12,733 | N/A | 12,733 | 8. | [33] | ||
Wiktorija Listunowa | N/A | 13,866 | N/A | 13,866 | 13. | NQ | 13. | [31] | ||||||
Jelena Gierasimowa | N/A | 13,766 | N/A | 13,766 | 16. | NQ | 16. | [35] | ||||||
Angielina Mielnikowa | N/A | 13,733 | N/A | 13,733 | 17. | NQ | 17. | [32] | ||||||
Lilija Achaimowa | N/A | 12,266 | N/A | 12,266 | 59. | NQ | 59. | [30] | ||||||
Anastasija Iljankowa | DNS | [36] | ||||||||||||
Wiktorija Listunowa | ćwiczenia wolne | N/A | 14,000 | 14,000 | 6. | N/A | 12,400 | 12,400 | 8. | [31] | ||||
Angielina Mielnikowa | N/A | 14,000 | 14,000 | 7. | N/A | 14,166 | 14,166 | [32] | ||||||
Władisława Urazowa | N/A | 13,633 | 13,633 | 10. | NQ | 10. | [33] | |||||||
Lilija Achaimowa | N/A | 13,633 | 13,633 | 11. | NQ | 11. | [30] | |||||||
Jelena Gierasimowa | N/A | 12,333 | 12,333 | 60. | NQ | 60. | [35] | |||||||
Anastasija Iljankowa | DNS | [36] | ||||||||||||
Lilija Achaimowa | skoki | 14,699 | N/A | 14,699 | 7. | 14,666 | N/A | 14,666 | 6. | [30] | ||||
Angielina Mielnikowa | 14,616 | N/A | 14,616 | 9. | 14,683 | N/A | 14,683 | 5. | [32] |
Gimnastyka artystyczna
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Pozycja | Źródło | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Obręcz | Piłka | Maczugi | Skakanka | Razem | Pozycja | Obręcz | Piłka | Maczugi | Wstążka | Razem | ||||
Dina Awierina | wielobój indywidualnie | 27,625 | 27,600 | 28,275 | 22,800 | 106,300 | 1. | 27,200 | 28,300 | 28,150 | 24,000 | 107,650 | [37] | |
Arina Awierina | 27,225 | 27,250 | 28,100 | 23,600 | 106,175 | 2. | 26,850 | 27,900 | 27,800 | 19,550 | 102,100 | 4. | [38] |
Zawodniczki | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Pozycja | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 piłek | 3 obręcze, 2 maczugi | Razem | Pozycja | 5 piłek | 3 obręcze, 2 maczugi | Razem | ||||
Wynik | Wynik | Wynik | Wynik | |||||||
Anastasija Blizniuk Anastasija Maksimowa Angelina Szkatowa Anastasija Tatariewa Alisa Tiszczenko | zawody drużynowe | 45,750 | 43,300 | 89,050 | 2. | 46,200 | 44,500 | 90,700 | [39] |
Skoki na trampolinie
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Źródło | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Układ obowiązkowy | Układ dowolny | Kara | Razem | Pozycja | Trudność | Wykonanie | Lot | Kara | Łącznie | Pozycja | |||
Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | |||||
Andriej Judin | mężczyźni | 51,770 | 59,475 | 111,245 | 7. | 17,800 | 15,200 | 16,735 | 58,235 | 6. | [40] | ||
Dmitrij Uszakow | 49,795 | 59,690 | 109,485 | 8. | 17,100 | 16,500 | 17,100 | 59,600 | 5. | ||||
Susana Koczesok | kobiety | 47,870 | 54,880 | 102,790 | 6. | 14,400 | 15,300 | 9,000 | 15,590 | 54,290 | 7. | [41] | |
Jana Lebiediewa | 48,615 | 23,190 | 71,805 | 11. | NQ | 11. |
Jeździectwo
- Osobny artykuł: Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
- Ujeżdżenie
Zawodnik | Koń | Konkurencja | Grand Prix | Grand Prix Special | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Poz. | Wynik | Poz. | Wynik | Poz. | ||||
Iniessa Mierkułowa | Ujeżdżenie indywidualnie | Mister X | 69,457 | 31. | NQ | [42][43][44] | |||
Aleksandra Maksakowa | Bojengles | 63,898 | 53. | NQ | |||||
Tatjana Kostierina | Diavolessa Va | 63,866 | 54. | NQ | |||||
Iniessa Mierkułowa Aleksandra Maksakowa Tatjana Kostierina | ujeżdżenie drużynowe | Mister X Bojengles Diavolessa Va | 6350,5 | 12. | N/A | NQ | [45] |
- WKKW
Zawodnik | Konkurencja | Koń | Ujeżdżenie | Cross country | Skoki (runda kwalifikacyjna) | Razem | Skoki (runda finałowa) | Finał | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Andriej Mitin | indywidualnie | Gurza | 36,10 | 30,00 | 26,00 | 92,10 | NQ | 38. | [46] | |
Michaił Nastienko | MP Imagine If | 43,00 | 76,40 | 14,40 | 133,80 | NQ | 43. |
Judo
- Osobny artykuł: Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Kajakarstwo
- Osobny artykuł: Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał A/B | Pozycja | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | ||||
Jewgienij Łukancow | K-1 200 m (m) | 35,157 | 3. | 35,184 | 2. | 36,036 | 5. | 36,369 | 4. Finał B | 12. | [61] |
Oleg Gusiew | 35,928 | 3. | 35,581 | 3. | NQ | ||||||
Maksim Spiesiwcew | K-1 1000 m (m) | 3:42,888 | 4. | 3:44,136 | 1. | 3:27,372 | 7. | 3:27,190 | 5. Finał B | 13. | |
Roman Anoszkin | 3:50,580 | 6. | 3:46,576 | 3. | NQ | ||||||
Maksim Spiesiwcew Roman Anoszkin | K-2 1000 m (m) | 3:20,610 | 3. | 3:14,045 | 4. | N/A | 3:19,680 | 1. Finał B | 9. | ||
Artiom Kuzachmietow Aleksandr Siergiejew Roman Anoszkin Maksim Spiesiwcew | K-4 500 m (m) | 1:30,763 | 4. | 1:25,564 | 6. | 1:24,340 | 4. | 1:23,654 | 4. Finał A | 4. | |
Wiktor Miełantjew | C-1 1000 m (m) | 4:14,004 | 5. | 4:11,095 | 3. | NQ | |||||
Władisław Czebotar | 4:28,951 | 3. | 4:18,517 | 4. | NQ | ||||||
Wiktor Miełantjew Władisław Czebotar | C-2 1000 m (m) | 4:00,218 | 4. | 4:09,956 | 5. | N/A | 3:30,406 | 1. Finał B | 9. | ||
Natalja Podolskaja | K-1 200 m (k) | 42,845 | 4. | 43,212 | 5. | NQ | |||||
Swietłana Czernigowskaja | 41,540 | 2. | NQ | 40,433 | 7. | 39,977 | 2. Finał B | 11. | |||
Swietłana Czernigowskaja | K-1 500 m (k) | 1:52,311 | 5. | 1:49,323 | 1. | 1:56,066 | 8. | NQ | |||
Kira Stiepanowa | 1:55,180 | 4. | 1:52,190 | 4. | NQ | ||||||
Warwara Baranowa Kira Stiepanowa | K-2 500 m (k) | 1:47,874 | 2. | N/A | 1:42,069 | 7. | 1:44,054 | 7. Finał B | 15. | ||
Natalja Podolskaja Anastasija Dołgowa Kira Stiepanowa Swietłana Czernigowskaja | K-4 500 m (k) | 1:39,166 | 6. | 1:38,372 | 7. | N/A | 1:40,951 | 4. Finał B | 12. | ||
Irina Andriejewa | C-1 200 m (k) | 48,192 | 5. | 46,637 | 2. | 49,147 | 7. | 48,930 | 7. Finał B | 15. | |
Olesia Romasienko | 46,126 | 2. | N/A | 47,368 | 2. | 47,777 | 7. Finał A | 7. | |||
Irina Andriejewa Olesia Romasienko | C-2 500 m (k) | 2:05,604 | 5. | 2:04,703 | 3. | 2:04,968 | 4. | 2:04,875 | 8. Finał A | 8. |
Kajakarstwo górskie
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P 1 | M. | P 2 | M. | Razem | M. | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||||
Pawieł Ejgiel | K-1 (m) | 96,53 | 12. | 92,82 | 9. | 92,82 | 9. | 151,41 | 20. | NQ | 20. | [62] | |
C-1 (m) | 119,60 | 15. | DNS | 119,60 | 18. | 119,60 | 18 | NQ | 18. | ||||
Ałsu Minazowa | K-1 (k) | 120,60 | 18. | 115,39 | 18. | 115,39 | 20. | 120,66 | 17. | NQ | 17. | ||
C-1 (k) | 176,02 | 22. | 118,45 | 12. | 118,45 | 14. | 135,80 | 14. | NQ | 14. |
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Kolarstwo szosowe
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|
Pawieł Siwakow | wyścig ze startu wspólnego (m) | 6:13:17 | 32. | [63] |
Ilnur Zakarin | DNF | |||
Aleksandr Własow | 6:16:53 | 59. | ||
jazda indywidualna na czas (m) | 58:55,40 | 20. | ||
Tamara Dronowa | wyścig ze startu wspólnego (k) | 4:01:08 | 39. | [64] |
Kolarstwo torowe
- Sprint
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Runda 1 | Repasaże 1 Runda | Runda 2 | Repasaże 2 Runda | Runda 3 | Repasaże 3 Runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas Prędkość | Przeciwnik Czas | Pozycja | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Pozycja | |||
Dienis Dmitrijew | indywidualnie (m) | 9,331 77,162 | 5. | Helal 9,859 | N/A | Wammes 10,127 | N/A | Kenny 9,828 | N/A | Paul 2-0 | Hoogland 0-2 | Carlin 0-2 | 4. | [65] |
Pawieł Jakuszewskij | 9,723 74,051 | 25. | NQ | 25. | ||||||||||
Darja Szmielowa | indywidualnie (k) | 10,667 67,498 | 12. | Wojnowa 11,396 | Godby Lee Hye-jin 11,429 | NQ | 17. | [66] | ||||||
Anastasija Wojnowa | 10,669 67,485 | 13. | Szmielowa 11,340 | N/A | Genest 11,286 | Kobayashi 11,386 | Friedrich 11,252 | Genest Gros 11,063 | NQ | 10. | ||||
Dienis Dmitrijew Iwan Gładyszew Pawieł Jakuszewskij | drużynowo (m) | 43,097 | 6. | N/A | Australia 42,915 | Niemcy REL[b] | 6. | [65] | ||||||
Darja Szmielowa Anastasija Wojnowa | drużynowo (k) | 32,746 | 4. | N/A | Meksyk 32,249 | Holandia 32,252 | [66] |
- Keirin
Zawodnik | Konkurencja | Runda 1 | Repesaż | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce | Miejsce | Miejsce | Miejsce | Miejsce | ||||
Iwan Gładyszew | mężczyźni | 6. | 4. | NQ | 23. | [65] | ||
Dienis Dmitrijew | 2. | N/A | 6. | NQ | 16. | |||
Darja Szmielowa | kobiety | 2. | N/A | 3. | 4. | 4.[c] | 10. | [66] |
Anastasija Wojnowa | 3. | 3. | NQ | 12. |
- Madison
Zawodnik | Konkurencja | Punkty | Pozycja | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sprint | Okr.pkt | Łącznie | |||||
+ | - | ||||||
Gulnaz Chatuncewa Marija Nowołodska | kobiety | 6 | 20 | 26 | [66] |
- Omnium
Zawodnik | Konkurencja | Scratch | Wyścig tempowy | Wyścig eliminacyjny | Wyścig punktowy | Suma punktów | Pozycja | Źródło | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty wyścigowe | Punkty | Miejsce | Punkty | Sprint | Okrążenia | Miejsce | |||||
Marija Nowołodska | kobiety | 12. | 18 | 16. | -20 | 10 | 12. | 18 | 4 | 12. | 50 | 15. | [66] |
Kolarstwo górskie
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|
Wiktorija Kirsanowa | cross-country (k) | -1 okr. | 30. | [67] |
Anton Sincow | cross-country (m) | 1:27:41 | 11. | [68] |
Kolarstwo BMX
- Wyścig
Zawodnik | Konkurencja | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||||
Natalja Afriemowa | kobiety | 12 | 4. | 15 | 5. | NQ | 10. | [69] | |
Natalia Suworowa | 14 | 5. | NQ | 19. | |||||
Jewgienij Kleszczenko | mężczyźni | 17 | 6. | NQ | 23. | [70] |
- Freestyle
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Pozycja | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przejazd 1 | Przejazd 2 | Średnia | Miejce | Przejazd 1 | Przejazd 2 | Wynik | ||||
Jelizawieta Posadskich | freestyle kobiety | 51,80 | 50,80 | 51,30 | 9. | 63,00 | 10,20 | 63,00 | 9. | [71] |
Iriek Rizajew | freestyle mężczyzn | 81,20 | 81,30 | 81,25 | 5. | 36,30 | 82,40 | 82,40 | 6. | [72] |
Koszykówka 3 x 3
- Osobny artykuł: Koszykówka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Drużyna | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||||
Ilia Karpienkow Kiriłł Piskłow Stanisław Szarow Aleksander Zujew | 3×3 mężczyzn | Chiny 21-13 | Holandia 15-18 | Belgia 16-21 | Polska 16-21 | Japonia 19-16 | Łotwa 19-15 | Serbia 10-21 | 5. | Holandia 21-19 | Serbia 21-10 | Łotwa 18-21 | [73][74] | |
Jewgienija Frołkina Olga Frołkina Julija Kozik Anastazja Łogunowa | 3×3 kobiet | Japonia 21-18 | Chiny 19-9 | Mongolia 21-5 | Stany Zjednoczone 16-20 | Rumunia 21-12 | Francja 14-17 | Włochy 17-9 | 2. | N/A | Chiny 21-14 | Stany Zjednoczone 15-18 | [75][76] |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Konkurencje biegowe
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | |||
Siergiej Szubienkow | 110 m przez płotki(m) | DNS | [77] | |||||
Wasilij Mizinow | chód na 20 km (m) | N/A | DSQ | [78] | ||||
Elwira Chasanowa | chód na 20 km (k) | N/A | 1:31:58 | 16. | [79] |
Konkurencje techniczne
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | |||
Walerij Pronkin | rzut młotem (m) | 75,80 | 11. | 76,72 | 8. | [80] |
Michaił Akimienko | skok wzwyż (m) | 2,28 | 1. | 2,33 = | 6. | [81] |
Ilja Iwaniuk | 2,28 | 11. | 2,30 | 9. | ||
Marija Łasickiene | skok wzwyż (k) | 1,95 | 9. | 2,04 | [82] | |
Anżelika Sidorowa | skok o tyczce (k) | 4,55 | 1. | 4,85 | [83] | |
Darja Kliszyna | skok w dal (k) | NM | - | NQ | [84] |
Wieloboje
- Dziesięciobój
Zawodnik | Konkurencja | 100 m | LJ | SP | HJ | 400 m | 110H | DT | PV | JT | 1500 m | Razem | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ilja Szkurieniow | Rezultat | 10,93 | 7,59 | 14,95 | 1,99 | 48,98 | 14,43 | 47,02 | 5,10 | 60,95 | 4:34,62 | 8413 | 8. | [85] |
Punkty | 876 | 957 | 787 | 794 | 862 | 920 | 809 | 941 | 752 | 715 |
Łucznictwo
- Osobny artykuł: Łucznictwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Runda rankingowa | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Gałsan Bazarżapow | indywidualnie (m) | 653 | 34. | Jadhav P 0-6 | NQ | 33. | [86][87][88] | ||||
Ksienija Pierowa | indywidualnie (k) | 664 | 8. | Ingley W 7-1 | Jager W 7-3 | Kumari P 5-7 | NQ | 9. | [89][90][91] | ||
Jelena Osipowa | 651 | 22. | Mashayikh W 6-4 | Kroppen W 6-4 | Pitman W 6-0 | Kang Chae-young W 7-1 | Boari W 6-0 | An San P 5-6 | |||
Swietłana Gombojewa | 630 | 45. | Schloesser P 6-5 | NQ | 33. | ||||||
Ksienija Pierowa Jelena Osipowa Swietłana Gombojewa | drużynowo (k) | 1945 | 6. | N/A | Ukraina W 6-2 | Stany Zjednoczone W 6-0 | Niemcy W 5-1 | Korea Południowa P 0-6 | [92][93] | ||
Gałsan Bazarżapow Ksienija Pierowa | mikst | 1317 | 10. | N/A | Gazoz Anagöz P 2-6 | NQ | 9. | [94][95] |
Pięciobój nowoczesny
- Osobny artykuł: Pięciobój nowoczesny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Szermierka | Pływanie | Jazda konna | Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy | Suma punktów | Pozycja | Źródło | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik (wygrane) | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | |||||
Uljana Bataszowa | kobiety | 23 | 4. | 239 | 2:11,14 | 10. | 288 | 8. | 293 | 12:59,27 | 22. | 521 | 1341 | 9. | [96] |
Gulnaz Gubajdullina | 14 | 32. | 184 | 2:07,31 | 1. | 296 | EL | 0 | 12:07,57 | 6. | 573 | 1053 | 32. | ||
Aleksandr Lifanow | mężczyźni | 25 | 2. | 251 | 2:05,60 | 27. | 299 | 21. | 279 | 11:19,18 | 16. | 621 | 1450 | 10. | [97] |
Piłka ręczna
- Osobny artykuł: Piłka ręczna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Turniej kobiet
- Reprezentacja kobiet
|
|
Drużyna | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał mecz o 3. mijsce | Pozycja | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||||
Rosyjski Komitet Olimpijski | turniej kobiet | Brazylia 24:24 | Szwecja 24:36 | Węgry 38:31 | Francja 28:27 | Hiszpania 34:31 | 2. | Czarnogóra 32:26 | Norwegia 27:26 | Francja 25:30 | [98][99] |
Piłka wodna
- Osobny artykuł: Piłka wodna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Turniej kobiet
- Reprezentacja kobiet
|
|
Drużyna | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał mecz o 3. mijsce | Pozycja | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||||
Rosyjski Komitet Olimpijski | turniej kobiet | Chiny 18:17 | Węgry 10:10 | Stany Zjednoczone 5:18 | Japonia 20:16 | 3. | Australia 9:8 | Stany Zjednoczone 11:15 | Węgry 9:11 | 4. | [100][101][102][103] |
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | |||
Klimient Kolesnikow | 50 m dowolnym (m) | 21,88 | 10. | 21,82 | 9. | NQ | [104][105][106] | |
Władimir Morozow | 21,92 | 12. | 22,25 | 16. | NQ | |||
Klimient Kolesnikow | 100 m dowolnym (m) | 47,89 | 5. | 47,11 | 1. | 47,44 | [107][108][109] | |
Andriej Minakow | 48,00 | 7. | 48,03 | 10. | NQ | |||
Martin Malutin | 200 m dowolnym (m) | 1:45,50 | 6. | 1:45,45 | 5. | 1:45,01 | 5. | [110][111][112] |
Iwan Giriew | 1:47,11 | 24. | NQ | |||||
Aleskandr Jegorow | 400 m dowolnym (m) | 3:47,71 | 17. | N/A | NQ | [113][114] | ||
Martin Malutin | 3:49,49 | 22. | N/A | NQ | ||||
Aleskandr Jegorow | 800 m dowolnym (m) | 7:49,97 | 13. | N/A | NQ | [115][116] | ||
Ilya Druzhinin | 8:01,47 | 30. | N/A | NQ | ||||
Kiriłł Martynyczew | 1500 m dowolnym (m) | 14:52,66 | 8. | N/A | 14:55,85 | 6. | [117][118] | |
Aleskandr Jegorow | 15:06,55 | 19. | N/A | NQ | ||||
Klimient Kolesnikow | 100 m grzbietowym (m) | 52,15 | 1. | 52,29 | 2. | 52,00 | [119][120][121] | |
Jewgienij Ryłow | 53,22 | 7. | 52,91 | 5. | 51,98 | |||
200 m grzbietowym (m) | 1:56,02 | 2. | 1:54,45 | 1. | 1:53,27 | [122][123][124] | ||
Grigorij Tarasiewicz | 1:56,82 | 5. | 1:57,06 | 12. | NQ | . | ||
Anton Czupkow | 100 m klasycznym (m) | 59,55 | 15. | 59,93 | 16. | NQ | [125][126][127] | |
Kiriłł Prigoda | 59,68 | 16. | 59,44 | 11. | NQ | |||
Anton Czupkow | 200 m klasycznym (m) | 2:08,54 | 5. | 2:08,54 | 7. | 2:07,24 | 4. | [128][129][130] |
Kiriłł Prigoda | 2:09,21 | 9. | 2:08,88 | 9. | NQ | |||
Andriej Minakow | 100 m motylkowym (m) | 51,00 | 4. | 51,11 | 5. | 50,88 | 4. | [131][132][133] |
Michaił Wiekowiszczew | 51,89 | 18. | NQ | |||||
Aleksandr Kudaszew | 200 m motylkowym (m) | 1:55,54 | 12. | 1:55,51 | 12. | NQ | [134][135][136] | |
Andriej Żyłkin | 200 m zmiennym (m) | 1:57,94 | 14. | 1:59,05 | 15. | NQ | [137][138][139] | |
Maxim Stupin | 1:59,39 | 29. | NQ | |||||
400 m zmiennym (m) | 4:16,21 | 18. | N/A | NQ | [140][141] | |||
Kiriłł Abrosimow | 10 km (m) | N/A | 1:54:29,3 | 19. | [142] | |||
Władisław Griniew Andriej Minakow Władimir Morozow Aleksandr Szczogolew[d] Klimient Kolesnikow[e] | sztafeta 4 × 100 m dowolnym (m) | 3:13,13 | 8. | N/A | 3:12,20 | 7. | [143][144] | |
Michaił Dowgaljuk Aleksandr Krasnych[d] Iwan Giriew Michaił Wiekowiszczew[d] Martin Malutin[e] Jewgienij Ryłow[e] | sztafeta 4 × 200 m dowolnym (m) | 7:05,16 | 4. | N/A | 7:01,81 | [145][146] | ||
Grigorij Tarasiewicz[d] Anton Czupkow[d] Michaił Wiekowiszczew[d] Władisław Griniew[d] Jewgienij Ryłow[e] Kiriłł Prigoda[e] Andriej Minakow[e] Klimient Kolesnikow[e] | sztafeta 4 × 100 m zmiennym (m) | 3:31,66 | 3. | N/A | 3:29,22 | 4. | [147][148] | |
Arina Surkowa | 50 m dowolnym (k) | 24,52 | 9. | 24,57 | 10. | NQ | [149][150][151] | |
Marija Kamieniewa | 24,83 | 19. | NQ | |||||
100 m dowolnym (k) | 53,92 | 20. | NQ | [152][153] | ||||
Walerija Sałamatina | 200 m dowolnym (k) | 1:58,33 | 16. | 1:58,98 | 15. | NQ | [154][155][156] | |
Wieronika Andrusienko | 1:59,17 | 21. | NQ | |||||
Anastasija Kirpicznikowa | 400 m dowolnym | 4:08,01 | 14. | N/A | NQ | [157] | ||
Anna Jegorowa | 4:08,24 | 15. | N/A | NQ | ||||
800 m dowolnym (k) | DNS | [158][159] | ||||||
Anastasija Kirpicznikowa | 8:18,77 | 5. | N/A | 8:26,30 | 8. | |||
1500 m dowolnym (k) | 15:50,22 | 5. | N/A | 16:00,38 | 7. | [160][161] | ||
Marija Kamieniewa | 100 m grzbietowym (k) | 59,88 | 10. | 59,49 | 10. | NQ | [162][163][164] | |
Anastasija Fiesikowa | 59,92 | 13. | 1:00,20 | 14. | NQ | |||
Darja Ustinowa | 200 m grzbietowym (k) | 2:13,72 | 22. | NQ | [165] | |||
Jewgienija Czikunowa | 100 m klasycznym (k) | 1:06,16 | 6. | 1:06,47 | 7. | 1:05,90 | 4. | [166][167][168] |
Julija Jefimowa | 1:06,21 | 8. | 1:06,34 | 6. | 1:06,02 | 5. | ||
Jewgienija Czikunowa | 200 m klasycznym (k) | 2:22,16 | 3. | 2:20,57 | 2. | 2:20,88 | 4. | [169][170][171] |
Marija Temnikowa | 2:23,13 | 7. | 2:24,69 | 11. | NQ | |||
Arina Surkowa | 100 m motylkowym (k) | 58,02 | 14. | 57,72 | 14. | NQ | [172][173][174] | |
Swietłana Czimrowa | 58,04 | 15. | 57,54 | 11. | NQ | |||
200 m motylkowym (k) | 2:08,84 | 6. | 2:08,62 | 5. | 2:0,70 | 5. | [175][176][177] | |
Anastasija Kirpicznikowa | 10 km (k) | N/A | 2:03:17,5 | 15. | [178] | |||
Darja Ustinowa Arina Surkowa Jelizawieta Klewanowicz Wieronika Andrusienko | sztafeta 4 × 100 m dowolnym (k) | 3:38,25 | 11. | N/A | NQ | [179][180] | ||
Anastasija Gużenkowa Walerija Sałamatina Wieronika Andrusienko Anna Jegorowa | sztafeta 4 × 200 m dowolnym (k) | 7:52,04 | 5. | N/A | 7:52,15 | 5. | [181][182] | |
Anastasija Fiesikowa[f] Julija Jefimowa[f] Swietłana Czimrowa Marija Kamieniewa Jewgienija Czikunowa[g] Arina Surkowa[g] | sztafeta 4 × 100 m zmiennym (k) | 3:57,36 | 7. | N/A | 3:56,93 | 7. | [183][184] | |
Grigorij Tarasiewicz[d] Kiriłł Prigoda Arina Surkowa Marija Kamieniewa Jewgienij Ryłow[e] Swietłana Czimrowa[g] | sztafeta mieszana 4 × 100 m zmiennym | 3:43,73 | 7. | N/A | 3:42,45 | 7. | [185][186] |
Pływanie synchroniczne
- Osobny artykuł: Pływanie synchroniczne na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Źródło | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Runda techniczna | Runda dowolna | Razem | Miejsce | Runda techniczna | Runda dowolna | Razem | Miejsce | |||
Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | |||||
Swietłana Kolesniczenko Swietłana Romaszyna | Duety | 97,9000 | 97,1079 | 195,0079 | 1. | 97,1079 | 98,8000 | 195,9079 | [187][188][189] | |
Włada Czigiriowa Marina Goladkina Swietłana Kolesniczenko Polina Komar Aleksandra Packiewicz Swietłana Romaszyna Ałła Szyszkina Marija Szuroczkina | Drużyny | N/A | 97,2979 | 98,8000 | 196,0979 | [190][191] |
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | Pozycja | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||||
Timur Nanijew | -109 kg mężczyzn | 188 kg | 4. | 221 kg | 4. | 409 kg | 4. | [192] |
Kristina Sobol | -49 kg kobiet | DNF |
Rugby 7
- Osobny artykuł: Rugby 7 na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Turniej kobiet
- Reprezentacja kobiet
|
|
Drużyna | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał/Mecz 3.miejsce | Pozycja | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||||
Rosyjski Komitet Olimpijski | kobiety | Wielka Brytania 12:14 | Kenia 35:12 | Nowa Zelandia 0:33 | 3. | Nowa Zelandia 0:36 | Australia 7:35[h] | Chiny 10:22[i] | 8. | [193][194] |
Siatkówka
- Osobny artykuł: Piłka siatkowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Turniej kobiet
- Reprezentacja kobiet
|
|
Drużyna | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||||
Rosja | turniej kobiet | Włochy P 0:3 | Argentyna W 3:0 | Chiny W 3:2 | Stany Zjednoczone W 3:0 | Turcja P 2:3 | 4. | Brazylia P 1:3 | NQ | 7. | [195] |
Turniej mężczyzn
- Reprezentacja mężczyzn
Drużyna | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||||
Rosyjski Komitet Olimpijski | turniej mężczyzn | Argentyna W 3:1 | Stany Zjednoczone W 3:1 | Brazylia W 3:0 | Francja P 1:3 | Tunezja W 3:0 | 1. | Kanada W 3:0 | Brazylia W 3:1 | Francja P 2:3 | [196] |
Siatkówka plażowa
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | Pozycja | Plat-off | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||||
Konstantin Siemionow Ilja Leszukow | mężczyzni | Herrera Gavira 2:0 (21:19, 22:20) | McHugh Schumann 2:0 (21:14, 21:16) | Mol Sørum 2:0 (21:19, 21:19) | 1. | N/A | M. Grimalt E. Grimalt 2:0 (21:16, 21:16) | Mol Sørum 0:2 (17:21, 19:21) | NQ | 5. | [197] | |
Wiaczesław Krasilnikow Oleg Stojanowski | Gaxiola Rubio 2:1 (24:26, 21:15, 18:16) | Pļaviņš Točs 1:2 (21:13, 19:21, 11:15) | Perušič Schweiner 2:1 (19:21, 21:13, 15:8) | 1. | N/A | Herrera Gavira 2:0 (22:20, 21:17) | Thole Wickler 2:0 (21:16, 21:19) | Cherif Ahmed 2:0 (21:19, 21:17) | Mol Sørum 0:2 (17:21, 21:18) | |||
Nadieżda Makroguzowa Swietłana Chołomina | kobiet | Menegatti Orsi Toth 2:0 (21:18, 21:15) | Echevarría Martínez 2:0 (21:16, 21:11) | Artacho del Solar Clancy 2:1 (21:8, 15:21, 15:12) | 1. | N/A | Graudiņa Kravčenoka 1:2 (21:16, 17:21, 13:15) | NQ | 9. | [198] |
Skoki do wody
- Osobny artykuł: Skoki do wody na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Preliminacje | Półfinał | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | |||
Jewgienij Kuzniecow | trampolina 3 m indywidualnie (m) | 444,75 | 7. | 453,85 | 5. | 461,90 | 5. | [199][200][201] |
Nikita Szlejcher | 339,70 | 24. | NQ | |||||
Aleksandr Bondar | wieża 10 m indywidualnie (m) | 513,85 | 3. | 464,10 | 3. | 514,50 | 4. | [202][203][204] |
Wiktor Minibajew | 391,95 | 14. | 447,50 | 5. | 495,85 | 6. | ||
Jewgienij Kuzniecow Nikita Szlejcher | trampolina 3 m synchronicznie (m) | N/A | 331,08 | 8. | [205] | |||
Aleksandr Bondar Wiktor Minibajew | wieża 10 m synchronicznie (m) | N/A | 439,92 | [206] | ||||
Marija Polakowa | trampolina 3 m indywidualnie (k) | 288,55 | 13. | 290,10 | 11. | 284,05 | 10. | [207][208][209] |
Julija Timoszynina | wieża 10 m indywidualnie (k) | 313,20 | 8. | 319,80 | 6. | 263,00 | 11. | [210][211][212] |
Anna Konanychina | 252,85 | 25. | NQ |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje - Faza 1 | Kwalifikacje - Faza 2 | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||
Władimir Maslennikow | karabin pneumatyczny (m) | 629,8 | 6. | N/A | 123,0 | 8. | [213][214] | |
Siergiej Kamienski | 628,7 | 10. | N/A | NQ | ||||
karabin małokalibrowy 3 postawy (m) | 1183-78x | 1. | N/A | 464,2 | [215][216] | |||
Anastasija Gałaszyna | karabin pneumatyczny (k) | 628,5 | 8. | N/A | 251,1 | [217][218] | ||
Julija Karimowa | 627,1 | 13. | N/A | NQ | ||||
Julija Zykowa | karabin małokalibrowy 3 postawy (k) | 1182-78x | 1. | N/A | 461,9 | [219][220] | ||
Julija Karimowa | 1177-61x | 4. | N/A | 450,3 | ||||
Anastasija Gałaszyna Władimir Maslennikow | karabin pneumatyczny (mikst) | 629,8 | 4. | 417,0 | 5. | NQ | [221][222][223][224] | |
Julija Karimowa Siergiej Kamienski | 628,9 | 6. | 417,1 | 4. | 17 | |||
Artiom Czernousow | pistolet pneumatyczny (m) | 577-15x | 11. | N/A | NQ | [225][226] | ||
Wadim Muchamietjanow | 573-16x | 23. | N/A | NQ | ||||
Leonid Jekimow | pistolet szybkostrzelny (m) | 578-21x | 11. | N/A | NQ | [227][228] | ||
Witalina Bacaraszkina | pistolet pneumatyczny (k) | 582-19x | 3. | N/A | 240,3 | [229][230] | ||
Margarita Czernousowa | 565-21x | 35. | N/A | NQ | ||||
Witalina Bacaraszkina | pistolet sportowy (k) | 586-23x | 3. | N/A | 38+4 | [231] | ||
Margarita Czernousowa | 508-15x | 19. | N/A | NQ | ||||
Witalina Bacaraszkina Artiom Czernousow | pistolet pneumatyczny (mikst) | 581-19x | 2. | 386-15x | 2. | 14 | [232][233][234][235] | |
Margarita Czernousowa Anton Aristarchow | 566-19x | 15. | NQ | |||||
Darja Siemjanowa | trap (k) | 116 | 15. | N/A | NQ | [236][237] | ||
Jekatierina Subbotina | 116 | 17. | N/A | NQ | ||||
Natalja Winogradowa | skeet (k) | 120+1 | 6. | N/A | 17 | 6. | [238][239] | |
Zila Batyrszyna | 117 | 15. | N/A | NQ | ||||
Aleksiej Alipow | trap (m) | 120+10 | 8. | N/A | NQ | [240][241] | ||
Daria Siemianowa Aleksiej Alipow | trap mikst | 142 | 11. | N/A | NQ | [242][243][244] | ||
Jekaterina Subbotina Maksim Kabackij | 139 | 14. | N/A | NQ |
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Taekwondo
- Osobny artykuł: Taekwondo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż | Finał/3.miejsce | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Michaił Artamonow | -58 kg mężczyzn | Jendoubi P 18-25 | NQ | Demse W 27-5 | Guzmán W 15-10 | [257] | ||
Maksim Chramcow | -80 kg mężczyzn | Sawadogo W 13-6 | Kanaet W 22-0 | Eissa W 13-1 | N/A | Al-Sharabaty W 20-9 | [258] | |
Władisław Łarin | +80 kg mężczyzn | Taufatofua W 24-3 | Trajkovič W 16-3 | Sun Hongyi W 30-3 | N/A | Georgiewski W 15-9 | [259] | |
Tatjana Minina | -57 kg kobiet | Tzeli W 15-7 | Yessouf W 15-10 | Alizadeh W 10-3 | N/A | Zolotic P 17-25 | [260] |
Tenis stołowy
- Osobny artykuł: Tenis stołowy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Kiriłł Skaczkow | gra pojedyncza (m) | Bye | Levajac W 4-2 | Jha W 4-2 | Ovtcharov P 0-4 | NQ | 17. | [261] | |||
Jana Noskowa | gra pojedyncza (k) | Bye | Pavade W 4-2 | Zhang Mo P 3-4 | NQ | 33. | [262] | ||||
Polina Michajłowa | N/A | Liu Jia P 3-4 | NQ | 33. |
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Pierwsza runda | Druga runda | Trzecia runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Karen Chaczanow | singiel (m) | Nishioka W 2-1 (3:6, 6:1, 6:2) | Duckworth W 2-0 (7:5, 6:1) | Schwartzman W 2-1 (6:1, 2:6, 6:1) | Humbert W 2-1 (7:6, 4:6, 6:3) | Carreño-Busta W 2-0 (6:3, 6:3) | Zverev P 0-2 (3:6, 1:6) | [263] | |
Daniił Miedwiediew | Bublik W 2-0 (6:4, 7:6) | Nagal W 2-0 (6:2, 6:1) | Fognini W 2-1 (6:2, 3:6, 6:2) | Carreño-Busta P 0-2 (2:6, 6:7) | NQ | 5. | |||
Andriej Rublow | Nishikori P 0-2 (3:6, 4:6) | NQ | 33. | ||||||
Asłan Karacew | Paul W 2-0 (6:3, 6:2) | Chardy P 1-2 (5:7, 6:4, 3:6) | NQ | 17. | |||||
Asłan Karacew Daniił Miedwiediew | debel (m) | N/A | Klein Polášek P 0-2 (5:7, 4:6) | NQ | 17. | [264] | |||
Karen Chaczanow Andriej Rublow | N/A | Ram Tiafoe P 1-2 (7:6, 6:7, 10:12) | NQ | 17. | |||||
Anastasija Pawluczenkowa | singiel (k) | Errani W 2-0 (6:0, 6:1) | Friedsam W 2-0 (6:1, 6:1) | Sorribes Tormo W 2-0 (6:1, 6:3) | Bencic P 1-2 (0:6, 6:3, 3:6) | NQ | 5. | [265] | |
Wieronika Kudiermietowa | Muguruza P 0-2 (5:7, 5:7) | NQ | 33. | ||||||
Jelena Wiesnina | Ostapenko W 2-1 (6:4, 6:7, 6:4) | Giorgi P 0-2 (3:6, 1:6) | NQ | 17. | |||||
Jekatierina Aleksandrowa | Mertens W 2-1 (4:6, 6:4, 6:4) | Podoroska P 0-2 (1:6, 3:6) | NQ | 17. | |||||
Wieronika Kudiermietowa Jelena Wiesnina | debel (k) | N/A | Friedsam Siegemund W 2-0 (6:2, 7:5) | Bertens Schuurs W 2-1 (6:2, 3:6, 10:7) | L.Kiczenok N.Kiczenok W 2-0 (6:2, 6:1) | Krejčíková Siniaková P 1-2 (3:6, 6:3, 6:10) | Pigossi Stefani P 1-2 (6:4, 4:6, 9:11) | 4. | [266] |
Jelena Wiesnina Asłan Karacew | mikst | N/A | Mladenovic Mahut W 2-0 (6:4, 6:2) | Świątek Kubot W 2-0 (4:4, 4:6) | Stojanović Đoković W 2-0 (7:6, 7:5) | Pawluczenkowa Rublow P 1-2 (3:6, 7:6, 11:13) | [267] | ||
Anastasija Pawluczenkowa Andriej Rublow | N/A | Jurak Dodig W 2-1 (5:7, 6:4, 11:9) | Shibahara McLachlan W 2-1 (7:6, 6:7, 10:8) | Barty Peers W 2-1 (5:7, 6:4, 13:11) | Wiesnina Karacew W 2-1 (6:3, 6:7, 13:11) |
Triathlon
- Osobny artykuł: Triathlon na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Pływanie | Zmiana 1 | Jazda na rowerze | Zmiana 2 | Bieg | Czas | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aleksandra Razarionowa | kobiety | 20:17 | 0:43 | okrążenie straty | [268] | ||||
Anastasia Gorbunowa | 19:37 | 0:45 | DNF | ||||||
Dmitrij Polanskij | mężczyźni | 17:40 | 0:38 | 56:49 | 0:31 | 33:08 | 1:48:46 | 32. | [269] |
Igor Polanskij | 17:47 | 0:41 | 58:30 | 0:35 | 34:34 | DSQ | [270] | ||
Aleksandra Razarionowa Dmitrij Polanskij Anastasia GorbunoWa Igor Polanskij | sztafeta | 03:59 03:57 04:34 03:53 | 0:37 0:47 0:40 0:36 | 10:30 09:56 10:57 09:48 | 0:32 0:27 0:31 0:27 | 06:25 05:40 06:47 06:10 | DSQ | [271] |
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Repasaż | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Miejsce | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | ||||
Aleksander Wiazowkin | M1x | 7:14,95 | 2. | N/A | 7:20,04 | 3. | 6:44,56 Półfinał A/B | 3. | 6:49,09 Finał A | 5. | 5. | [272] | |
Ilja Kondratjew Andriej Potapkin | M2x | 6:16,09 | 3. | N/A | 6:26,58 | 4. | 6:13,73 Finał B | 1. | 7. | [273] | |||
Hanna Prakacień | W1x | 7:48,74 | 1. | N/A | 7:49,64 | 1. | 7:23,61 | 1. Półfinał A/B | 7:17,39 | 2. Finał A | [274] | ||
Jakieterina Pitirimowa Jekaterina Kuroczkkina | W2x | 7:03,96 | 4. | 7:13,77 | 1. | N/A | 7:24,37 | 6. | 7:01,83 | 6. Finał B | 12. | [275] | |
Wasilisa Stiepanowa Jelena Oriabinskaja | W2- | 7:23,39 | 2. | N/A | 6:50,24 | 2. | 6:51,45 | 2. Finał A | [276] | ||||
Anastasia Lebiediewa Maria Batalowa | LW2x | 7:07,67 | 3. | 7:22,72 | 2. | N/A | 6:45,23 | 4. | 6:51,65 | 3. Finał B | 9. | [277] |
Wspinaczka sportowa
- Osobny artykuł: Wspinaczka sportowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Pozycja | Źródło | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wyniki | Punkty | Miejsce | Wyniki | Punkty | ||||||||
Wspinaczka na szybkość | Bouldering | Prowadzenie | Wspinaczka na szybkość | Bouldering | Prowadzenie | |||||||
Aleksiej Rubcow | mężczyźni | 16 | 4 | 15 | 960 | 13. | NQ | 13. | [278][279] | |||
Wiktorija Mieszkowa | kobiety | 15 | 6 | 5 | 450 | 9. | NQ | 9. | [278][280] | |||
Julija Kaplina | 5 | 18 | 17 | 1530 | 17. | NQ | 17. |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Żeglarstwo
- Osobny artykuł: Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | Źródło | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M* | |||||
Jekaterina Zjuzina | Laser Radial | 15 | 31 | 35 | 12 | 31 | 22 | BFD | 18 | 8 | 26 | N/A | NQ | 198 | 27. | [298] | |
Anna Chworikowa | RS:X | 18 | 10 | 5 | 23 | 24 | 25 | 25 | 25 | 20 | 23 | 26 | NQ | 224 | 22. | [299] | |
Siergiej Komissarow | Laser | 24 | 16 | 7 | 6 | 15 | 6 | 13 | 7 | 4 | N/A | NQ | 98 | 11. | [300] | ||
Pawieł Sozikin Denis Gribanow | 470 | 14 | 13 | 6 | 12 | 6 | 6 | 10 | 9 | 12 | N/A | NQ | 90 | 12. | [301] | ||
Aleksandr Askierow | RS:X | 19 | 18 | 17 | 20 | DNF | 16 | 20 | 15 | 19 | 22 | 19 | 23 | NQ | 208 | 19. | [302] |
M – Wyścig medalowy
Uwagi
- ↑ a b c d e Nie awansował do finału w związku z przepisem, że w finale z danego kraju może wystąpić tylko dwóch zawodników.
- ↑ Wyścig o 5. miejsce.
- ↑ Finał B
- ↑ a b c d e f g h Wystartował tylko w eliminacjach.
- ↑ a b c d e f g h Wystartował tylko w finale.
- ↑ a b Wystartowała tylko w eliminacjach.
- ↑ a b c Wystartowała tylko w finale.
- ↑ a b c Mecz o miejsca 5 -8.
- ↑ a b c Mecz o 7. miejsce
- ↑ Walka zakończona przez położenie na łopatki.
Przypisy
- ↑ Flagbearers for 2020 Summer Olympics. Olympedia.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympedia – ROC at the 2020 Summer Olympics. Olympedia.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Medal Table. olympics.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ a b Results Tokyo 2020 Olympic games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ a b Results Tokyo 2020 Olympic games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic Games Badminton Men’s Singles Draw. bwfbadminton.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic Games Badminton Women’s Singles Draw. bwfbadminton.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic Games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic Games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic Games Badminton Men’s Doubles Draw. bwfbadminton.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympedia Featherweight (52–57 kilograms), Men. olympedia.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympedia Lightweight (57–63 kilograms), Men. olympedia.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympedia Welterweight (63–69 kilograms), Men. olympedia.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympedia Middleweight (69–75 kilograms), Men. olympedia.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympedia Light-Heavyweight (75–81 kilograms), Men. olympedia.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympedia Heavyweight (81–91 kilograms), Men. olympedia.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympedia Super-Heavyweight (>91 kilograms), Men. olympedia.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympedia Flyweight (48–51 kilograms), Women. olympedia.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympedia Featherweight (54–57 kilograms), Women. olympedia.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympedia Welterweight (64–69 kilograms), Women. olympedia.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympedia Middleweight (69–75 kilograms), Women. olympedia.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ a b c d e f g h ABLIAZIN Denis. fig-gymnastics.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ a b c d e f g BELAYAVSKIY David. fig-gymnastics.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ a b c d e f g h DALALOYAN Artur. fig-gymnastics.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ a b c d e f g h NAGORNYY Nikita. fig-gymnastics.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Federation Internationale de Gymnastique. fig-gymnastics.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ a b c d e f KARATSEV Aleksandr. gymnastics.sport. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ a b c d e f POLIASHOV Vladislav. gymnastics.sport. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ a b c d e f AKHAIMOVA Liliia. fig-gymnastics.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ a b c d e LISTUNOVA Viktoria. fig-gymnastics.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ a b c d e f MIELNIKOVA Abgelina. fig-gymnastics.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ a b c d e UZAROVA Vladislava. fig-gymnastics.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Federation Internationale de Gymnastique. fig-gymnastics.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ a b c d GERASIMOVA Elena. fig-gymnastics.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ a b c d ILIANKOVA Anastasiia. fig-gymnastics.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ AVERINA Dina. gymnastics.sport. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ AVERINA Arina. gymnastics.sport. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results for Games of the XXXII Olympiad TOKYO (JPN) Rhythmic Group Senior Group All-Around. gymnastics.sport. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Gymnastics Tokyo 2021 Results Men. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Gymnastics Tokyo 2021 Results Women. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Equestrian Olympic Games 2020 Dressage Individual Results Grand Prix. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Equestrian Olympic Games 2020 Dressage Individual Results Grand Prix Special. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Equestrian Olympic Games 2020 Dressage Individual Results Grand Prix Special to Music. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Equestrian Olympic Games 2020 Dressage Team Results Grand Prix Special. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Eventing Individual. fei.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U60. judoinside.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U66. judoinside.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U73. judoinside.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U81. judoinside.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U90. judoinside.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U100. judoinside.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men O100. judoinside.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Women U48. judoinside.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Women U52. judoinside.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Women U57. judoinside.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Women U63. judoinside.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Women U70. judoinside.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Women U78. judoinside.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympedia Team, Mixed. olympedia.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Canoe Sprint–Results Book. canoeicf.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Canoe Slalom – Results Book – Tokyo 2020. canoeicf.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Cycling Olympic games 2020 results Men. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Cycling Olympic games 2020 results Women. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ a b c Track Cycling – Tokyo 2021 – Results Men. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ a b c d e Track Cycling – Tokyo 2021 – Results Women. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Mountain Bike – Tokyo 2021 – Results Women. the-sport.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Mountain Bike – Tokyo 2021 – Results Men. the-sport.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ BMX Cycling – Tokyo 2021 Results Women. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ BMX Cycling – Tokyo 2021 Results Men. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Park, Women. olympedia.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Park, Men. olympedia.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Final standings pools Tokyo 2020 Summer Olympic Games Basketball - 3x3 event 2021. fiba.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Final standings brackets Toyko 2020 Summer Olympic Games Basketball - 3x3 event 2021. fiba.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Final standings pools Toyko 2020 Summer Olympic Games Basketball - 3x3 event 2021. fiba.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Final standings brackets Toyko 2020 Summer Olympic Games Basketball - 3x3 event 2021. fiba.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Men’s 110mH. worldathletics.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Men’s 20km Race Walk. worldathletics.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Women’s 20km Race Walk. worldathletics.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Men’s Hammer Throw. worldathletics.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Men’s High Jump. worldathletics.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Women’s High Jump. worldathletics.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Women’s Pole Vault. worldathletics.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Women’s Long Jump. worldathletics.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Men’s Decathlon. worldathletics.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Men’s Individual Ranking Round. worldarchery.sport. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Men’s Individual Brackets. worldarchery.sport. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Men’s Final Brackets. worldarchery.sport. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Women’s Individual Ranking Round. worldarchery.sport. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Women’s Individual Brackets. worldarchery.sport. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Women’s Final Brackets. worldarchery.sport. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Women’s Team Ranking Round. worldarchery.sports. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Women’s Team Brackets. worldarchery.sports. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Mixed Team Ranking Round. worldarchery.sports. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Mixed Team Brackets. worldarchery.sports. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo 2020UIPM. uipmworld.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo 2020 UIPM. uipmworld.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Handball – Women’s Olympic Games 2021 Group B. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Handball – Women’s Olympic Games 2021 Final round. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Water Polo – Women’s Olympic Games 2021 Group B Results. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Water Polo – Women’s Olympic Games 2021 Quarterfinals. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Water Polo – Women’s Olympic Games 2021 Semifinals. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Water Polo – Women’s Olympic Games 2021 Finals. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 50 m Freestyle Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 50 m Freestyle Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 50 m Freestyle Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 100 m Freestyle Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 100 m Freestyle Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 100 m Freestyle Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Freestyle Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Freestyle Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Freestyle Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 400 m Freestyle Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 400 m Freestyle Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 800 m Freestyle Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 800 m Freestyle Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 1500 m Freestyle Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 1500 m Freestyle Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 100 m Backstroke Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 100 m Backstroke Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 100 m Backstroke Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Backstroke Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Backstroke SemifinalsHeats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Backstroke Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 100 m Breaststroke Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 100 m Breaststroke Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 100 m Breaststroke Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Breaststroke Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Breaststroke Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Breaststroke Finals Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 100 m Butterfly Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 100 m Butterfly Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 100 m Butterfly Final Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Butterfly Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Butterfly Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Butterfly Final Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Medley Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Medley Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Medley Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 400 m Medley Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 400 m Medley Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 10 km. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 4x100 m Freestyle Relay Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 4x100 m Freestyle Relay Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 4x200 m Freestyle Relay Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 4x200 m Freestyle Relay Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 4x100 m Medley Relay Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 4x100 m Medley Relay Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results 50 m Freestyle Women Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results 50 m Freestyle Women Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results 50 m Freestyle Women Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results 100 m Freestyle Women Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results 100 m Freestyle Women Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results 200 m Freestyle Women Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results 200 m Freestyle Women Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results 200 m Freestyle Women Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results 400 m Freestyle Women Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results 800 m Freestyle Women Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results 800 m Freestyle Women Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results 1500 m Freestyle Women Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results 1500 m Freestyle Women Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 100 m Backstroke Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 100 m Backstroke Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 100 m Backstroke Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 200 m Backstroke Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 100 m Breaststroke Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 100 m Breaststroke Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 100 m Breaststroke Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 200 m Breaststroke Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 200 m Breaststroke Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 200 m Breaststroke Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 100 m Butterfly Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 100 m Butterfly Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 100 m Butterfly Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 200 m Butterfly Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 200 m Butterfly Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 200 m Butterfly Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 10 km. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 4x100 m Freestyle Relay Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 4x100 m Freestyle Relay Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 4x200 m Freestyle Relay Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 4x200 m Freestyle Relay Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 4x100 m Medley Relay Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Women 4x100 m Medley Relay Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Mixed 4x100 m Medley Relay Heats Summary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Mixed 4x100 m Medley Relay Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Artistic Swimming Women Duet Technical Routine. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Artistic Swimming Women Duet Free Routine Preliminary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Artistic Swimming Women Duet Free Routine final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Artistic Swimming Women Team Technical Routine. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Artistic Swimming Women Team Free Routine. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results by Events IWF. iwf.net. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Women’s Olympic Games Rugby 2021 Pool A. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Rugby Women’s Olympic Games 2020 Final Round. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Volleyball Olympic Games Tokyo 2020. volleyballworld.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Volleyball Olympic Games Tokyo 2020. volleyballworld.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Beach Volleyball Olympic Games Tokyo 2020. volleyballworld.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Beach Volleyball Olympic Games Tokyo 2020. volleyballworld.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Men 3m Springboard Result Preliminary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Men 3m Springboard Result Semifinal. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Men 3m Springboard Result Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Men 10m Platform Result Preliminary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Men 10m Platform Result Semifinal. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Men 10m Platform Result Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Men 3 m Synchronised. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Men 10 m Synchronised. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Women 3m Springboard Result Preliminary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Women 3m Springboard Result Semifinal. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Men 3m Springboard Result Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Women 10m Platform Result Preliminary. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Women 10m Platform Result Semifinal. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Women 10m Platform Result Final. fina.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Men Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Men Final. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 50m Rifle 3 Positions Men Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 50m Rifle 3 Positions Men Final. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Women Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Women Final. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 50m Rifle 3 Positions Women Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 50m Rifle 3 Positions Women Final. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Mixed Team Qualification Part 1. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Mixed Team Qualification Part 2. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Mixed Team Bronze Match. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Mixed Team Gold Match. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Pistol Men Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Pistol Men Final. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 25m Rapid Fire Pistol Men Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 25m Rapid Fire Pistol Men Final. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Pistol Women Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Pistol Women Final. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 25m Pistol Women Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Pistol Mixed Team Qualification Part 1. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Pistol Mixed Team Qualification Part 2. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Pistol Mixed Team Bronze Match. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Pistol Mixed Team Gold Match. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Trap Women Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Trap Women Final. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Skeet Women Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Skeet Women Final. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Trap Men Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Trap Men Final. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Trap Mixed Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Trap Mixed Bronze Medal. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Trap Mixed Gold Medal. issf-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Flyweight (≤58 kilograms), Men. olympedia.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Welterweight (≤80 kilograms), Men. olympedia.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Heavyweight (>80 kilograms), Men. olympedia.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Featherweight (≤57 kilograms), Women. olympedia.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Table tennis – Men’s Olympic Games 2020 Results. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Table tennis – Women’s Olympic Games 2021 Results. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Tennis Men’s Olympic Games 2021. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Tennis Men’s Olympic Games Doubles 2021. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Tennis Women’s Olympic Games 2021. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Tennis Women’s Olympic Games Doubles 2021. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Tennis Mixed Doubles Olympic Games 2021. the-sports.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Elite Women 2020 Tokyo. triathlon.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Elite Men 2020 Tokyo. triathlon.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Igor Polyanskiy sanctioned whit three-year suspension. triathlon.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Results Mixed Relay 2020 Tokyo. triathlon.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Events World Rowing Mem’s Single Sculls Results Summary by Event. worldrowing.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Events World Rowing Men’s Double Sculls Results Summary by Event. worldrowing.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Events World Rowing Women’s Single Sculls Results Summary by Event. worldrowing.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Events World Rowing Women’s Double Sculls Results Summary by Event. worldrowing.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Evants World Rowing Women’s Pair Results Summary by Event. worldrowing.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Evants World Rowing Lightweight Womens Double Sculls Results Summary by Event. worldrowing.com. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ a b Sport Climbing Results. ifsc-climbing.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Combined, Men. olympedia.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Combined, Women. olympedia.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Greco-Roman Seniors 60 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Greco-Roman Seniors 67 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Greco-Roman Seniors 77 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Greco-Roman Seniors 97 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Greco-Roman Seniors 130 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Freestyle Seniors 57 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Freestyle Seniors 65 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Freestyle Seniors 74 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Freestyle Seniors 86 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Freestyle Seniors 97 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Freestyle Seniors 125 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Female wrestling Seniors 50 kg. uniteworldwrestling.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Female wrestling Seniors 53 kg. uniteworldwrestling.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Female wrestling Seniors 57 kg. uniteworldwrestling.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Female wrestling Seniors 62 kg. uniteworldwrestling.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Female wrestling Seniors 68 kg. uniteworldwrestling.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Female wrestling Seniors 76 kg. uniteworldwrestling.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ World Sailing Tokyo 2020 Olympic Games ICLA 6 Women. sailing.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ World Sailing Tokyo 2020 RS:X Women. sailing.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ World Sailing Tokyo 2020 ICLA 7 Men. sailing.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ World Sailing Tokyo 2020 470 Men. sailing.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- ↑ World Sailing Tokyo 2020 RS:X Men. sailing.org. [dostęp 2024-01-24]. (ang.).
- p
- d
- e
Państwa uczestniczące w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio